Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

PTT Sim Kart Blokesi Kaldırma

PTT Sim Kart Blokesi Kaldırma

Kargo taşımacılığı ile hizmet vermeye başlayan Postane Genel müdürlüğü, son zamanlarda bankacılık sektöründe hızla büyümektedir. Bir çok işimizi hızlı güvenilir olarak çözebilmemiz için Ptt kurumlarında kullanmış olduğunuz cep telefonu numaranızın güncel olması gerekmektedir

PTT Sim Kart Blokesi Nasıl Uygulanır

Devlet bankaları, özel bankalar ve Ptt gibi kurumlar başta olmak üzere müşterilerinin güvenliğini en üst seviyede tutmak isterler. Bu yüzden müşterinin yapmış olduğu bir güncellemeyi bildirmemesi sonucunda, güvenlik nedeni ise ilgili kullanıcıya geçici olarak sim kart bloke işlemi uygulanır.

Sim kartınız bloke edilmiş ise bunun bir kaç nedeni vardır. Başlıca nedenleri sıralayacak olursak; sim kart değişikliği, operatör değişikliği veya 4,5 G uyumlu sim karta geçiş esnasında eski sim kartınız banka veya kurumlarca şüpheli işlem olarak görünür ve kısa mesaj gönderilmesi engellenir. Bu işleme ise geçici sim kart blokesi denilmektedir.

Bu gibi durumlarda ilgili banka veya kurumların müşteri hizmet yetkililerine ulaşım sağlayarak sim kartınızı veya operatörünüzü değiştirdiğinizi söyleyerek güncelleme yaptırabilir kartınız üzerinde olan blokeyi kaldırabilirsiniz.

Sim kart değiştirme veya operatör değişimde en çok yapılan yanlışlar ise; numaram değişmediği halde neden sim kartım bloke ediliyor. Sim kartınız üzerinden yaptığınız en ufak bir işlem bankaya şüpheli işlem olarak düşmektedir. Bu yüzden numaranız güncel kalmış olsa dahi, bu gibi durumlarda bankaya bilgi vermeniz gerekmektedir.

PTT Sim Kart Blokesi İşlem Kısıtlaması

Ptt sistemleri üzerinden kayıtlı cep telefonu numaranız yukarıda bahsetmiş olduğumuz nedenlerden ötürü bloke edilmiş ise, kısa mesaj onayı aldığını hiç bir uygulamaya erişim sağlayamazsınız. Buna örnek verecek olursak; Para göndermek istiyorsunuz ve Ptt İnternet şubesine giriş sağlamanız gerekiyor. Sim kartınız da bloke uygulandığı için giriş bilgilerini yazdığınızda sisteme kayıtlı olan cep telefonu numaranıza kısa mesaj gönderilmeyecektir. Bu yüzden sisteme girişiniz sağlamayacaktır.

Ptt uygulaması üzerinden giriş yaptınız diyelim. Para gönderme işlemlerinde Ptt sizlere 4 haneli geçici şifre göndermektedir. İlgili ekrana cep telefonunuza gelen şifreyi yazmadığınız sürece para transferi işleminiz iptal edilecektir. Bu yüzden en kısa sürede sim kartınızda bulunan bloke uygulamasını kaldırmanız gerekmektedir.

Ptt Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır

PTT Bank sisteminde kayıtlı olan telefon numaranız üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir. Ayrıca sim kart blokesi kaldırmak için, bilgilerin kayıtlı olan müşteri tarafından işlem yapılması şarttır. Ptt çağrı merkezi numarası olan 444 1 788 iletişim kurarak, gerekli güvenlik adımlarından geçmelisiniz. Daha sonra kartınızın bloke edildiğini bildirin ve işlemlerinizi tamamlayın.

Ptt Şubesi Sim Kart Blokesi Kaldırıyor Mu?

Müşteri hizmet yetkilisi ile zaman kaybetmek istemiyorsanız, Nüfus cüzdanınız ile bölgenizde en yakın olan Ptt Bank şubelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Kart blokesi kaldırma işlemi esnasında cep telefonunuzun yanınızda olması gerekiyor. Ptt çalışanı blokenizi kaldırmak için sizlere geçici şifre yönlendirecektir. Daha sonra işleminizi tamamlayarak geçici süre ile kısıtlanmış olan sim kartınızdaki blokeyi kaldıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mezher dedi ki:

    Ptt sim kart blokesi ile ilgili faydalı bir makale olmuş. Emeğinize sağlık.