Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Papara Nedir – Nasıl Açılır

Papara Nedir – Nasıl Açılır

Bir çoğumuz İnternet alışverişlerinde kredi kartımızı aktif olarak kullanıyoruz. Peki ama ne kadar güvenilir? Papara ne işe yarar, nasıl açılır ve bizlere sunmuş olduğu avantajlar nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Papara müşterilerinin güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için biz cüzdan geliştirmiştir. Bize sağlamış olduğu en büyük avantaj ise güvenli ortamda İnternet alışverişi yapmamızı sağlamasıdır.

Geçtiğimiz yıllarda paypal’ın yasaklanması sonucunda piyasada oluşan açık neticesi ile alternatif olarak bir çok yöntem üretilmiştir. Fakat bunların içerisinde en çok ilgi gören ise papara olmuştur.

Papara Hesabı Nasıl Açılır

Papara hesabı açmak için resmi İnternet sitesi olan https://www.papara.com giriş yapmalısınız. Daha sonra sağ üst köşede bulunan “Hesap Aç” butonunu tıklayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Hesap açılışında sizden istenen bilgiler ise email adresiniz, isim soyisim, şifre adımlarını doldurarak Papara hesabınızı oluşturabilirsiniz. Email adresinizi aktif olarak kullanmış olduğuuz adresi girmeniz faydanıza olacaktır. Herhangi bir şifre sıfırlama işlemi için gerekli kod e mail adresinize gönderilecektir.

Ayrıca Papara hesabı açtıktan sonra kayıt esnasında vermiş olduğunuz cep telefonu numaranız ve mail adresinize gönderilen linkin onaylanması gerekmektedir. Yani Papara tarafından gönderilen onay kodunu tıklayarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Papara Özellikleri Nelerdir?

En çok merak edilen kısımlardan biri olan Papara özellikleri aslında saymakla bitmiyor desem yeridir. Yani Papara üreticileri müşterileri için her şeyi en ufak ayrıntısına kadar düşünmüş diyebiliriz.

  • Para Transferi ( 7/24): Papara hesabınız üzerinden istediğiniz bankaya anında para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Eft işlemleri ile uğraşmadan Paparan’ın anlaşma yapmış olduğu 17 bankanın tamamına istediğiniz saatte para gönderimi sağlayabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz tutar anında karşı hesaba geçer.
  • Papara İşlem Ücretleri: En can alıcı noktası burası 🙂 Paparan’ın kısa sürede piyasada hızla yayılamasının en büyük nedenlerinden birisi de, yapacağınız para yatırma, para gönderme ve çekme işlemlerinde herhangi bir komisyon tutarı ödemiyor olmanızdır.
  • İşlem Saati: Papara üzerinden işlem yapmak için herhangi bir saate bağlı kalmanıza gerek yok. Hafta sonu dahil olmak üzere istediğiniz anda Papara hesabınıza giriş sağlayarak anında para gönderme, işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz para transfer işlemi en geç 10 dakika içerisinde ilgili hesaba geçmiş olur.
  • Papara Alışveriş Güvenli Mi?: İnternet alışverişlerinde en sık yaşanan problemlerden birisi ise kredi kartının bilgilerinin çalınma korkusu diyebiliriz. Her ne kadar işlemlerinizi sms onayı ile yapıyor olsanız da, kartınızın bilgilerinin kayıt edilmediği veya edilemeyeceği anlamına gelmemektedir. Durum böyle olunca Papara üzerinden yapacağınız İnternet alışverişlerinizde karşı tarafa kimlik bilgileriniz iletilmez.
  • Papara İle Atm’den Para Çekilir Mi?: Para çekebilmeniz için öncelikle 10 TL karşılığında ücret yatırarak Papara Card edinmeniz gerekmektedir. Daha sonra hesabınıza olan miktarı isediğiniz zaman anlaşmalı Atm’lerinden çekebilirsiniz.
  • Papara Cep Telefonu İle Atm’den Para Çekme: Paparanın sunmuş olduğu hizmetlerinin başında yer alan cep telefonu ile ATM’lerden para çekme seçeneği ile anlaşmalı olduğu Atm’ler den istediğiniz zaman para çekme işlemini yapabilirsiniz.

Papara Hesabına Para Yatırma İşlemi

Papara hesabınıza para yatırma işlemlerini bir kaç yöntem deneyerek yapabilirsiniz. Atm üzerinden para yatırma, hesabınıza giriş yaparak eft veya havale seçenekleri ile para yatırma adımlarını takip edebilirsiniz.

Papara Banka Hesabı Üzerinden Para Gönderme: Bu işlemi yapmanız için öncelikle kullanıcı adı şifreniz ile https://www.papara.com’a giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra Sol üst köşede bulunan Para Yükle seçeneğini tıklayınız ve sizlere uygun olan banka hesabını seçiniz. Aktif olarak kullanmış olduğunuz bir bankadan anında havale işlemi yapabilirsiniz. Örneğin; Garanti bankasını kullanıyorsanız Banka hesapları kısmından Garanti bankasını seçtiğinizde papara sizlere İ ban no verecektir. İ ban numaranızı kopyalayıp hesabınıza giriş yaparak para gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Buradaki dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise, Parayı göndereceğiniz hesabın sizin adınıza kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi taktirde para hesabınıza yansımayacaktır. Ayrıca ödeme yaparken açıklama kısmına Papara, Üye numaranızı yazmayı unutmayınız.

Papara Atm’den Para Nasıl Yatırılır?: Öncelikle bu adımı kullanabilmeniz için Papara hesap türünüzün onaylı hesap olması gerekmektedir. Mail adresi ve cep telefonu onayı alınan hesaplar onaysız hesap olarak değerlendirilir. Onaylı hesap ise isim soyisim, Tc no, doğum tarihi gibi kimlik bilgilerinizin Papara hesabınızda bulunan Onaylı hesap bölümün girmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Papara hesabınıza ilgili Atm noktalarını kullanarak hesabınıza para gönderebilirsiniz.

Papara Anlaşmalı noktadan Para Yatırma: Bir diğer para yatırma yöntemlerinden biri olan Anlaşmalı noktalar aracılığı ile bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemleri Pratik İşlem Ödeme Kuruluşu ve Fatura Vizyon ödeme noktarından yapabilirsiniz. Para yatırma işleminiz için ödeme noktalarında sadece cep telefonu numaranızı belirtmeniz yeterli olacaktır.

Papara Hesabına Para Yatırma Limiti

Papara hesaplarına para yatırma limitleri hesabınızın türüne göre değişmektedir. Papara müşterilerine 3 farklı hesap türü sunmaktadır. Onaysız hesap, Onaylı Hesap ve Sözleşmeli hesap türleridir. Buna görede günlük para yatırma ve çekme limitleri değişmektedir.

Papara Onaysız Hesap Para Yatırma Ve Çekme Limiti: Papara onaysız hesap türünü standart hesap olarak düşünebiliriz. Bu hesap türünde günlük para yatırma limiti 750 TL olarak belirlenirken, Atm’den para çekme işlemi yapılamaz.


Papara Onaylı Hesap Para Yatırma Para Çekme Limiti:
Bu hesap türünde günlük olarak para yatırma limiti 50.000 TL olarak güncellenmiştir. Para çekme işlemi yapılabilirken, Papara Card başvuru işleminizide hesabınız üzerinden başlatabilirsiniz.


Papara Sözleşmeli Hesap Para Yatırma Ve Çekme Limiti:
Sözleşmeli hesap türünü premium olarak düşünebiliriz. En yüksek limit ise bu hesap türüne verilmiştir. Günlük olarak 250.000 TL ye kadar para yatırma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Papara Hesaplar Arası Para Gönderme

Papara hesabınız üzerinden başka bir kullanıcıya anında para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için Papara hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan “Para Gönder” ikonuna tıklamalısınız. Sol kısımda açılan menülerde papara para gönder seçeneği ile devam etmelisiniz. Karşınıza çıkan ekranda parayı göndermek istediğiniz Papara üye numarasını yazarak göndereceğiniz tutarı girip “para gönder” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Para anında ilgili kişinin hesabına yansıyacaktır.

Papara Cep Telefonu Para Gönderme

Papara cep telefonuna para transferi işlemi ile anında sevdiklerinize, arkadaşlarınıza para gönderebilirsiniz. Bunun için hesabınıza giriş yaparak para gönder seçeneğini tıklayarak, cep telefonuna para gönder butonu ile devam ediniz. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda parayı göndermek istediğiniz kişinin cep numarası ve tutarı yazarak gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Papara Güvenilir Midir?

Papara hakkında o kadar şey anlattık ki en önemli konuyu en sona bıraktık diyebilirim. Öncelikle Papara ne kadar güvenilir bundan bahsedelim. Online ödeme aracı olan Papara BDDK, yani Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu tarafından işlem yapılmasına izin verildiğini araştırarak öğrenebilirsiniz.

Papara Müşteri Hizmetleri Numarası

Her ne kadar sorunsuz bir alt yapı ile hizmet vermeye devam etse de, bazen ufak problemlerimizin çözümü için müşteri hizmet yetkilisi ile görüşme gereği duymaktayız. Online ödeme sistemi olan Paparan’ın belki de en eksi yönlerinden biri müşteri hizmet yetkililerine bağlanmak diyebiliriz. Hesaplarınız ile ilgili yaşamış olduğunuz problemler veya bilgi edinmek istediğiniz bir konu var ise, mesai saatleri içerisinde Papara Çağrı merkezi numarası olan +90 850 340 0 340 arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.