Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Sicili Bozuk Olanlara Kredi 2020

286
Sicili Bozuk Olanlara Kredi 2020

Sicili bozuk olan kişiler acil nakit ihtiyaçlarını nasıl karşılayabilir. Bankalar kredi notu düşük olanlara kredi verir mi? Öncelikle devlet bankaları ve özel bankaların birinci önceliği yeni bir müşteri edinebilmektedir. Yani ne kadar çok kredi kullandırsa o kadar çok kazanç elde edecektir.

Fakat burada ön önemli detaylardan biri ise bankanın kredi kullandırma esnasında müşterilerinin ödeme alışkanlıklarını gözden geçirirler.

Kredi Notunun Önemi Nedir?

Bir birey kredi başvuru yapması için öncelikle sabit gelirli bir işte çalışması gerekmektedir. Özellikle devlet bankaları bu hususları dikkate almaktadır. Daha sonra en az 3 ay sigortasının yatması gerekmektedir. Kredi notu ise kişi ihtiyacı doğrultusunda kredi başvuru yaptığında banka müşterisinin geçmişteki ödeme alışkanlıkları incelenir. Bu raporu ise Kredi kayıt bürolarından çekmektedirler.

Kredi notunuzun düşük olması durumunda banka sizi riskli göreceğinden bu kredine ön onay vermeyecektir. Ayrıca sık sık kredi başvuru yapmanız durumunda kredi notunuzun düşeceğini belirtmek isterim.

Kredi Sicili Nedir?

Kredi sicili bir kişinin aslında bankalar ile olan ödeme düzenini ortaya çıkarır. Kredi kartı, Kmh ve kredilerinizin düzenli ödediğinizde sicilinizde herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Kredi kayıt bürolarında kayıt edilen raporlara özel ve devlet bankaları istediği anda ulaşım sağlayabilirler. Yani kısacası sicilinizin temiz olması durumunda bankaların sizlere kredi vermemesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Kredi Sicili Nasıl Temizlenir

Bankalara olan borçlarınızı gününde ödediğiniz taktirde siciliniz temiz olacaktır. Kredi kartı veya kredi borcunu 90 gün boyunca ödemeniz durumunda banka tarafınıza yasal işlem başlatacaktır. Siz ilgili bankaya borcunuzu ödemiş olsanız dahi bu durum sicilinize işleyecektir. Bu yüzden kredi kartı kullanımı yapıyorsanız gününde ödemeye özen gösteriniz. Aynı ay içerisinde ödeme yapmadıysanız en azından asgarisini ödeyerek yasal takip işleminden kurtulabilirsiniz.

Kredi sicilinin temizlenmesi için son 5 yıl içerisinde ödemelerinizin düzenli olmasına özen göstermelisiniz. Kredi kartı kullanımınızı maaş durumuna göre belirleyip harcamalarınızı bu limit üzerinden yapmanız gerekmektedir. Uzmanlar kredi kartı kullanımı için aylık gelirin maksimum % 25′ kadar olan kısmı için harcama yapmamız gerektiğini açıklamışlardır. Buna göre 2000 TL geliri olan bir kişinin en fazla ayda 500 TL harcama yapması gerekmektedir.

Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir

Sicili bozuk olan bir kişinin kredi çekebilmesi için öncelikle bir iş yerinde çalışıyor olması gerekmektedir. Ayrıca kredi başvurularını direk banka şubeleri değilse sms olarak veya İnternet şubeleri aracılığı ile yapmanızda fayda var. Şubeden yapılan kredi başvuruları için eksiksiz olarak evrak talebinde bulunacaklardır. Fakat kısa mesaj veya İnternet şubesi aracılığı ile kredi başvurusu yaptığınızda sistem otomatik olarak onay verecektir. Sistem onay verdiğinde ise bankada bulunan vadesiz hesabınıza aktarılacaktır.

Bu zamana kadar bir çok kredi kullanım işlemlerini şubelerden değil İnternet bankacılığı veya Mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirdim. Banka sistemi otomatik olarak sorgulama yaptığından dolayı ön onay vermesi durumunda, anında hesabınıza yansıyacaktır.

Sonuç Olarak; Sicili bozuk olan kişiler doğrudan Şubeler üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmasını önermem. Kredi başvuru yapacağınız bankanın resmi İnternet sayfasında sms ile kredi seçeneklerini takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.