Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Teb Fx Nedir

Teb Fx Nedir

Teb bankasının müşterilerine sunmuş olduğu Teb Fx ile neler yapılabilir inceleyelim. Forex firmalarının yanı sıra devlet bankaları ve özel bankalar başta olmak üzere, alım satım platformu oluşturma başladı. Bu sayede banka müşterileri yabancı para alım satımını güvelir bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Teb Fx Nasıl Çalışır

Öncelikle Türkiye ekonomi bankası Fx platforma üzerinden işlem yapabilmeniz için Teb bankasında vadeli veya vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Daha sonra mobil uygulama veya İnternet bankacılığı üzerinden Teb FX platformunu kullanabilirsiniz.

Alım ve satım yapmak istediğiniz yabancı para birimi için öncelikle hesap aç bölümünden hesap oluşturmalısınız. Daha sonra vadesiz hesabınızda bulunan tutarın tamamı veya bir kısmı için Fx uygulamasını kullanarak alım satım yapabilirsiniz.

Ayrıca Fx platrormunun sol kısmında yer alan haberler bölümünden günlük piyasa değerlendirmelerine ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Teb Fx Döviz Kurları

İşlem yapmak istediğiniz herhangi bir yabancı para birimini Fx platformuna ekleme yaparak, piyasa takibi ve alım satım yapabilirsiniz. Takip etmek istediğin para birimi üzerine çift tıkladığınızda ise karşınıza mum grafiği çıkmaktadır. Buradan günlük, saatlik, yarım saatlik ve 15 dakikalık seçeneklerden birini seçerek, piyasa analizi yapmış olursunuz. Açılış kuru gün içerisinde iniş çıkış oranları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Teb Fx Alım Satım İşlemleri

Alım yapmak istediğiniz döviz cinsine göre piyasa fiyatını talip ederek satın al butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Örneğin; 100 dolarlık bir işlem yapmak istiyorsunuz. Dolar para birimi bölümüne gelerek almak istediğiniz miktarı yazınız, daha sonra “AL” butonuna tıkladığınızda sistem size 5 saniye süre verecektir. Yani alım yapmak için vermiş olduğu bu sürede fiyat sabitlenecektir. Satım işlemi içinde, satmak istediğiniz tutarı yazıp “Sat” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Dolar alım satımı yaptığınızda hesabınıza ne kadar TL ve ya Dolar aktarılacağını FX PLATFORMUN da anlık olarak görebilirsiniz.

Teb Fx Makas Aralığı

Bazı bankalar gerçekten bu makas aralığı çok yüksek tutuyor diyebiliriz. Neticede bankada kazanacak ama bazen öyle bir makas farklı oluyor ki insan alım satım yapmaktan çekinir hale geliyor. Teb Fx makas aralığının yüksek olduğu söylenemez. Piyasanın dalgalanmasına göre değişkenlik gösteriyor olsa da, alım yapacağınız esnada net rakamı FX üzerinden inceleyebilirsiniz.

FX Kar – Zarar Göstergeleri Ne İşe Yarıyor

Müşterilerinin alım yapmış olduğu döviz türünün takibini yapabilmesi ve kar zarar tutarını anlık olarak ekranda görmenize yarayan alık gösterge tablosu diyebiliriz.

Kar – Zarar Göstergesi: Bu kısımda geçmiş günlere ait ve güncel alımlarınız için kar – zarar durumunu öğrenebilirsiniz. Kar ve zarar göstergesi döviz kurunu hareketlerine göre değişeceği için kazancınızı veya zararınızı anlık olarak takip etmenize imkan sağlamaktadır. Anlık olarak gösterilen kar/zarar tablosundaki fiyatlar makas farkı düşülmüş fiyatlardır. Örneğin; 100 $ alım yaptınız ve 20 TL kara geçtiğiniz tablo tarafından gösteriliyor. Sat işlemi bölümüne gelerek 100 TL yazıp kazancınızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Teb Fx İşlem Saatleri

İnternet şubesi veya mobil uygulama üzerinden işlem yapacağınız Teb Fx platformunda 08:30 ile 18:00 saatleri arasında işlem yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.