Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Migros Para Gönderme Nasıl Yapılır

Migros Para Gönderme Nasıl Yapılır

Migros para transferi işlemleri nasıl yapılır? Migros para gönderme ücreti var mı? Tüm merak edilen bu sorulara cevap verebilmek için oluşturduğumuz bu yazımızın içeriğinde migros para gönderme ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Para göndermek işlemleri özel ve devlet bankaları aracılığı ile yapılıyor olsa da, son zamanlarda bir çok market bu uygulamaya başlamış durumda. Şok markette bu para gönderme alternatiflerin arasında yer almaktadır. Peki asıl konumuz olan migros ile para transfer işlemi nasıl yapılır bunların detaylarına göz atalım.

Migros Para Transferi

Ülkemizde uzun yıllardır faaliyet göstermekte olan migros, para transferi işlemleri ile milyonlarca kişi tarafından kullanılması hedefleniyor. Yeni başlatmış olduğu para gönderme uygulamasının nasıl kullanılacağına dair bilgileri aktaran migros, bunun için bölgelerinizde bulunan Migros, 5M, Mjet ve POjet mağazaları üzerinden işlem yapılabileceğini ifade etmiştir.

Migros mağazaları üzerinden yapacağınız para transferi işlemi için göndericin ve alıcının hesap numarasının olması gerekmiyor. Bu işlem migros mağazaları aracılığı ile yapıldığından karşı tarafa iletilen referans numarası ile parayı çekebilmektedir.

Migros Para Gönderme Adımları

Migros mağazaları aracılığı ile para transferi yapmak istediğinizde, bölgenizi de bulunan migros mağazalarını ziyaret etmelisiniz. Sonrasında ise aşağıda belirtmiş olduğum adımları bire bir uygulayınız.

 • Migros mağazasına gidiniz.
 • Nüfus cüzdanınız. Eski veya yeni olmasına bakılmaksızın işlem yapılabilir.
 • Para transferi etmek istediğiniz tutarı belirleyiniz.
 • Cep telefonu numaranız.
 • Alıcının cep telefonu numarası.

Bu adımları izleyerek migros mağazaları üzerinden günlük işlem limiti dahilinde para transferini yapabilirsiniz.

Migros Para Gönderme Evrakları

Migros, para transferi etmek isteyen kişilerden bazı evraklar talep etmektedir. Öncelikle kişinin nüfus cüzdanı ( eski veya yeni olabilir) üzerinde resim olma şartı bulunmaktadır. Ehliyet (yeni veya eski), pasaport, İkametgah belgesi gibi evrakları para gönderme sırasında talep etmektedir. Migros para gönderme sırasında sizlerden istenilen belgeleri ibraz etmediğiniz sürece işleminiz yapılamaz.

Migros Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

Migros para gönderme işleminin nasıl yapılacağı hakkında detayları sizlere aktardık. Şimdi ise migros aracılığı ile tarafımıza gönderilen tutarı nasıl çekebiliriz bunların detaylarından bahsedelim.

 • Bölgenizde sizlere en yakın migros mağazasına gidiniz.
 • Kimlik belgeniz. Üzerinde fotoğrafınızın bulunduğu size ait olan eski veya yeni kimlik belgeniz yanınızda olması gerekmektedir.
 • Referans kodu; Parayı gönderen kişi tarafından iletilen koddur. Migros para çekme işlemi için gereklidir.

Migros para çekme adımları için yukarıda vermiş olduğumuz aşamaları sırası ile gerçekleştirmeniz durumda paranızı çekebilirsiniz.

Migros Para Transferi Saatleri

Migros mağazaları aracılığı ile para transfer işlemlerinizi mağazaların açık olduğu zaman diliminde istediğiniz saat aralığında yapabilmeniz mümkündür. Covid salgını olan bu günlerde migros mağazalarının çalışma saatlerinde değişiklik olsa da normal zamanlarda 10:00 ila 22:30 arasında hizmet vermektedir.

Migros Para Gönderme Birimi

Migros mağazaları üzerinden para gönderme işlemlerinde sadece Türk Lirası kullanılmaktadır. Herhangi bir yabancı para birimi transferi yapılamaz.

Migros Para Gönderme Limiti

Migros para gönderme işlem limiti 2000 TL olsa da, bazı migros mağazaları üzerinden 7000 TL tutara kadar para transferi işlemi yapılmaktadır. İşlem limiti ve daha fazla detay için migros müşteri hizmetleri numarası olan 0850 215 0955 bilgi edinebilirsiniz.

Migros Para Gönderme Ne Kadar Sürer

Migros mağazaları para gönderme işleminin sadece dakikalar içinde gerçekleşmektedir. Para gönderme işlemlerini başlatan kişinin işlemlerini tamamlaması durumunda alıcıya referans kodu iletilir. Referans kodu iletilen alıcı ise anında migros mağazalarından para çekme işlemini tamamlayabilir.

Migros Para Gönderme Ücreti

Her bankada veya kurumda olduğu gibi para transferi işlemlerinden ücret alınmaktadır. Migros üzerinden yapacağınız para transfer ücretleri göndereceğiniz tutara göre değişkenlik göstermektedir. Göndermek istediğiniz tutar için ne kadar işlem ücreti alınır aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

 • 0,00 TL İle 2000,00 TL ‘ye kadar olan para transferi işlemleri için 6 TL
 • 2001,00 TL İla 5000,00 TL’ ye kadar olan para transferi işlemler için 12 TL
 • 5001,00 TL İla 7000,00 TL’ ye kadar olan para tranferi işlemleri için 20 TL

Sonuç Olarak; Migros mağazaları ile para gönderme alma işlemleri nasıl yapılır, migros para gönderme limitleri ve ücretleri gibi detaylara yer vermiş bulunmaktayız. Bu yazımız hakkında sormak istediğiniz soruları yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.