Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Odeabank Eft Saatleri

Odeabank Eft Saatleri

Odeabank Eft para gönderme işleminin ardından hesaba geçmesi süresi bankanın uygulamış olduğu mesaai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Eft saatleri içerisinde gönderilmeyen para transferi ise bir sonraki gün hesaba yansıyacaktır.

Odeabank eft gönderdim karşı hesaba ne zaman geçer. Eft işlem saatleri genelde bankaların çalışma saatleri olarak bilinmektedir. Bazı bankalar geç eft gönderme seçeneğini müşterilerine tanıyor olsada, bu süre maksimum 17:45 olarak belirlenmiştir.

15 Mart 2012 tarihinde faaliyete geçen Odeabank, İzmir, İstanbul gibi bir çok şehirde şubesi bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 20 şubesi bulunan bankanın, 1000 çalışına ve yıl sonuna kadar 32 şubeye ulaşma hedefi bekleniyor.

Odeabank Eft Saat Kaça Kadar

Eft işlemi, bankalar arasında en çok kullanılan para aktarma kanalıdır. Bu yüzden eft saatleri içerisinde yapacağınız eft, en geç yarım saat içerisinde karşı hesaba yansıyacaktır. Eft gönderimi yapıldıktan sonra, tutar merkez bankası onayından geçene kadar ilgili bankanın havuzunda bekletilir. Bu yüzden havale gibi hızlı para transferi gerçekleşmez. En erken eft 15 dakika içerisinde parayı göndermiş olduğunuz hesapta görünecektir.

İnternet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden göndermek istediğiniz Eft para transferlerini 09:00 ile 17:00 eft saatleri içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Odeabank eft saati zaman diliminde, hesabınızdan 100.000 TL’ye kadar para aktarımı yapılabilmektedir.

Eft Yaptım Hesaba Geçmedi

Odeabank üzerinden eft göndermek için, ilgili banka şubelerinden vadesiz hesap açtırıp İnternet bankacılığı şifresi edinmelisiniz. Daha sonra Eft saatleri olan 09:00 17:00 arasında gönderim yaparsanız para karşı hesaba en geç 30 dakika gibi bir sürede geçecektir. Bankalardan yapılan eft işlemleri merkez bankası tarafından incelendiği için bu süreç zaman almaktadır. Bu yüzden eft işlemi yaptığınızda en az yarım saat beklemenizi öneririm. Bu süre içerisinde para hesaba düşmemiş ise odeobank müşteri hizmet yetkilisi ile görüşebilirsiniz.

Odeabank Eft İptali Nasıl Yapılır

Bazı durumlarda eft işlemlerimizi iptal etmek isteriz. Göndermiş olduğumuz tutar değişikliği, yanlış girilen hesap numarası gibi durumlarda eft işlemlerinizi iptal etmek için çok fazla zamanınız olduğu söylenemez. Eft işlemini iptal etmek için paranın karşı hesaba geçmemiş olması gerekmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız Eft saatleri içerisinde göndermiş olduğunuz eft işleminizi odeabank müşteri hizmetleri ile iptalini sağlayabilirsiniz.

Göndermiş olduğunuz tutar ilgili hesaba geçmiş ise Odeabank eft iptalini nasıl yaparız. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda bankanın çağrı merkezi çalışanı ile görüşüp durumu izah ediniz. Paranın yanlış hesaba aktarıldığı belirtin ve mümkünse geri iadesini istiyorum diyebilirsiniz. Banka çalışanı parayı göndermiş olduğunuz ilgili kişiye ulaşım sağlayarak durumu açıklar ve tekrar iade edilmesini ister. Fakat karşınızdaki kişi iyi niyetli biri değilse sizin işinizi zora koşacaktır. Yani bu durumu yasal yollarla çözebilirsiniz.

Odeabank Hafta Sonu Eft Yapılır Mı?

Eft işlemlerini hangi bankadan yaparsanız yapın sadece mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır. Bu yüzden hafta cumartesi veya pazar günü yapmış olduğunuz eft işlemi, haftanın ilk günü olan pazartesi saat 09:00 ile 17:00 arasında hesaba yansıyacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.