Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Taksitli MTV Ödeme Nasıl Yapılır

Motorlu taşıtlar vergisi, otomobil, traktör, kamyon ve bir çok kara aracının yıllık olarak 2 kez ödediğimiz vergilendirme türüdür. Kısaca mtv araçların motor hacmine ve yaşına göre ödeyeceğiniz miktar değişkenlik göstermektedir. Durum böyle olunca yeni model araçlarda MTV tutarları yüksek rakamları bulabiliyor.

Bu yazımızda sizlere Mtv ödemelerini nasıl taksitlendirebiliriz kısaca bahsetmek istiyorum. Bir çok banka MTV ödemelerinde taksit uyguluyor olsa da taksit tutarı ve herhangi bir vade farkı alınıyor mu bunu incelememiz gerekmektedir.

Mtv Borcumu Nereden Öğrenirim

Bir aracın Mtv borcunu ödemek için öncelikle o arasın borç durumunu sorgulamanız gerekmektedir. Bunun için ise aracın ruhsat sahibi olmanız ilk tescil tarihini sisteme girmeniz gerekmekte. Araç sizin üzerinize kayıtlı ise e devlet resmi İnternet sayfasına giriş yaparak aracınızın Plakasını girip borç sorgulaması yapabilirsiniz. Ayrıca MTV borcunuzu öğrenmenin bir diğer yolu ise herhangi bir bankanın İnternet bankacılığı veya mobil uygulaması olacaktır.

Örneğin: Garanti bankası İnternet bankacılığını kullanıyorsunuz. Hesabınıza giriş yaparak ödemeler kısmına girip, daha sonra kurum ödemeleri bölümünde yer alan MTV kısmını seçmeniz yeterli olacaktır. Bu bölümde sizlerden aracın Plaka bilgisi istenecektir. İlgili ekrana giriş yaparak sorgulayabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Mtv Ödemesi Taksitli

Sık rastladığımız soruların başında yer alan “Taksitle Mtv ödemesi yapılır mı?” gibi sorulara cevap verecek olursak; bir çok banka müşterilerine bu kolaylığı sağlamaktadır. Fakat her banka farklı bir kampanya sunmaktadır. Bu yüzden MTV ödemesi yapmadan önce taksit yaptırmak istediğiniz kredi kartınızın bağlı bulunduğu bankayı arayarak bilgi almanızı tavsiye ederim.

Motorlu taşıtlar vergisi her yıl ocak ayı ve temmuz ayı olmak üzere iki kez ödenmektedir. Bankalar ise genelde Mtv ödemeleri yapılacağı aylarda kampanya düzenlemesi yapmaktadırlar. Bizlerde burada sizler için hangi banka kaç taksit yapıyor şartları nelerdir onları araştırdık ve detayları ile sizlere sunmaya çalıştık.

Garanti Bonus Kart Mtv Ödemesi

Mtv ödemelerinde taksit yapan bankaların arasında yer alan Garanti bankası, milyonlarca müşterise kolaylık olması ve ödeme güçlüğü çekmemeleri için kampanya düzenlemiş bulunmaktadır. Taksitli mtv ödemesi için 3 farklı ödeme kanalı oluşturan garanti bankası Garantipay uygulaması üzerinden yapacağınız mtv ödemelerine ücretsiz 3 taksit avantajı sunmaktadır.

Mtv ödemesi bir diğer adı ile halk arasında araç pulu diye geçmektedir. Garanti bankasına ait olan kredi kartınız var ise aşağıdaki uygulamalardan sizlere uygun olanı seçerek 2 veya 3 taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Garanti Bonus Flaş Mtv Ödemesi

Bu adımı kullanabilmeniz için öncelikle cep telefonunuz da bankanın uygulaması olan bonus flaş’ın yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra uygulamaya kendi kullanıcı adı şifreniz ile erişim sağlamanız gerekmektedir. Giriş işlemlerini tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Adım: Uygulamaya giriş yapınız.
  2. Ödemeler menüsü altında bulunan motorlu taşıt vergisini seçiniz
  3. Karşınızda çıkan bölümde aracınız plakasını yazdığınızda mtv tutarı görüntülenecektir. Burada herhangi bir kart numarası girmeden ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Gib Üzerinden Mtv Ödemesi (TAKSİTLİ)

Garanti bankasının sunmuş olduğu bir diğer mtv ödeme yöntemi ise, gelir idare başkanlığı üzerinden yapılan ödeme türüdür. Bunun için yapmanız gereken gib.gov.tr adresini ziyaret ederek kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapmalısınız. Daha sonra Mtv sorgulama kısmından sorgulama yaparak borcunuzu görebilirsiniz. Bu bölümde borcu öde seçeneğini göreceksiniz. Kredi kartı ile öde adımını seçerek devam edebilirsiniz.

Bu kısımda birden fazla bankanın listelendiğini göreceksiniz. Listelenen bölümde garanti bankası ile ödeceğimiz için garanti bankasını seçip devam etmelisiniz. Daha sonrasında ise kart bilgileriniz istenecektir. Kart bilgisi, kartın son kullanım tarihi ve cvv bilgilerini doldurup ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme yapmadan önce taksitli seçenek var ise işaretleyiniz yok ise işlem yapmadan garanti bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanarak gib üzerinden ödeme yaptığınızı ve taksit seçeneğinin çıkmadığını belirtmenizde fayda var. Bankalar genelde bu tür işlemlerde otomatik olarak 3 taksit yapıyor fakat işimizi şansa bırakmamak gerek. Bu yüzden arayıp bilgi alınız.

Garanti kredi kartınız üzerinden yapacağınız taksitli mtv ödemeleri için sizlerden herhangi bir ücret talep edilmez. Mtv ödemeleri yapıldıktan bir gün sonra banka tarafından otomatik olarak 2 taksite bölünür.

Garantipay Mtv Ödemesi

Garanti bankasının geliştirmiş olduğu garantipay uygulaması sayesinde MTV ödemelerinizi yapmanız durumunda borcunuz 3 eşit taksite ücretsiz şekilde bölünecektir. Bunun için garanti bonusflaş uygulamanızın cep telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Uygulama ve mtv ödemesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için garanti bankası çağrı merkezi numarası olan 444 0 333 tuşlamanız yeterli olacaktır.

Mtv Ödemesi Anında Düşermi

Her ne kadar Motorlu taşıtlar vergisi aracı olan kişilerin yılda iki kez zorunlu olarak ödemesi gereken vergilendirme türü olsa da, bunu gününde yapan çok az kişi olduğunu düşünüyorum. Durum böyle olunca % 1,40 civarında gecikme faizide kaçınılmaz oluyor. Mtv ödemelerini en doğru ödeme noktası maliye olsa da, bazen bulunduğumuz konum veya zamanımızın yeterli olmaması sonucunda alternatif aramak zorunda kalıyoruz.

Aklımıza gelen ilk alternatif ise kredi kartı veya hesaplarımız üzerinden ödemek diyebilirim. İnternet bankacılığını faal olarak kullanan bir çok kişi ödemelerini anında hesaplarına giriş sağlayarak yapabilmektedir. Fakat burada aklımıza takılan soru şu; Mtv ödemesini kredi kartı veya banka hesabımdan yaptığımda anında düşer mi?

Banka aracılığı ile yapılan mtv ödemeleri online işlemler olduğundan dolayı direk olarak gib sisteminde görünmektedir. Bazen ufak aksamalar olsa da 10 15 dakika içerisinde mtv borcunuzun ödendiğini göreceksiniz.

Not: Hesaplarınız üzerinden yaptığınız herhangi bir MTV ödemesi için mutlaka dekontu saklayınız. Bazı durumlarda sizlerden işlem yaptığınız saat ve dekont bilgileri istenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.