Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Teb Atm Para Çekme Limiti 2020

Teb Atm Para Çekme Limiti 2020

Türkiye ekonomi bankası günlük para çekme limiti ne kadar? Sizlerde Teb bankası müşterisi olarak Atm’ler üzerinden para çekme limitine takılmak istemezsiniz. Devlet bankaları ve özel bankalar, müşterilerine belirlemiş olduğu limit dahilinde para çekme işlemi yapabilirler. Müşteriye tanımlı limitin haricinde para çekmek istediğinizde ise sizlerden ek masraf talep edilecektir.

Teb Atm Para Çekme Limiti ( Günlük)

Atm’ler üzerinden para çekme işlemlerinizi kartlı veya kartsız olarak yapabilirsiniz. Fakat müşterilerin en çok sorun yaşadığı kısım ise, bankanın belirlediği günlük para çekme limitine takılmak olacaktır. Türkiye Ekonomi Bankası Atm’leri aracılığı ile kartlı veya kartsız olarak yapacağınız işlemlerde, günlük para çekme limiti: 1500 TL olarak belirlenmiştir. Bu limitin üzerinde çekeceğiniz tutarlar için masraf ödersiniz.

Teb Atm Para Çekme Limiti Arttırma İşlemi

Teb Atm’lerin den günlük para çekme limitine takılmak canınızı sıkabilir. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için para çekme limitinizi arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Limit artışı yapmanız için bir kaç yöntem bulunmaktadır.

Müşteri Hizmet Yetkilileri

En çok tercih edilen yöntemlerin başında Teb müşteri hizmetleri yer almaktadır. Cep telefonunuzdan veya sabit hat üzerinden 0850 200 0 666 numarayı arayarak temsilciye ulaşım sağlamalısınız. Daha sonra banka personeli sizleri güvenlik sorularına cevap vermenizi isteyecektir. Bu adımları tamamladıktan sonra, para çekmek için günlük limitinizin arttırılmasını talep edebilirsiniz. Müşterinin talebi doğrultusunda günlük para çekme limiti 6000 TL ‘ye kadar yükseltilebilmektedir.

Banka Şubeleri

Bankanın müşteri hizmet yetkilisine ulaşım sağlamak için zaman harcamak istemiyorsanız ikinci yöntem sizin için diyebilirim. Bölgenizde bulunan TEB şubelerini ziyaret ederek, tc kimlik belgeniz ile hesabınızdan para çekme limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz.

Teb Kartsız Para Çekme Limiti Ne Kadar

İkamet ettiğiniz il veya ilçelerde bulunan Teb Atm’leri üzerinden banka kartı yanınızda olmasa da işlem yapabilirsiniz. Bunun için banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranızın aktif ve yanınızda olması gerekmektedir. Teb Atm’leri aracılığı ile günlük kartılı veya kartsız olarak para çekme işlemleriniz için bankanın belirlediği müşteri limiti 1500 TL’dir.

Teb ATM Kartsız Para Çekme İşlemi 2020

Evden acele çıktınız ve kartınız yanınızda yok. Bu gibi durumlarda cep telefonunuzda CEPTETEB uygulamasının yüklü olması yeterlidir. Sizlere en yakın atm noktasını bularak, uygulamaya giriş yapıp dilediğiniz tutarı çekebilirsiniz. Kartsız para çekme işlemlerinde müşteri güvenliği nedeni ile kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj gönderilebilir. Bu durumda gelen şifreyi ilgili ekrana girerek işleminize devam edebilirsiniz.

Teb Atm Günlük Para Yatırma Limiti

Bankalar müşterilerinin para çekme limitine kısıtlama getirdiği gibi, para yatırma işlemlerinede bu kısıtlamayı getirmiştir. İşlem güvenliği açısından günlük Teb Atm’leri aracılığı ile vadesiz hesabınıza en fazla 20.000 TL yatırabilirsiniz.

Para Yatırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

  • Yatıracağınız tutarı belirlemelisiniz. Örneğin: 2000 TL
  • Yırtık, bantlı veya çok yıpranmış para olmaması
  • Bir defada en fazla 50 banknot.
  • Günlük en fazla para yatırma limiti 20.000 TL

Teb Atm Günlük Limit Aşımı Ücretleri

Teb bankası Atm’lerinden günlük para çekme limiti olan 1500 TL’nin aşılması durumunda, çekeceğiniz her 1000 TL lik tutar için en az 5 TL olmak şartı ile, en fazla çektiğiniz paranın %1,5 tutarında masraf kesintisi yapılmaktadır.

Örnek Hesaplama: Günlük para çekim limitini aşımı yapan bir müşteri, limitinin haricinde 2000 TL tutar çekmek istediğinde, en az ödeyeceği masraf 10 TL, en fazla ödeyeceği masraf ise 30 TL olacaktır.

Atm Günlük Para Çekme Limiti Neden Vardır?

Her banka müşterinin güvenliği açısında Atm’ler üzerinden yapacağınız para çekme veya yatırma gibi işlemlere limit belirlemiştir. Kredi kartı veya banka kartınızın çalınması, kaybolması durumunda zararınızı en aza indirmek için yapılan bu güvenlik önlemleri bazen can sıkıcı olsa da, aslında bizlerin daha çok zarar etmemizi ve kaybımızı minimize etmemizi sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.