Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

QNB Finansbank Eft Saati Kaça Kadar

QNB Finansbank Eft Saati Kaça Kadar

QNB Finansbank Eft saati, Finansbank günlük eft limitleri ve eft iptali nasıl yapılır? gibi merak edilen soruların cevabı bu yazımızda. 26 Ekim 1987 yıllarında Türk iş adamı Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan QNB Finansbank 542 şubesi ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden bir çok bankacılık işlemlerini hızlı güvenilir bir şekilde yapma imkanı sunan finansbank para gönderme işlemi olan eft hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

FinansbankEft İşlemi Nedir?

Finansbank üzerinden başka bir bankaya göndermek istediğiniz para transferi işlemi Eft olarak adlandırılır. Bu işlemi ilgili bankanın İnternet şubesi üzerinden veya mobil bankacılık uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz Eft işleminin karşı hesaba geçmesi zaman alacaktır. Bunun nedeni ise merkez bankası onayından geçmesinden kaynaklanmaktadır.

Finansbank Eft Saati 2020

En çok merak edilen soruların başında yer alan eft saatleri bankanın mesai saatleri arasında yapılmaktadır. Para gönderme işlemi olarak kullandığınız Eft 09:00 ile 17:15 arasında hesaplara aktarılacaktır. Bir diğer soru ise hafta sonu eft yapılır mı? Eft para gönderme seçeneği ile para transferi işlemlerinizi sadece bankanın mesai saatleri içerisinde yani hafta içi yapabilirsiniz. Bundan dolayı hafta sonu finansbank ve diğer bankalardan eft işlemi yapamazsınız.

Finansbank Eft Sorgulama İşlemi

Eft sorgulama işlemi yapabilmeniz için eft para gönderme sırasında Eft referans numarasını kayıt etmelisiniz. Bunun amacı sorgulama işlemlerinde müşteri hizmetleri yetkilileri tarafından bu bilgiler sizlerden istenecektir. Kayıt etmiş olduğunuz referans numarası sadece işlem yapmış olduğunuz eft için işlem yapılır.

Finansbank Eft Nasıl İptal Edilir?

Hesabınızdan göndermiş olduğunuz Eft işlemini iptal edebilmeniz için karşı hesaba paranın geçmemesi gerekmektedir. Bunun için çok fazla zamanınız olduğu söylenemez. Eft gönderimi yaptığınızda 15 dakika içerisinde finansbank müşteri hizmet yetkilisine ulaşarak eft iptali yapabilirsiniz. Para ilgili kişinin hesabına geçmiş ise bu süreci yasal yöntemler ile iptal edebilirsiniz.

Finansbank Eft Limiti

Mobil bankacılık uygulaması veya İnternet bankacılığı üzerinden yapacağınız eft işlemleriniz için günlük para transferi limiti 200.000 TL olarak belirlenmiştir. Mevcut limit durumunuz hakkında detaylı bilgiyi banka şubeleri ve müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz. Döviz olarak göndereceğiniz eft limiti ise 50.000 $ olarak sınırlanmıştır.

İşlem saatleri dışında yapılan eft para transfer işlemleriniz hafta sonuna denk geldiyse ilk iş günü olan pazartesi hesaba yansıyacaktır.

Finansbank Eft Nasıl Yapılır?

Eft işlemlerinizi mobil bankacılık veya internet şubesi aracılığı ile yapabilirsiniz Atm ve şubeler üzerinden yapacağınız eft işlemleri için yüksek masraflar ödeyeceğinizi hatırlatmak isterim. Bunun için en düşük maliyetler ile eft işlemlerinizi İnter bankacılığı hesabınıza giriş yaparak para gönderme menüsünden Eft seçimi ile devam etmelisiniz. Daha sonra para göndereceğiniz kişinin İ ban bilgisini girerek para gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Hafta Sonu Eft Yapılır Mı?

Eft ve havale gönderme işlemleri birbiri ile sık sık karıştırıldığından bu soru en çok tarafımıza sorulan ve cevap beklenenler listesinde birinci sırada yer alıyor 🙂

QNB finansbank hafta sonu eft göndermi yapmanız durumunda, para göndermiş olduğunuz ilgili hesaba pazartesi günü aktarılacaktır. Bunun nedeni ise, devlet bankaları başta olmak üzere, özel bankalarda dagil hafta sonu eft işlemi yapılamaz. Yani finansbank hafta sonu eft yapılır mı? sorumuzun cevabı YAPILMAZ olarak yanıtlayabiliriz.

Eft Hesaba Ne Zaman Ulaşır?

Bir diğer merak edilen fakat önemli bir soru olan eft ulaşma zamanı sorusuna ise şu şekilde cevap verebiliriz. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapacağınız EFT para transferleri ilgili hesaba 10 dakika ila 45 dakika arasında ulaşacaktır. Eft para transferi işlemini bankaların mesai saatlerinde yapıldığı hatırlatmak isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.