Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Teb Eft Saatleri 2020

Teb Eft Saatleri 2020

Ülkemizde uzun yıllardır faaliyet göstermekte olan Türkiye Ekonomi bankası (TEB) Eft saatleri ve detayları hakkında bilgilere yer vereceğiz. Eft saatleri devlet bankaları başta olmak üzere özel bankalar ile aynı zaman diliminde yapılmaktadır. Genelde bankanın mesai saatleri içerisinde Eft para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sizlerde TEB bankası müşterileri iseniz 2020 yılında eft saatlerini öğrenmeye ihtiyacınız olacak. Elektronik Fon Transfer (EFT) işlemlerinizi bankaların mesai saatleri olan 09:00 ila 17:00 arasında yapabilirsiniz. Havale ve eft arasında fark ise şu şekildedir.

EFT İle Para Gönderme: Hesabınızdan bir kişiye eft yapmak istediğinizde karşı tarafın iban numarası veya hesap numarasına ihtiyaç duyarsınız. Örneğin; Türkiye ekonomi bankası müşterisi olduğunuzu düşünerek, para göndereceğiniz kişinin hesabı sizinle aynı bankada değilse bu tür para gönderme işlemlerinize EFT adı verilmektedir.

Örnek Eft: A Bankasından B Bankasına Yapılan para gönderme İşlemi.

Havale İle Para Gönderme: İnternet şubeleri, Atm’ler ve bir çok para gönderme kanalı üzerinden yapacağınız para transferleri işlemlerinde, parayı göndereceğiniz hesap sizinle aynı bankayı kullanıyorsa bu işlem Havale olarak adlandırılır.

Örnek Havale: A bankasından A bankasına yapılan para gönderme işlemi.

Havale Eft Arasındaki Fark Nedir: Havale işlemi aynı bankada olan para tranferi işlemine denilirken, Eft ise farklı bir bankaya gönderdiğiniz para transferine denir.

Teb Eft Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bunun için TEB bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Bankada vadesiz hesabınızın bulunması ve işlem yapacağınız kanalların ilgili giriş bilgilerine sahip olmalısınız. Eft para tranferi işlemlerinizi birden fazla yöntem ile yapabilirsiniz.

Teb Atm’den Para Gönderme

Sizlere en yakın teb ATM’lerine giderek kartsız veya banka kartı üzerinden eft para gönderme işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlem için banka sistemlerinden kayıtlı olan cep telefonu numaranıza sms geleceğinden telefonunuzun yanın olması şarttır.

Teb İnternet Şubesi Ve Mobil İle Eft Gönderme

Türkiye ekonomi bankasın’ın resmi İnternet sayfası olan https://www.teb.com.tr üzerinden BİREYSEL ikonuna tıklayıp, Tc kimlik numaranız veya müşteri numaranızı giriş şifrenizi tuşlayarak giriş tuşuna basın ve hesabınız olan ara yüze ulaşın. Bu bölümden Para Transferi > Eft adımlarını takip ederek, ilgili hesabın i ban bilgilerini girip para transferi işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eft saati: 09:00 17:15 olduğunu tekrar hatırlatayım.
Mobil Uygulama İle eft göndermek istediğinizde aynı şekilde cep telefonunuzdan uygulamaya giriş yapın ve Para transferi > EFT adımlarını takip edin. Karşınıza çıkan ekrana para göndermek istediğiniz İban bilgilerini girip gönder tuşuna basarak eft işleminizi tamamlayınız.

Teb Banka Şuberinden Eft Para Transferi

Bölgenize ait sizlere en yakın Teb şubelerini ziyaret ederek, gişe işlemlerinden sıra alarak eft işlemlerinizi bankadaki gişe çalışanları aracılığı ile yapabilirsiniz.  ( Para gönderme işlemi yapmadan önce Bu işlem için ne kadar ücret alınacağı hakkında detay almanızı öneririm)

Teb Eft Saati Kaça Kadar?

Bankaların eft saatleri biz müşterilerine hangi durumu ifade etmektedir? Teb bankası müşterisi iseniz hesabınız üzerinden yapacağınız eft işlemlerinde saatin oldukça önemi yüksektir. Eft saatleri dışında yapılan para transferleri bir sonraki mesai günü içerisinde hesaba yansıyacağı gibi bu konuda mağdur da olabilirsiniz. Bu yüzden Türkiye ekonomi bankası eft saatleri hakkında detaylı bilgiyi yazımızda sizlerle paylaşmaktayız.

Teb eft saatleri 09:00 ila 17:15 arasında yapılmaktadır. Bu saatler dışında yapılan eft işlemleriniz bir sonraki gün mesai saatleri içerisinde karşı hesaba yansıyacaktır.

Teb Hafta Sonu EFT Var Mı?

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemiz aracılığı ile en çok sorulan soruların başında yer alan hafta sonu eft yapılır mı? bunun cevabını verelim. Ülkemizdeki özel ve devlet bankaları hafta sonu çalışmadığı için yapacağınız eft işlemi karşı tarafın hesabına iletilmez.

Örneğin; Cumartesi günü Teb İnternet şubesi hesabınıza giriş yaptınız ve eft adımlarını takip ederek karşı tarafa para gönderdiniz. Böyle bir durumda sistem sizi bilgilendirecektir. Gönderdiğiniz para transfer işlemi işl iş günü olan pazartesi günü hesaba yatırılacaktır uyarısını alırsınız. Buna rağmen işleminize devam etmeniz durumunda gönderdiğiniz para pazartesi günü saat 09:00 17:15 arasında hesapta görünmektedir.

Kısacası cumartesi veya pazar günü yapacağınız Eft para transferi işlemleriniz ilk iş günü sayılan pazartesi hesaba yansıyacaktır. Aynı şekilde hafta içi saat 17:15’den sonra yaptığını eft para gönderme işlemleriniz bir sonraki gün mesai saatlerinde ilgili hesaba aktarılacaktır.

Eft Hesaba Ne Kadar Sürede Geçer?

Hesabınız üzerinden göndermiş olduğunu eft ilgili bankanın hesabına geçmesi için en az 15 dakika en geç ise 30 dakika civarında bir zaman geçer. Bunun nedeni ise Eft işlemleri merkez bankası tarafından denetlenir ve parayı gönderdiğiniz hesaba aktarılır. Havale işlemleri ise anında ilgili bankanın hesabına aktarılmaktadır. Bu yüzden para gönderme işlemlerinizde imkanınız var ise önce havale yok ise Eft seçeneğini kullanabilirsiniz.

Teb Eft İptali Nasıl Yapılır?

Para transferi işlemlerinde en çok yaşanan sorunlardan biri ise iptalini sağlamak olsa gerek. Havale ile para gönderdiğinizde iptal etme şansınız oldukça düşüktür. Bunun nedeni ise havale karşı hesaba anında yansıdığından kaynaklanmaktadır. Eft aracılığı ile para gönderdiğinizde ise iptal işlemleri daha kolaydır. Fakat iptal işlemi için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

Teb bankası üzerinden herhangi bir bankaya EFT para gönderimi yaptınız diyelim. Fakat hesabın yanlış olduğunu düşündünüz ve eft işleminin iptal edilmesini istiyorsunuz. Bu gibi durumlarda türkiye ekonomi bankası müşteri hizmet temsilcilerine ulaşım sağlamalısınız. Eft referans numaranızı müşteri hizmet yetkilisine ileterek işlemin iptal edilmesini isteyebilirsiniz.

Müşteri temsilcisinin eft işleminizi iptal etmesi iiçn ilgili hesaba aktarılmaması gerektiği bilmenizi isterim. Para göndermiş olduğunuz hesaba iletilmesi durumunda, paranızın iadesini yasal yollara başvuru yaparak talep edebilirsiniz.

NOT: Eft para gönderme işlemleri esnasında para gönderdiğiniz i ban numarasını ve ilgili kişinin Ad Soyad bilgisini kontrol ediniz. Hesap numarasının doğru olması, isim soy isimin yanlış olması sonucunda ise eft işleminiz askıya alınmaktadır. Yarım saat süre zarfında ilgili hesaba iletilmeyen eft işlemleriniz için müşteri temsilcisine ulaşım sağlayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.