Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Onaylanan Kredi Kartı Ne Zaman Gelir

Onaylanan Kredi Kartı Ne Zaman Gelir

Kredi kartı başvuru yapan bir çok kişi kartın ne zaman onaylanacağı ve adresine teslim edileceğini merak etmektedir. Bu yazımızda sizlere başvuru sonrasında onay almış olan kredi kartının adresinize teslimatı için gereken süreyi ve detayları aktaracağız.

Özel ve devlet bankaları olmak üzere müşterilerine kendi kredi kartlarını kullandırmak için bir çok alternatif sunabiliyor. Özellikle üye iş yerleri ile anlaşmaları bulunan bankaların kredi kartlarını kullanmanız durumunda cip para, para puan ve bonus gibi kazancınız olmaktadır.

Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi kartınızın tarafınıza ulaşması değişkenlik gösterebilir. Bunun nedeni ise başvurunuz onay alındıktan sonra kartın basım süreci ve kargonun adresinize teslimatı için geçen süre diyebiliriz. Başvuru yaptığınız banka tarafından aranarak kredi kartınızın onaylandığı ve tarafınıza 7 ila 10 gün içerisinde ulaşacağını belirtmektedir.

Banka kart basım işlemlerini tamamladıktan sonra anlaşmalı kuryeler ile tarafınıza kredi kartı gönderimini sağlayacaktır. Süreç her ne kadar 7 ile 10 gün içerisinde gerçekleşiyor olsa da, resmi tatiller ve hafta sonunu göz önünde bulundurduğumuzda bu süreç 15 günü bulabiliyor.

Kredi Kartını Hangi Kurye Dağıtıyor

Kredi kartlarını genelde kurye.net gibi firmalar teslim etmektedir. Basımı tamamlanmış ve kargolanmış olan kredi kartınız hakkında bilgi edinmek istiyorsanız öncelikle ilgili bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçmelisiniz. Kredi kartınızı hangi kurye ile gönderdiğini öğrenip kuryenizin son durumunu ve teslimatın ne zaman tarafınıza gerçekleşeceğini öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Kargo Takibi Nasıl Yapılır

Başvurusu onaylanmış bir kredi kartınız var ise banka tarafınıza ulaşım sağlayacaktır. Kartınız banka tarafından kargoya teslim edildiğinde ise banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonuna kargo numaranız ve detayları gönderilecektir. Tarafınıza herhangi bir sms gelmemesi durumunda ise, kredi kartı başvurusu yapmış olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşüp kargo bilgilerini alabilirsiniz. Daha sonra kargo numarası üzerinden kartınızın teslimat durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Onaylanan Kredi Kartı Limiti Nasıl Öğrenilir

Kredi kartı limitini başvuru yaptıktan sonra onay almanız durumunda öğrenebilirsiniz. Sms ile kredi kartı başvurus yaptıysanız limit bilgisi cep telefonunuza gönderilecektir. Buna ek olarak kartınızın limitini öğrenmenin en garanti yolu ise kredi kartınızın bağlı olduğu banka şubeleri ve müşteri temsilcisi olacaktır.

Örneğin; Garanti bankası İnternet şubesi veya Mobil bankacılık aracılığı ile kredi kartı başvurusunda bulundunuz ve onay aldınız. Fakat tarafınıza kartınızın limit bilgisi gönderilmedi. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda garanti müşteri temsilcisi numarası olan 444 0 333 tuşlamanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır

Yeni başvuru yapmış olduğunuz bir kredi kartınız var ise adresinize teslim edildiğinde kullanıma açmak için şifre oluşturmanız gerekmektedir. Şifre işlemlerini sadece kart sahibinin oluşturabileceğini belirtmek isterim. Kart şifresini oluşturmak için bir çok yöntem mevcut olsa da, en yaygın kullanılan yöntemin bankaların müşteri hizmet yetkilisi olduğunu bilmelisiniz.

Kartınızın ait olduğu müşteri hizmetlerini arayarak sesli yanıt sisteminde şifre işlemleri adımını takip etmelisiniz. Sesli komut sistemi sizleri işlem yapmak istediğiniz kredi kartı menüsüne aktarıp yeni bir şifre oluşturmanızı isteyecektir.

Kredi Kartı Şifresi Oluştururken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ülkemizde milyonlarca kişi kredi kartı ve banka kartını aktif olarak kullanıyor olsa da, ne yazıkki şifre anlamında kullanımın yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bir çoğumuz şifremizi genelde unutmamak için doğum tarihi veya akılda kalıcı 1234 gibi rakamları tercih ederiz. Oysaki kredi kartınızı kaybetmeniz ve çalınması durumunda şifre güvenliğinin zayıf olması nedeni ile kötü niyetli kişiler bunun çok çabuk tahmin edebileceklerdir. Sonrasında ise kredi kartınızı kendi kartı gibi kullanmaya başlayacaktır. Bu yüzden kart şifresi oluşturmadan önce aşağıda vermiş olduğum maddeleri incelemenizi tavsiye ederim.

  • Doğum tarihinizi KULLANMAYINIZ.
  • Ardışık rakamlar kullanmaktan kaçınınız. Örnek: 1234 gibi
  • Cep Telefonu numaranızın son 4 hanesi veya araç plakanız gibi kolay tahmin edicek şifreleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
  • Güvensiz olan Şifreler: 1111, 0011, 1996, 5454,5858,0101
  • Güvenli Olan Şifreler: 6572,7892,5427,6317,1697

Not: Yukarıda güvenli güvensiz olarak vermiş olduğumuz şifreler örnektir. Burada amaç ardışık ve birbirini takip eden sayıların kullanılmaması gerektiğini ifade etmektedir. Kredi kartı şifrelerinizi oluştururken bu adımları dikkate alırsanız güvenliğinizi üst seviyelere taşımış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.