Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Maaş Hesabıma Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır

Maaş Hesabıma Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır

Banka hesaplarınız ve maaş hesaplarınıza bir çok nedenden ötürü bloke konulabilir. Hesaplarınıza bloke işlemi uygulandığında, banka şubeleri, mobil bankacılık ve müşteri temsilcisi aracılığı ile işlem yapamazsınız. Bu gibi durumlarda ilk önce hesabınızın hangi nedenden dolayı bloke edildiğini öğrenmek gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Hesaba Bloke Konulur

Özellikle devlet kanallarına olan borçlarınızdan ötürü hesaplarınıza bloke konulabilir. Ayrıca sizden alacağı olan bir kişi icraya verme durumunda yasal olarak hesaplarınıza bloke işlemi uygulanmaktadır. Devlet tarafından veya yasal yollar ile uygulanan bloke işlemini kaldırmak için borcunuzun ödenmesi ve bu borcun ödendiğine dair bankaya belge iletmeniz gerekmektedir.

Güvenlik Nedeni İle Hesaba Uygulanan BLoke: Bloke uygulaması sadece yasal süreç veya devlet kanalından olmadan da uygulanabilir. Banka şubelerinde vadesiz hesap açılışı yaparken güncel cep telefonu numaranızı vermeniz gerekmektedir. Cep telefonu numaranız üzerinde herhangi bir güncelleme veya operatör değişikliği yapmanız durumunda banka hesabınıza geçici olarak bloke işlemi uygular. Hesabınızın bloke olması durumda İnternet bankacılığı giriş sağlayamazsınız.

Banka hesabınıza bloke konulması durumunda, Para transferi, Atm’den para çekme gibi işlemler kısıtlanacağı için hesabınız üzerinde işleme yapmaya müsaade edilmez.

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır

Hesabınıza bloke konulmuş ise hangi kuru tarafından ve hangi amaç ile konulduğunu öğrenmeniz birinci önceliğiniz olmalı. Bir çok nedenden ötürü bloke işlemi uygulanacağı için, kurum adı ve nedenini öğrenerek hesabınız üzerindeki bloke uygulamasını kaldırabilirsiniz.

Devlet Aracığı İle Konulan Bloke

Devlet tarafından hesabınıza bir çok nedenden ötürü bloke uygulanabilir. Örneğin; Trafik cezanız vardır ve üzerinden yıllar geçmiştir sizler bu borcu ödemediğiniz için devlet tarafından banka hesaplarınıza bloke uygulanır. Vergi borcunuzu yapılandırdınız ve ödeme yapmadınız. Böyle bir durumda da bloke işleminin uygulanması kaçınılmazdır.

Kişi Veya Kurum Aracılığı İle Konulan Bloke Kaldırma

Bir kişiye borçlu olmanız durumunda elinde size karşı kullanabileceği senet vs var ise, ödememeniz durumunda bunu yasal yollar aracılığı ile tahsil etmek isteyecektir. Sizleri icraya verdiğinde maaş hesabınızın veya vadesiz hesabınızın bulunduğu banka hesaplarınız bloke edilir. Bloke uygulamasını kaldırmak için borcunuz olan şahısa borcun tamamını ödeyip yasal süreci durdurabilisiniz. Daha sonra maaş hesabınızda olan blokeyi kaldırabilirsiniz.

Bankalar Aracılığı İle Konulan Bloke

Kredi kartı veya kredi kullanımı sonrasında 3 ay borcunuzu ödemezseniz banka yasal haklarını arayacaktır. Böyle bir durumda kredi sicilinizin bozulup skor puanınızın düşeceği gibi, hesaplarınız da bloke edilecektir. Bankaya olan borcunuzu ödemeden hesaplarınız üzerindeki blokeyi kaldıramazsınız.

Sonuç Olarak; Banka hesaplarınıza bir çok nedenden ötürü bloke uygulama konulabilir. Maaş hesabınıza yapılan bloke işlemi sonrasında hesabınızdan herhangi bir para çekimi yapamazsınız. Bloke uygulama işlemleri sonrasında hangi banka ile çalışıyorsanız çağrı merkezi ile iletişime geçin ve hesabınıza bloke işlemi uygulatan kurum bilgisini not edin. Kurum ile görüşüp borcunuzu ödemeniz veya taksitlendirmeniz durumunda hesabınızda bulunan blokeyi kaldırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.