Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Senetle Para Veren Kuyumcular 2020

Senetle Para Veren Kuyumcular 2020

Ülkemizde çok sayıda kuyumcu bulunmaktadır. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana gibi nüfusun yoğun olduğu büyük şehirlerde yer alan kuyumcu sayısı oldukça yüksektir. Kredi notunun düşük olmasından dolayı ya da bankalara ödenmeyen borçlarından dolayı kara listeye girmiş bir çok insan maddi zorluklardan dolayı borç almanın farklı yöntemlerini araştırmaktadırlar.

İlgili Bağlantı: Senetle Borç Para Veren Yerler

Daha önce bahsetmiş olduğumuz senetle borç paran veren yerler adlı yazımızda senetle nakite sıkışan takipçilerimizin hangi yasal çerçeveler adı altında kredi ya da borç alabileceğinden bahsetmiştik.

Ancak yine de hatırlatmak isteriz ki senetle kâr karşılığı borç para vermek ülkemizde yasal değildir ve tefeciliğe girmektedir. Her türlü tefecilik faaliyeti ise Türkiye Cumhuriyeti anayasasına göre suç teşkil etmektedir. Bu tarz faaliyetler aracılığıyla borç almamanızı tavsiye ederiz.

Senetle para veren kuyumcular bu işin yasal zeminini de hazırlamaktadır. Bu nedenle bazı kuyumcuların altın vb. ürünleri sattı ve tekrardan aldı gibi yasal evraklar ile göstererek senet karşılığında borç verdiği bilinmektedir.

Eğer tanıdığınız ve güvendiğiniz bir yerden borç alacak iseniz bu kişi kuyumcu dahi olsa öncelikli olarak senet olmadan para almayı önermeniz tavsiye edilir. Eğer senet yoluyla borç vermek isteyen kuyumcular var ise senete tutar yazıldığından ve vadesinin de istediğiniz gibi belirtildiğinden emin olmanızda fayda vardır.

Bu iş yasal olmadığı için kesinlikle senetle şahıslardan borç alma işinden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Senetle para veren kuyumcuların İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerdeki irtibat iletişim bilgilerini bulmak da bu yüzden çok zordur. Senetle kuyumculardan para almak yerine yasal yollardan kredi ve yardım almanın yollarını arayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Betül dedi ki:

  Mehtap hanım Allah sizden razı olsun numara sayesinde senetle para aldım Allah ne muradiniz varsa versin almak istiyen kişiler arasinlar tavsiye ederim

  1. Recep dedi ki:

   Numarası var mı sizde

 2. murat dedi ki:

  Genelede senet ile para veren kuyumcular büyük şehirlerde yer almaktadır. Fakat bu işlemin ne kadar güvenilir olduğu ortada, yani senet ile para almak bence bir kişinin başvuracağı en son yol diyebiliriz.

  1. admins dedi ki:

   Bu konuda sonuna kadar haklısınız bizlerde aynı fikirdeyiz. Bankalar üzerinden işlem yapmak herzaman daha güvenli olacaktır.