Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

PTT Kart Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim

PTT Kart Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim

Ptt kart şifremi unuttum, Ptt kart şifresi alma ve yenileme işlemleri için yazımızdan faydalanabilirsiniz. Ptt denildiği zaman akla ilk gelen kargo taşıma şirketi olacaktır. Son yıllarda Ptt atmış olduğu bankacılık adımları ile müşterilerine hizmet vermeye devam ederken, PTT kart ile bir çok avantajlı işlemi de beraberinde sunmaktadır. Bu makalemizde sizlere Ptt kart kullanımı, şifre alımı ve detayları hakkında bilgileri aktarmaya çalışacağız.

PTT Kart Nedir?

Posta çeki hizmetleri için PTT atm’leri üzerinden 7/24 işlem yapabilirsiniz. PTT kartı olmayan vatandaşlar Posta çek numarasına gelen miktarı bölgelerinde bulunan postanalerden almak zorundadırlar. Fakat PTT kartı olan kişiler ise hesaplarına gelen tutarı istediği zaman PTT Atm’lerinden çekebilirler.

PTT Kart Özellikleri Nelerdir?

Ptt kart, atm kartında olduğu gibi bir çok özelliği aktif olarak kullanmanıza imkan sağlamaktadır. Pttmatikler üzerinden yedi gün 24 saat para çekme ve yatırma işleminizi güvenilir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca PTT Kart limitiniz de bakiye bulunması dahilinde market, benzin ve bir çok alışverişleriniz için kullanabilirsiniz.

PTT Kart Nasıl Alınır

Ptt kart sahibi olmak için öncelikle ikametgah etmiş olduğunuz il veya ilçede bulunan postaneye başvuru yapmanız gerekmektedir. Öncelikle posta çek hesabı açtırıp, daha sonrasında ise PTT kart talebinde bulunabilirsiniz. Kartınız tarafınıza ulaştıktan sonra ise, akstivasyon işlemleri için tekrar postane personelinden yardım istemeniz gerekecektir. En çok merak edilen sorulardan biri olan, PTT kart için yıllık herhangi bir ücret ödenir mi? PTT kart kullanıcıları kullanmış oldukları bu kart için bir ücret ödemezler. Yani postanenin vermiş olduğu bu kart tamamen ücretsizdir.

Ön Yüklemeli Ptt kart Nedir

Devlet tarafından sosyal yardım alımına hak kazanan kişilere, PTT tarafından ön yüklemeli kart verilmektedir. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine aktarılan yardım tutarını istediği Pttmaikler den anında çekebilir, veya içerisinde bulunan bakiyeyi ön yüklemeli kartından harcama yapabilecektir.

Ön yükelmeli PTTKART’ın bir diğer özelliği ise istediğiniz Atm’den para çekme işlemi yapabilmenizdir. Bu sayede herhangi bir ücret veya masraf ödemeden sizlere en yakın atm’ye giderek paranızı çekebilirsiniz.

Ön ödemeli PTTkart sahipleri kart kullanımı için yıllık herhangi bir komisyon veya üyelik aidatı ödemezler. Yani kart kullanımı tamamen ücretsizdir.

PTT Bonus Kredi Kartı

PTT Bonus kart ile diğer bankalarda olan kredi kartları ile bire bir aynı işlemleri yapabilirsiniz. Yüzlerce üye iş yeri bulunan PTT Bonus ile yaptığınız alışveriş harcamalarınızı taksit yaptırabilir veya kartınız üzerinden limitinize bağlı olarak nakit avans kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Bonus kart başvuru yapmak için iki farklı seçenek çıkıyor karşımıza. İlk seçenek sizlere en yakın olan PTT şubelerini ziyaret etmeniz. İkinci seçenek ise PTT müşteri hizmet yetkilisi olan numarası olan 444 1 788 arayarak işlem yapabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusunda sizlerin bankalar ile olan ödeme düzenleri ve kredi puanı gibi unsurlar göz önünde bulundurulur. Daha sonra PTT sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza olumlu veya olumsuz geri dönüş alırsınız.

PTT Bonus Kredi Kartı Şifre Alma

Başvuru yaptığınız kartınız PTT tarafından onaylandığında sizlere sms gönderilecektir. Daha sonra şifre almak için müşteri hizmetleri yetkilisi veya sistemlerde kayıtlı olan Cep telefonu numaranızdan kısa mesaj göndererek yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Müşteri Temsilcisi İle Şifre Oluşturma: PTT müşteri hizmet yetkilisi numarası olan 444 1 788 tuşlayınız. Daha sonra sesli yanıt sisteminden kredi kartı şifre menüsünü seçerek yeni şifre oluşturma adımları ile devam edebilirsiniz.

Sms İle Ptt Bonus Kart Şifre Oluşturma: Bu işlem için öncelikle mesaj göndereceğiniz cep telefonunuzun kendi adınıza ve PTT sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Daha sonra cep telefonunuzun kısa mesaj bölüme girerek büyük harflerle ŞİFRE (boşluk) belirlemiş olduğunuz dört haneli şifre (boşluk) kartınızın son 4 hanesi ve arkasında bulunan üç haneli güvenlik kodunu yazarak 3290′ a sms göndererek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Örnek Sms Gönderimi: ŞİFRE 1234 6789322

Şifre Oluşturma Güvenlik: Şifre oluşturma esnasında güvenlik nedeni ile doğum tarihiniz, veya kolay tahmin edilebilen şifreleri tercih etmeyiniz. Ayrıca ardışık rakamlar kullanımından kaçınınız.

PTT Bonus Kredi Kart Ücret Alınır Mı?

Ptt bonus kart kredi kartı kategorisinde olduğu için, yıllık olarak belirlenen bir ücreti vardır. Müşterilerine özel olarak sunulan üç çeşit kart seçeneği bulunmaktadır. Classic, Gold ve Platinum. Classic kartlar için ücret 64 TL, Gol bonus PTT kredi kartı için 71 TL, Platinum ptt kredi kartları için 79 TL yıllık ücret alınmaktadır.

PTT Bonus Kart Şifresi Değiştirme

Ptt bonus kart şifrelerini PTT mobil uygulaması veya, PTT matikler üzerinden değiştirebilirsiniz. Bunun için ptt kartınızın eski şifresini girerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ptt Bonus Kart Şifresiz Kullanılır Mı?: Bonus kredi kartınız ptt tarafınızdan adresinize gönderilir ve sizlere uygun görülen limit dahilinde kullanıma açılır. Fakat şifre işlemlerini oluşturmayan kişiler kartlarını hiçbir şekilde kullanamazlar. Bu yüzden yukarıda yazdığımız adımları takip ederek bonus kredi kart şifrenizi oluşturmalısınız.

PTT Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Ptt kredi kartı veya PTT kartlarınızın şifresini unutmanız durumunda kartınızın şifresini yeniden oluşturmanız gerekmektedir. Yeniden kart şifresi oluşturana kadar PTT kart veya ptt bonus kartınızı kullanamazsınız.

PTT Şubeleri Şifre İşlemleri: Ptt kartınız veya kredi kartınız ile ilgili yapacağınız işlemler için, Nüfus cüzdanınız ile bulunduğunuz il veya ilçede bulunan postanelerden işlem yapabilirsiniz. Kartınızın şifrelerini sıfırlayarak yeni bir parola oluşturmanız gerekmektedir.

PTTmatik Şifre Oluşturma: Ptt genel müdürlükleri hafta içi mesai saatlerinde hizmet verdiği için bu işlemi hafta sonu yapabilmeniz için PTTmatikleri tercih etmelisiniz. Şifresini unutmuş olduğunu bir kartınızın parola değişikliğini malesef buradan yapamazsınız. Pttmatik sizlerden öncelikle eski şifresinizi isteyecektir. Bu yüzden Ptt müdürlüğü veya diğer yöntemleri denemeniz gerekmektedir.

PTT Çağrı Merkezi Şifre Yenileme İşlemleri: Bu adımda kartınızın şifresini değiştirmek veya oluşturmak için “444 1 788” tuşlamalısınız. Daha sonra PTT müşteri temsilcisi sizlere bazı güvenlik soruları yönelterek doğru kişi olduğunuzu teyit ederek kartınıza ait işlemleri yapmanıza izin verecektir.

Ptt Kart Şifresi Bloke Kaldırma

Ptt kartım bloke oldu ne yapabilirim? Öncelikle ptt kartınız hangi nedenden ötürü bloke edilmiştir bunu öğrenmelisiniz. Daha sonra 444 1 788 numarasını arayarak güvenlik adımlarından geçmelisiniz. Tüm bu işlemlerin ardından çağrı merkezi yetkilisine durumunuzu izah ediniz. Kartınızın bloke olması nedeni ile kullanılamadığını söylemeniz durumunda kartınız üzerinde olan bloke kaldırılacaktır.

PTTBank Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır

Siz değerli okurlarımıza daha önce bir çok uygulamanın özellikleri ve kullanımı hakkında detaylardan bahsetmiştik. Şimdi ise son zamanlarda popüler olan ve bir çok ptt işlemlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde çözebilme imkanı sunan PTT mobil uygulaması ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Öncelikle bu uygulamayı cep telefonunuzun işletim sistemine göre uygulama marketinizden indirmelisiniz. Daha sonra kullanmış olduğunuz kredi kartı veya PTT kart bilgileriniz ile giriş yapmalısınız.

Giriş işlemleri için sizlere verilen PTT müşteri no veya Vatandaşlık numaranızı yazıp, daha önce belirlemiş olduğunuz şifreniz ile uygulamayı başlatabilirsiniz.

PTT Mobil Uygulama ile hesabınızdan 7/24 havale gönderimi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra hesap hareketleri menüsünden kartınızın hesabına ne kadar para girişi ve çıkışı olmuş bu detayların tümünü inceleyebilirsiniz. Ptt uygulaması için kullanıcılarından herhangi bir ücret talep edilmediğini belirtmek isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.