Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Şekerbank Eft Saatleri

Şekerbank Eft Saatleri

Milyonlarca kullanıcının aktif olarak İnternet bankacılığı kullanmaktadır. Bankacılık işlemlerinde en çok kullanılan Eft para gönderme işlemi, eft saatleri içerisinde yapılması gerekmektedir. Eft işlemi mevcut bankanızdan başka bir bankanın hesabına göndermiş olduğunuz para transferi olarak adlandırılır. Havale ise örneğin; Şekerbank İnternet bankacılığı hesabınızı kullanarak aynı bankada bulunan başka bir hesaba gönderdiğiniz para türüdür.

Şekerbank Eft Saati Kaça Kadar

Ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği konuların başında yer alan Eft işlemini saat kaça kadar yapabilirim soruna cevap verecek olursak; Şekerbank ve tüm bankalar eft işlem saati olarak mesai saatlerini baza almaktadır. Bu saatler içerisinde yapılan eft para gönder işleminiz ilgili hesaba en geç yarım saat içerisinde yansımış olacaktır. Şeker bank eft saati başlangıç olarak 09:00 bitiş ise 17:20 olarak belirtilmiştir.

İnternet şubesi veya mobil uygulama üzerinden göndermiş olduğunuz eft para transferleri, aynı şekilde bankanın belirlemiş olduğu saatler arasında hesaba geçişi sağlanacaktır.

Hafta Sonu Eft Yapılır Mı?

Eft para gönderme işlemlerinizi hafta sonu yapamazsınız. Cumartesi veya pazar günü yapacağınız eft işlemi, eft talimatı olarak hesabınızda bekler ve mesainin il günü olan pazartesi günü eft işlem saati 09:00 dan sonra hesaba geçer. Hafta sonu para göndermek istediğinizde tek seçeneğiniz havale para gönderme türü olacaktır. Bunun içinde karşınızdaki hesabın ilgili banka olan Şekerbank olması gerekmektedir.

Şekerbank Eft Gönderme İşlemi

Para transferi işlemleri eft ve havale olarak ikiye ayrılır. Para göndermek istediğiniz hesap sizin bankanız ile aynı banka değilse bunu eft olarak yapmak zorunda kalırsınız. Eft gönderme işlemlerinizi İnternet şubesi, Atm ve Mobil bankacılık kanallarını kullanarak yapabilirsiniz. En çok kullanılan yöntemlerin başında Mobil uygulama ve İnternet bankacılığı yer almaktadır.

Öncelikle bu işlemleri yani para gönderme yapabilmeniz için Şekerbank vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir. Ayrıca hesabınıza giriş sağlamak için gerekli olan İnternet Şubesi şifrenizi biliyor olmalısınız. Eft gönderimi yapmak için, Para transferi bölümüne girerek EFT seçeneği ile devam etmelisiniz. Daha sonra sizlerden paranın gönderileceği hesaba ait bilgiler istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra eft masrafı hesabınızdan düşerek karşı tarafa transfer işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu işlemlerin aynısını mobil bankacılık üzerinden göndermek için Şekerbank mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Şekerbank Eft Ücreti

Eft ücretleri her bankada değişiklik göstereceği gibi sabit bir fiyat üzerinden değerlendirmek doğru olmaz. Bu yüzden eft işlemlerinizi yapmadan önce aşağıda vermiş olduğumuz para transferine göre ücretlendirme bilgisi edinebilirsiniz. Eft ile para gönderme işlemini bir çok alternatif üzerinden yapmanız mümkün. Atm, Mobil Bankacılık, İnternet Şubesi, Müşteri hizmetleri, Banka şubeleri gibi bir çok kanaldan transfer sağlayabilirsiniz.

  • Şekerbank İnternet Bankacılığı Eft Ücreti: Bu ödeme türünde şekerbank müşterileri hesaplarına giriş yaparak ilgili bankaya eft işlemini tamamlayabilir. Hesabınızdan göndereceğiniz eft ücreti 5,5 TL olarak belirtilmiştir.
  • Şekerbank Mobil bankacılık Eft ücreti: Mobil uygulamanız üzerinden göndereceğiniz eft işlem ücreti: 5,5 TL olarak belirlenmiştir.
  • Şekerbank Atm’den gönderilen eft ücreti: Şekerbank atm’leri üzerinden eft yapmak istediğiniz ise ödeyeceğiniz masraf 12,5 TL olacaktır.

Şekerbank Eft İşlem Limiti

Her ne kadar bankada bulunan para size ait olsa da bunu kullanmak için bankanın belirtmiş olduğu limitlere uymanız gerekmektedir. Şekerbank eft para gönderme limiti olarak günlük minimum 1 TL maksimum ise 50.000 TL olarak belirtmiştir. Bu rakam üzerinde eft işlemi yapabilmeniz için bankanın müşteri hizmet yetkilisi ile iletişim kurarak günlük eft transfer ücret limit artırımı yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.