Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Noterde Kredi Kartı Geçer Mi? 2020

Noterde Kredi Kartı Geçer Mi? 2020

Son zamanlarda en çok merak edilen ve tarafımıza sorulan soruların başında yer alan Noterde kredi kartı geçiyor mu gibi sorular yer almaktadır. Bu yazımızda Noter’de kredi kartı kullanımına ne zaman başlayacak bu detaylara yer vermeye çalışacağız.

Her yıl milyonlarca vatandaş noterde işlem yapmaktadır. Vatandaşlarımızın en çok muzdarip oldukları konuların başında ise noter ücretlerinin kredi kartı ile ödeme yapılmaması gelmektedir. Adalet bakanlığının bu hususta çalışma başlatması ile birlikte artık noter ödemelerinizi kredi kartları ile yapılacağını duyurmuştur.

Adalet bakanlığı 2019 yılı içerisinde bir çok vatandaşımızın mağduriyetini gidermek adına hafta sonu nöbetçi noter uygulaması 6 Nisan 2019 tarihinden itibaren hayata geçirmişti. Bu uygulama sayesinde bir çok memur ve çalışan hafta sonları araç satışları alabilmektedir.

Noterde Kredi Kartı İle Ödeme Yapılır Mı?

Nöbetçi noter uygulamasının hemen ardından, alım satım işlerinin daha şeffaf olması ve dolandırıcılık unsurlarının önlenmesi ve mağduriyetin giderilmesi için şubat 1 2020 tarihinden itibaren güvenli ödeme sistemine geçileceği duyrulmuştur. Bu sayede alım satım yapan kişilerin dolandırılma gibi durumlarla karşı karşıya kalmaları engellenmiş olacaktır.

Noterlerin güvenli ödeme sistemin hemen ardından ise 1 şubat 2020 tarihinden itibaren noter ödemelerinizi kredi kartı ile yapabileceğinin duyurusu yapılmıştır.

Noter Çalışma Saatleri 2020

Noterlerin çalışma saatleri haftanın 5 günü sabah 09:00 ila 17:00 arasıdır. Hafta sonu noterde alım satım işlemi ve diğer işlemlerinizi yapmak için 10:00 ila 16:00 saatleri arasında işlem yapabilirsiniz.

Nöbetçi Noter Çalışma Saatleri 2020

Adelet bakanlığının 6 Nisan 2020 tarihinde itibaren hayata geçirdiği Nöbetçi Noter uygulaması hafta sonu araç alım satımı veya evrak işlemleri yapacak olan kişiler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Hafta içinin yoğunluğunu da hafifleten nöbetçi noterler, hafta sonu 10:00 ila 16:00 arasında hizmet vermektedir.

Bulunduğunuz bölgedeki nöbetci noter adres bilgisine, Türkiye Noterler Birliğinin resmi sayfası olan https://portal.tnb.org.tr/Sayfalar/NobetciNoterBul.aspx üzerinden sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz. Url yi kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın ve çıkan sayfada şehir ve tarih seçerek Noter bilgisine ulaşabilirsiniz.

Örnek Sorgulama ( Antalya Nöbetçi Noter)

Nöbetçi Noter

Nöbetçi Noter Saatleri

NOT: Yukarıdaki Nöbetçi noter sorgulama işlemi Antalya ili için yapılmıştır. Sorgulama işlemi yaparken Şehir kısmından ikamet ettiğiniz İL bilgisini seçerek sorgulama yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.