Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

NN Hayat Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır

NN Hayat Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır

NN hayat bireysel emeklilik 18 ülkede faaliyetlerine devam ederken, köklü bir sigorta şirketi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle avrupa da faal olarak devam eden, İng ve Anadolu bank’ın iş birliği ile hizmetlerini sürdürmektedirler. NN hayat emeklilik ile birikimlerinizi yapabilir, emeklililik yaşınız geldiğinde maaşınıza ek olarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Avrupa da uzun yıllar önce başlatılan BES yani bireysel emeklilik sistemi ülkemizde yeni sayılsa da, bir çok kişi bu faydalı uygulama sayesinde ek gelir veya birikim yapmaktadırlar. Bu sayede yaşlandıklarında maaşlarının haricinde ek gelir gelir etmiş olacaklardır.

Ülkemizde BES katılımı başlandığında zorunlu olmadığı için isteyen kişiler banka şubeleri ve acenteler aracılığı ile bu sisteme kayıt yaptırabiliyor du. 2017 Yılından itibaren çıkarılan bir yasa sonucunda ise Bireysel Hayat Emeklilik çalışanlar için bir nevi zorunlu hale getirilmiştir. Özel sektör veya kamu işçileri dahil anlaşmalı sigorta şirketleri aracılığı ile otomatik katılıma tabi tutulmaktadır.

Örneğin; Özel sektörde faaliyet göstermekte olan A firmasında çalışmaktasınız. A firması NN HAYAT Bireysel emeklilik ile anlaşması bulunmakta. Böyle bir durumda sistem sizleri otomatik olarak NN Bes sistemine kayıt edeceğinden maaşınızdan prim kesintisi yapılacaktır. Sizler bu sisteme devam etmek istiyorsanız otomatik olarak prim ödemeleri hesabınızdan yapılacağı için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

Fakat NN bireysel hayat emeklilik sitemini iptal ettirmek istiyorsanız aşağıdaki maddeler halinde belirtmiş olduğumuz seçeneklerden biri ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

NN Hayat Bireysel Emeklilik İptal Etme

Bes uygulaması her ne kadar faydamıza olan ve birikimlerimizi destekleyen bir fon türü gibi görünse de, bazen 50 tl ye dahi ihtiyacımız olabiliyor ve bu sistemden çıkmak isteyebiliyorsunuz. Milyonlarca vatandaşımız otomatik olarak bes siteminden şikayetini dile getiriyor olsa da, 2017 yılında çıkarılan yasa sonucunda BES sistemine katılım zorunlu ve otomatik hale getirilmiştir. Fakat iptal etmek isteyen bireyler ise 2 ay içerisinde işlemlerini tamamlayıp maaşlarından prim olarak kesilen tutarı talep edebilirler.

İng bank iş birliği ile faaliyetlerine devam eden NN hayat bireysel emeklilik hesabınızı iptal etmek istiyorsanız aşağıdaki bulunan yöntemler ile devam edebilirsiniz.

Şubeden NN Hayat BES İptali

NN hayat bireysel emeklilik iptal işleminizi yaptırmak için bölgenizde bağlı bulunan İNG bank veya Anadolubank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Şubeye gitmeden önce kimlik kartınızı kontrol ediniz.

Şube yetkililerine NN Bes iptali için cayma hakkını kullanacağınızı belirmeniz gerekmektedir. Daha sonra sizlere banka veya acentalar tarafından ayrılma talep formu verilecektir. Tarafınıza verilen ayrılma formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra yetkili kişiye vererek BES cayma hakkı sürecini başlatmış olursunuz.

NN Hayat BES İptali Telefon Numarası

Bes iptali için ikinci bir alternatif yöntem ise telefon aracılığı ile iptal etmektir. NN hayat bireysel emeklilik çağrı merkezi numarası olan 444 1 666 tuşlayarak sesli yanıt sitemine bağlanacaksınız. Daha sonra sizlere BES iptal etmek için gerekli menüleri tuşlamanız istenecektir. Bu adımları tamamladıktan sonra NN hayat emeklilik iptalini tamamlamış olacaksınız.

NN Hayat BES İptal Formu

Otomatik katılım sonucu sistemden çıkmak için bir diğer alternatif yöntemlerinden olan NN Bes iptal formunu doldurarak işlemlerinizi iptal edebilirsiniz. Bu adımı uygulamak için aşağıdaki link üzerine tıklayarak formu indirebilir veya www.nnhayatemeklilik.com.tr resmi sitesine giriş yaparak ayrılma formunu buradan temin edebilirsiniz.

Evinizde yazıcınız var ise bir adet çıktı alarak gerekli alanları doldurup, bağlı bulunduğunuz bölgelerde acentalara teslim ederek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

NN BES AYRILMA FORMU

NN Bes İptali internet sitesinden Nasıl Yapılır

Bu işlemi yapabilmeniz için NN BES siteminin resmi İnternet sayfası olan https://www.nnhayatemeklilik.com.tr ziyaret etmelisiniz. Daha sonra üst kısımda bulunan Online İşlemler bölümünde yer alan İnternet Şubesi menüsüne tıklayınız. Hesabınıza giriş yapmanız için yeni bir sekme açılacaktır. Karşınıza çıkan sayfada sizlerden TC kimlik numaranız ve sisteme kayıtlı olan cep telefonu numaranız istenecektir. Bu bilgileri doğru olarak yazdığınızda cep telefonunuza NN HAYAT sistemi tarafından geçici şifre gönderilecektir. Hesabınızın güvenliği açısında bu şifreyi ilgili ekrana girmeden devam edemezsiniz. Bu yüzden NN hayat bireysel emeklilik sisteminde kayıtlı cep telefonunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Şifreyi girerek ilgili ekrana giriş sağlayabilirsiniz.

NN BES İptal Adımları: NN BES İnternet şubesine giriş sağladığınızda menüler kısmında İPTAL işlemleri olan bir bölüm bulunmaktadır. Burada iptal butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

NN Bes İptali Mobil Uygulama

Mobil bankacılık uygulaması ile BES iptali yapmak sizlere hem zaman kazandıracak hemde güvenli bir işlem sunacağını belirtmek isterim. Bu adım ile iptal işlemini başlatmak için öncelikle cep telefonunuzda NN hayat bireysel emeklilik uygulamasını mevcut cep telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra uygulamayı açarak bilgilerinizi girip devam edebilirsiniz.

Uygulamaya girişiniz sağlandıktan sonra karşınıza çıkan sayfada talep ve bilgi formları bölümü bulunmaktadır. Bu menüye tıklayarak NN BES iptalini mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

NN Hayat Bireysel Emeklilik İptal Süresi

Otomatik katılım veya bilginiz dahilinde katılım gerçekleştirmiş olduğunuz NN hayat sisteminde cayma hakkınızı kullanarak sistemden çıkabilirsiniz. İptal işlemini başlattığınız tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde sizlerden kesilen prim tutarı bankaya vermiş olduğunuz veya maaş hesabınıza iade edilecektir.

NN Hayat Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Otomatik katılım ile NN hayat bes sistemine dahil olanlar 0850 210 66 94 numarasını tuşlayarak hesapları hakkında işlemleri yapabilirler. BES sistemi hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını müşteri temsilcisi ile alabileceğiniz gibi hafta içi 09:00 18:00 arasında ulaşabileceğinizi belirtmek isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.