Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

TC Kimlik No ile Bankadan Para Çekilir Mi?

TC Kimlik No ile Bankadan Para Çekilir Mi?

Günümüzde teknolojik aletlere verilen önemden dolayı artık her şey dijital ortama aktarıldığı için kimlik, ehliyet gibi kim olduğumuzu kanıtlayan belgeleri zaman zaman yanımızda taşımayı unutabiliyoruz. Bu durum önemli zamanlarda da insanların başına geliyor ve banka işlemleri gibi kritik durumlarda da sorun olabiliyor. Bankacılık işleri de bu kadar kolaylaşmış iken TC kimlik ile bankadan para çekilir mi? Kimlik No ile bankadan para çekmek mümkün mü? sorularının yanıtı merak uyandırmaktadır.

TC Kimlik Belgesi İle Para Çekmek

Eğer ATM banka kartınızı evde unuttuysanız, hesabınız olan bankanın şubesine bizzat kendiniz giderek kimlik kartınızı görevli kişiye sunduğunuz zaman hesabınızdan para çekebilirsiniz. Burada önemli olan husus ise TC kimlik belgesinin size ait olması ve bu durumun fotoğrafla da gözle görülür biçimde anlaşılabilir olmasıdır.

Aynı şekilde bazı banka ATM’lerinden de kimlikle para çekmek mümkün. Banka ATM’sine gidip kartsız işlemler kısmından kimlik ile işlem yaparak para çekebilirsiniz. Ancak banka sistemine kayıtlı olan cep telefonunuza kimlik sahibinin siz olduğunu doğrulamak için SMS gelebilir. Bu yüzden de para çekmek için kartsız işlem yaparken cep telefonunuzu yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

TC Kimlik No ile Bankadan Para Çekmek

Eğer T.C kimlik belgeniz ya da ehliyet tarzında kim olduğunuzu ispat eden kim belgeleri yanınızda değil ise sadece kimlik numaranızı söyleyerek bankadan para çekmeniz mümkün değildir.

Ancak yukarıda da ifade ettiğimiz üzere bankanıza tanımlı olan cep telefonunuz yanınızda ise T.C kimlik numaranız ile birlikte ATM’lerden yani para makinelerinden kartsız işlem yapabilirsiniz.

Cep Telefonu İle ATM’den Para Çekmek

Eğer tarafınıza başka biri tarafından cep bank aracılığıyla havale yapıldıysa o bankada hesabınız olmasa dahi havale yapılan banka ATM’lerinden para çekme işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için ise alıcı taraf, cep telefonuna havale yapılan bankanın ATM’sine gidip kartsız işlemlerden TC kimlik numarası ile birlikte cep telefonu ve isteğe bağlı olarak gönderilen tutarı girip parasını çekebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.