Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız çalışıyorum kredi çıkar mı? Sigortası olmayan kişilere kredi veren bankalar gibi merak edilen sorulara cevap arayacağız. Bir çok ihtiyacımız doğrultusunda nakit problemini çözmemiz için krediye ihtiyaç duyarız. Fakat özel ve devlet bankaları bu konuda bazı kriterlere göre hareket etmektedirler. Kredi başvurusu esnasında başvuru yapan kişinin kredi kartı kullanımı ve ödemelerinin düzenli olup olmaması en önemli kriterlerden biri diyebiliriz.

Sigortam Yok Kredi Nasıl Kullanırım?

Bir bankaya kredi başvurusu yapmanız durumunda maaş bordrosu, iş yerinde çalışma süresi, kredi skoru ve bankalara yapılan düzenli ödemeler göz önünde bulundurulur. Sigortasız olarak çalışan bir kişinin kredi kullanması için bir kaç yöntem vardır. Öncelikle bu kişiler bankaya sigorta dökümü ile ilgili evrak veremeyeceği için İnternet şubesi veya mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu yapmaları kredi kullanma ihtimallerini yükseltmektedir.

Mobil Bankacılık Ve İnternet Şubesi ( Kredi Başvurusu)

İhtiyacınız doğrultusunda kredi başvurusunda bulunmak istediğinizde banka şubeleri sizlerden son 3 aylık sgk dökümünü isteyecektir. Bu yüzden sigortası olmayan kişiler İnternet Bankacılığı veya mobil şube aracılığı ile başvuru yapması durumunda bu evraklar istenmeyeceği için, kredinin çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmek isterim.

Mobil Şube İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Hangi bankadan kredi kullanmak istiyorsanız ilgili bankada vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Bu sayede bankanın mobil uygulamasını açarak. Krediler > Yeni Kredi Başvurusu adımını takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Bu kısımda sizlerden aylık kazancınızın ne kadar olduğu, Ev adresiniz, kredi çekmek istediğiniz tutar gibi bilgiler istenecektir. Gerekli alanları doldurup devam edebilirsiniz. Kredinizin cevabı sizlere sms olarak veya anında iletilecektir.

İnternet Bankacılığı Kredi Başvurusu ( Sigortasız)

Bu yöntemi kullanabilmeniz için öncelikle bankada daha önce açılmış bir hesabınız bulunması gerekmektedir. Hesabınızın bulunmaması durumunda bu adımı kullanamazsınız. Hesabınızın olduğunu düşünerek takip edeceğiniz adımlar sırasıyla şunlardır. İlgili bankanın resmi İnternet sayfasına tarayınız da açınız. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan bireysel girişe tıklayın ve kullanıcı adı şifreyi yazıp giriş tuşuna basınız. Krediler > Yeni Kredi başvurusu adımlarını takip ediniz ve gerekli alanları doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sms İle Kredi Başvurusu ( Sigortasız Olan Kişiler)

Sms ile başvuru yönteminde bankada daha önce açılmış bir hesabınızın olması gerek yoktur. Sigortasınız bulunmaması durumunda başvuru yapmak istediğiniz bankanın sms numarasına üzerinize kayıtlı olan cep telefonu numaranız üzerinden kısa mesaj gönderebilirsiniz. Kredinin cevabı en kısa sürede cep telefonunuza gönderilecektir.

Özel Bankalara Kredi Başvurusu Yapın

Sigortasız çalışan kişiler devlet bankalarından kredi kullanamazlar. Devlet bankaları genelde başvuru yapan kişilerden eksiksiz evrak talep etmektedir. Sigortanızın olmadığı için ilk tercihiniz özel bankalar olsun. Faiz oranları yüksek olsa da, kredi kullanmanın tek şansı bu diyebiliriz. Sms kredi kanalı veya mobil bankacılık, İnternet bankacılığı kanallarını kullanmanız tavsiye edilir.

Banka Şubelerinden Kredi Başvuru Yapmayınız

Özellikle sigortasız ve maaş bordrosu bulunmayan kişiler banka şubelerinden kredi başvurusu yapması durumunda eksik evrak nedeni ile kredi başvurunuz alınmaz. Sms ile başvuru yapmanız durumunda sizlerden herhangi bir evrak talep edilmez. Kredinizin olumlu olarak yanıtlanması sonucunda ise ilgili bankaya giderek kimliğiniz ile kullanım sağlayabilirsiniz.

Kredi başvurularınızı daha önce maaş aldığınız veya çalışmış olduğunuz kredi kartını kullandığınız bir banka var ise o banka üzerinden yapabilirsiniz. Bir çok banka evrak eksikliği bir yana, krediyi kullanmak isteyen kişinin kredi skoru ve ödemesini göz önünde bulundurmaktadır. Eğer skor puanınız yüksek ise krediniz kısa sürede onaylanır. Kredi skor puanınızın düşük olması durumunda ise banka sizlerden kefil talep edebilir.

Sonuç Olarak; Sigortanızın olmaması kredi kullanmanıza engel değildir. Kredi notunuzun yüksek olması ve bankalardan herhangi bir yasal takip olmaması, ödemelerinizin düzenli olması durumda sigortasız olmanızın çok bir önemi yoktur. Devlet bankaları haricinde yukarıda da bahsettiğim gibi özel bankalar aracılığı ile ihtiyacınız doğrultusunda gerekli miktara başvuru yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.