Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Senetle Borç Para Veren Yerler 2020

Senetle Borç Para Veren Yerler 2020

Bankalardan kredi almakta zorlanan insanlar senetle borç para almanın yollarını aramaktadır. Peki günümüzde eskiden olduğu gibi hala senetle borç para veren yerler ve firmalar hatta tefeciler var mıdır? Elbette vardır ancak senetle para almak çok da tavsiye edilen bir durum olmadığı için gerçekten kötü durumlar içerisindeyseniz farklı seçenekleri değerlendirmenizde fayda var. Taksitle cep telefonu alıp nakite çeviren firmalar ile görüşmek gibi bir çok yolu deneyebilirsiniz. Her ne koşulda olursa olsun tefeciden para almak illegal olduğu ve kanunen suç sayıldığını bildirmek isterim. Bu tür kişilere itibar etmeyiniz.

Senetle Borç Para Veren Tefeciler

Öncelikli olarak tefeci nedir bunu değerlendirelim. Tefeciler anlaşılan miktarlarda senet karşılığında sizlere imzalanmış vadeler doğrultusunda nakit para veren kişiler ya da kurumlardır. Genellikle bankalardan yasal yollardan kredi alamayan insanlar tefecilere sığınarak kötü maddi durumları için maddi kredi yardıma alırlar. Tefeciliğin ikimizde yatağa olmadığında hazırlamamız gerekir. Bu durum TCK’nın 241. maddesinde aşağıdaki gibi gayet açık bir dille ifade edilmiştir.

 

Madde 241- (1) Kazanç elde etmek amacıyla başkasına ödünç para veren kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve
beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Tefecilerin genellikle borç verdikleri kişilere boş senet imzalattıkları bilinmektedir. Böylelikle almış olduğunuz borcu kaç para şeklinde ödeyeceğiniz tamamen tefecilere bağlı bir duruma sokuluyor. Bu durumlar çok zor olmak ile birlikte çok da dikkat etmemiz gereken aşamalardan birisidir. Tefecilerden borç almanız durumunda eğer borcumuzu ödemezseniz karşı taraf tarafından imzalamış olduğunuz senet direkt işleme alınabilir ve buna ek olarak işleme alınan tutar tamamen tefeciye bağlı bir şekilde devreye sokulabilir.

Tüm bu yukarıda yazılanlardan dolayı da tefecilerden borç almanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Eğer maddi bir güçlük içinde iseniz yaşadığınız yerdeki hayır kurum ve kuruluşlarına giderek durumumuz anlatıp yardım isteyebilirsiniz. Aynı şekilde devletin yardım kararlarından da maddi güçlük içerisinde olduğunuzu duyurmaya çalışabilirsiniz. Yazımızın devamında ise aşağıda maddelenmiş başlıklar çerçevesinde senetle başka şekillerde nasıl borçlu kredi alabileceğiniz hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca merak ettiğimiz sorunun çözümünü bulamadıysanız yorum olarak bizlere yazarak cevap alabilirsiniz.

 • Senetle Kredi Veren Bankalar
 • Senetle Borç Para Veren Kuyumcular
 • Senetle Para Veren Faktoringler
 • Senetle Beyaz Eşya Satan Yerler
 • Kredi Kartını Nakite Çevirme

Senetle Kredi Veren Bankalar

Günümüzün zorluk şartları nedeniyle kişiler belirli dönemlerde acil olarak nakit paraya ihtiyaç duyabilmektedir. Borç para denildiğinde de ilk akla gelen banka kredileri olsa da her bireyin bankalarla arası iyi olmayabiliyor. Kimisinin kredi notu yeterli değilken kimisi de geçmiş borçları nedeniyle kara listede olabiliyor. Bu nedenle de senetle borç para veren bankalar sık sık merak konusu oluyor. Hangi bankalar senetle para veriyor? yazımızın devamında daha fazla detay yer almaktadır.

Öncelikli olarak bilinen bir yanlışı düzeltmek gerekirse; bankalar senetle para vermezler ancak senetle belirli durumlarda kredi verebilmektedirler. Bu durum genellikle işletme sahiplerini kapsamaktadır. Eğer işletmenize bağlı olan mal mülk var ise bunları teminat olarak gösterip bankalardan kredi almamız mümkündür.

Ayrıca senet ile ticaret yapıyorsanız ve almış olduğunuz senetlerin vadesi henüz gelmemiş ise Ziraat Bankası başta olmak üzere elimizdeki senetleri götürerek bankalardan avans kredisi almanız mümkündür. Bununla ilgili daha fazla detaya bizzat banka şubelerine giderek ulaşabilirsiniz.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Hemen hemen her semtte ya da mahallede bulunan kuyumcular şüphesiz ki nakit para açısından sıkıntı çekmeyen işletmelerdir. Özellikle yaz sezonunda nişan, sünnet, düğün gibi aktivitelerin çok sık olması nedeniyle çok fazla altın alımı ya da satımı gerçekleşmektedir. Bu durum da kuyumculara nakit para olarak yansımaktadır. Kuyumcuların senetle borç para vermesi tamamen kuyumcunun inisiyatifine bağlıdır. Bu durum hakkında daha fazla bilgi almak için borç para veren kuyumcular adlı yazımızda bir göz atabilirsiniz.

Senetle Para Veren Faktoring Şirketleri

Faktoring firmaları kredi verirken belli başlı kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Eğer ticari siciliniz kötü hisse faktoring firmalarından kredi almanız çokta kolay değil. Bu tartışmalar genellikle büyük çaplı şirketlerle ve firmalarla çalışmayı tercih etmektedirler.

Herhangi bir faktörün firması ile çalışmadan önce çalışacağınız firmanın BDDK tarafından kayıtlı olup ve denetlendiğine emin olunuz. BDDK’nın resmi internet sitesinde yer alan faktoring sayfası (https://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Kuruluslar/Faktoring/Faktoring.aspx) aracılığıyla firmanın faaliyetlerini kontrol edebilirsiniz.

Senetle Eşya Alan Satan Yerler

Türkiye’de başta beyaz eşya satan bayiler olmak üzere çeşitli işletmelerin çek yada senetle eşya alım satım yaptıkları bilinmektedir. Bu durum İşletmeleri bağlı olarak değişkenlik gösterdiği için senetle herhangi bir eşya alıp fiyatları satmak istiyorsanız çevrenizdeki işletmelere senetle işlem yapıp yapmadıklarını sorabilirsiniz.

Eğer buz dolabı, fırın, çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesi gibi senetle beyaz eşya almak istiyorsanız beyaz eşya satan yerler ile anlaşıp taksit taksit senetler imzalayarak belirlenen vadeler koşulunda senetlerinizi ödemesini yapmak koşuluyla alım – satım yapabilirsiniz.

Kredi Kartını Nakite Çevirme

Bankalar tarafından sizlere verilmiş olan kişisel kredi kartı bakiyenizi nakit paraya çevirmeniz çeşitli yöntemler aracılığıyla mümkündür. 

Alışveriş Yaparak Kredi Kartını Nakite Çevirmek: İster başkası adına internet üzerinden ya da herhangi bir yerden kredi kartıyla alışveriş yaparak alışveriş yaptığınız kişiden alışveriş karşılığının tutarını nakit olarak alın isterseniz kendi almak istediğiniz ürünleri internetten kredi kartınız aracılığıyla satın alıp nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Ürün Alarak Nakite Çevirme: Telefon, beyaz eşya tarzında çabuk satılabilen ürünleri kredi kartınız ile alıp birden satıp elinize nakit para geçmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle popüler telefon markalarına ait telefon modellerini kredi kartınızla alıp çabuk bir şekilde satabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra aktif bir kredi kartı kullanıcısı iseniz kartı aldığınız bankayla iletişime geçip kredi alma talebinizi iletebilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinizi belirli periyodlarda sorunsuz bir şekilde yapmış iseniz bankalar size kredi konusunda yardımcı olacaktır.

Sonuç Olarak; Bankalarda yasal takibe düşen kişiler yukarıda bahsetmiş olduğumuz diğer yöntemler ile acilnakit ihtiyaçlarını karışılayabilirler. Senetle para veren kişilere itibar etmeyiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. sinan dedi ki:

  ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraalık olanlar skor puanı dusuk olanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım

 2. anonim dedi ki:

  senetlenakıt ımkanı sağlanır özel bir şirket aracılığıyla verilir almak istiyen arkadaşlar

 3. özgür dedi ki:

  acil kredi için hemen basvur

 4. Ebru dedi ki:

  Senetle nakit imkanı sağladılar arayın sizede yardımcı olsunlar şirkettir kendileri

 5. özgür dedi ki:

  % 3 acil kredi tfk

  1. Resul dedi ki:

   Mrb acil nakite ihtiyaçım var nasıl yapabilirim.

   1. admins dedi ki:

    Arkadaşlar senetle borç para veren yerler adlı yazımızda maddi zorluk yaşayan kişilerin acil nakit ihtiyacını nasıl karşıladığı hakkında bilgiler verdik. Konu altına yazılan yorumlar tarafımızca kontrol edilip Telefon numarası olan yorumlara onay verilmemektedir.

    Uyarı: Bankalar dışında Sizlere faklı şekilde kredi imkanı sunmak isteyen kişilere itibar etmeyiniz.

 6. elizabeth luther dedi ki:

  Senetle borç para veren yerler için arayış içerisine girmeye gerek yok bence. Neticede bu işler yasal yollardan yapılmıyor bu yüzden en doğru kararlardan birisi kredi çekmek olacktır.