Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Hayat şartlarının çok zor olduğu günümüz hayatında her gün çok sayıda insan bankalara borçlanmaktadır. Bireyler bankalardan ihtiyaç, konut, taşıt kredileri çekerek faizli bir şekilde kredi çektikleri bankalara geri ödeme yaparlar. Bu durumda hem Dünya genelinde hem de Türkiye’de borcunu ödemekte güçlük çektiği için sicili bozuk olan insan sayısı oldukça fazladır. Bu kişilerden maddi zorluk içerisinde olanlar ise sicili bozuk olana kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Son dönemde bankalar kredi verecek kişilerin kredi notuna oldukça önem vermektedir. Kredi notu ise kısa adıyla KKB olarak bilinen Kredi Kayıt Bürosu tarafından hazırlanmaktadır. Önceki zamanlarda, kredi notu düşük ya da sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar BDDK tarafından cezaya tabi tutuluyordu. Ancak şu anda durum değişti. Böylelikle kara listede olanlara kredi veren bankalar bile mevcut diyebiliriz.

Tavsiye Bağlantı: Senetle Para Veren Kuyumcular

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Bankacılık alanında yürütülen son değişikler sicili bozuk olan kişileri de olumlu etkilemiştir. Genel sicil affıyla birlikte sicili bozulan ya da bankalar tarafından kara listeye alınmış kişiler de artık kredi çekebilecek. Aşağıda sizler için kredi notu düşük ya da sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankaları listeleyeceğiz. Bu bankalardan biriyle bahsettiğimiz şekilde başvuruda bulunarak kredi alma şansınızı deneyebilirsiniz.

Akbank, Yapı Kredi, ING Bank, Garanti Bankası, DenizBank, TEB, Finansbank gibi ağırlıklı olarak özel sektör bankalarının çeşitli şartlar altında kredi notu düşük ve kredi sicili bozuk kişilere de kredi verdiği bilinmektedir. Öncelikli olarak ilk kredi başvurunuzu bankalar çeşitli sebeplerden dolayı reddedebilir. Bunun önüne geçebilmek için ise kredi başvurusuna gitmeden önce mutlaka yanınızda gelirinizi kanıtlayan gelir beyanı belgesi götürmenizi tavsiye ederiz. Eğer bir yerde düzenli maaş ile çalışıyorsanız maaş bordronuzu yanınızda götürürseniz kredi çıkma olasılığı oldukça artacaktır. Yine de bu koşulları sağlasanız bile gelir durumunuza bağlı olarak en fazla çıkacak kredi 50.000 TL ile 100.000 TL aralığında olacaktır. Eğer kendinize ait gayrimenkulünüz var ise bu tutar daha da artabilir.

Bankalar Kredi Sicilini Nasıl Öğrenilir?

Öncelikli olarak bankalar ile çalışmış olan her insanın kredi sicili bulunmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kredi borç ve ödeme durumu ile birlikte geliriniz de bu hesaplama sistemine dahil edilecek kredi siciliniz oluşturulur.

Eğer banka kredi borcunuzu ödemeyi aksatıyorsanız ya da hiç ödememiş iseniz kredi siciliniz bozulur. Kredi sicilinde puanlandırma sistemi olduğu için borç durumunuza ve ödeme davranışlarınıza bakılarak tarafınıza kredi sicil notu atanır. Daha sonraki ödemeniz ya da ödemeleriniz de bozulan kredi sicilini düzeltmek için faydalı olabilmektedir. Findeks aracılığıyla kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama sonucunda kredi notunuz düşük çıkar ise bankadan kredi alma şansınız kredi notu normal ya da  yüksek olan bireylere kıyasla oldukça az olacaktır.

Bankaların Kara Listesinden Nasıl Çıkılır?

Uzun süre kredi borcunu ödemeyen ve bu durumdan dolayı bankalar tarafından icralık olan kişiler T.C Merkez Bankası ve KKB tarafından belirlenen kara listeye dahil edilir. Kara listede olan kişiler hiçbir şekilde kredi çekememektedirler. Genellikle bankaların kara listesinde olan insanlar avukatlık oldukları için haklarında açılan çeşitli icra davaları da bulunmaktadır.

Ancak her şeyin çözümü olduğu gibi elbette kara listeden de çıkmak mümkün. Bunu yapmak için ise kredi borcunuzu düzenli bir şekilde ödemeniz en önemli şarttır. Aksi taktirde kredi çekmeniz ya da kara listeden çıkarılmanız mümkün değildir. Belirlenen koşullara borcunuzu düzenli bir şekilde ödemeye başlar iseniz en geç beş yıl içerisinde kara listeden çıkarılırsınız ve tekrardan başka banka kredileri çekmeye müsait hale gelirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. alirıza dedi ki:

  tüm kredi sorunlarınız aynı gün çözüme kavuşturulur

 2. ali dedi ki:

  tüm kredi sorunlarınız aynı gün çözüme kavuşturulur, mustafa bey

 3. mustafa dedi ki:

  tüm kredi sorunlarınız aynı gün çözüme kavuşturulur mustafa bey

 4. mustafa dedi ki:

  SSK- sicil – icra veya puan sorunu olan herkese aracılıgı ile kredi saglanır.

 5. Muharrem dedi ki:

  Kredi çekme istiyorum

 6. Ramazan Kara dedi ki:

  Merhaba ben Ramazan Karacam . Bundan yaklaşık 5 yıl önce kredi kartı borcumu ödeyemediğim için bankalardan yasal işlem başlatıldı. Şuan da 5.000 TL civarı bir krediye ihtiyacım var. Sicilim bozuk olduğu için hangi banka bana kredi verir. Bu konu da bilgi verirseniz çok sevinirim…

  1. admins dedi ki:

   Ramazan bey kredi sicilinizin bozuk olması kredi çekmenize engel fakat 5 yıl önce olan bir olay olduğunda eğer ödemelerinizi düzenli yaptıysanız siciliniz büyük olsalıkla temizlenmiştir. Bunu öğrenmenin en iyi yolu ise kısa mesa veya internet bankacılığı üzerinden herhangi bir bankaya başvuru yapmanız olacaktır.

 7. Petercolman dedi ki:

  Sicili bozuk olanlara krediyi kolay kolay her banka vermez. Ancak konuda belirtildiği gibi farklı yöntemler ile kredi alabilirsiniz bununda riskleri çok yüksektir.

 8. Peter Colman dedi ki:

  Bundan yaklaşık 3 yıl önce bir bankadan kredi kullandım. Kredi taksitini yaklaşık olarak 2 ay geçiktirdim kredi sicilimde herhanbi bir bozulma söz konusumudur?