Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

TEB Marifetli Hesap Nasıl Açılır

TEB Marifetli Hesap Nasıl Açılır

Teb marifetli hesap açılışı nasıl olur, gibi sorular son zamanlarda sık sık tarafımıza ulaşmaktadır. Buna istinaden Mevduat hesabınıza en çok faiz oranı veren bankalar arasında yer alan TEB, marifetli hesap işlemleri hakkında detaylara yer vereceğiniz. Dolar kurunun yükselmesinden dolayı bankalarında faiz oranlarında gözle görür bir artış olduğunu görmekteyiz. Durum böyle olunca vatandaşlarımız paralarını vadeli mevduat hesaplarında değerlendiriyor.

Devlet bankaları mevduat faizlerinde en düşük veren bankalar olsa da, neticede en güvelinir bankalar arasında yer almaktadır. Fakat her bankada paranızın 100.000 TL ye kadar devlet garantisinde olduğunu hatırlatmak isterim. Yani diyelimki banka iflas etti 150.000 TL paranız var, bu tutarın 100.000 TL olan kısmı devlet güvencesindedir. Faizlerin yükselmesi ile bankaların vadeli hesapları aşırı derece ilgi görmeye başlamıştır. Şimdi gelelim en yüksek faiz oranı veren Türkiye Ekonomi Bankasının kampanya detaylarını inceleyelim.

TEB Marifetli Hesap Nedir?

Teb marifetli hesap ile günlük özel faiz oranları ile faydalanabilir, istediğiniz tutar kadar yani ihtiyacınız olan parayı hesabınızdan çekebilirsiniz. Bir çok banka 32 günlük vadeler ile paranızı bağlıyor. Teb marifetli hesap ise paranızın günlük olarak kazanç sağlarken, ay sonucu beklemeden paranızı çekebiliyorsunuz. Örneğin; Hesabınıza 100.000 TL civarında bir tutar yatırdınız. Teb bankası bu tutarın 3500 TL sini sizlerin vadesiz hesabında bekletiyor ve kalan 96,500 TL yi teb marifetli hesapta günlük faiz işletiyor. Bunun nedeni ise acil nakit ihtiyaçlarınız da atm den çekmiş olduğunuz tutarın vadeli hesabınızı etkilememesi içindir.

Teb marifetli hesabı diğer bankaların vadeli hesaplarından ayıran en büyük özelliklerden biri ise yüksek faiz oranı ve günlük olarak paranıza faiz işlemesidir.

TEB Marifetli Hesap Özellikleri

 • Marifetli hesabınıza yatırmış olduğunuz paranıza günlük olarak faiz işler.
 • İlk kez marifetli hesabı açtıran veya katılım gerçekleştiren müşteriler 45 gün bu kampanyadan faydalanacaktır.
 • Marifetli hesapalar açılışta sıfır bakiye olarak açılacağı için, faiz kazanımı elde etmeniz için en az 2,000 TL para yatırmanız gerekmektedir.
 • Hesap açılış tarihinden itibaren başlayan marifetlli hesap süresi, o tarihten itibaren 45 gün sürmektedir.
 • Marifetli hesabınıza yatıracağınız tutara göre vadesiz hesabınızda bakiye aktarılacaktır. Buna göre 2.000 ile 49.999 TL ye kadar 2500 TL, 50.000 TL ile 249.999 TL ye kadar olan yatırımlarınız için vadesiz hesbınıza 3.500 TL aktarılacaktır.
 • Vadeli hesap bakiyeniz sistemi tarafından her gün düzenli olarak saat 22:00 da incelenecektir. Vadesiz hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı taktirde, sistem otomatik olarak vadeli hesabınızdan para aktarımı gerçekleştirecektir. Örneğin; Vadeli mevduat hesabınıza 49,999 TL tutarında bir para yatırdınız. Bu tutarın içerisinden sistem otomatik olarak vadesiz hesabınıza 2500 TL transfer eder. Bu tutar ise sizlerin acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak içindir. Diyelim siz 2500 TL olan vadesiz hesabınızdan 1000 TL civarında bir harcama yaptınız. Bu durumda TEB bankası otomatik sistemi 22:00 da hesabınızı incelediğinizde vadesiz hesabınızdaki bulunan tutarın 2500 Tl değil 1500 TL olduğunu görecek ve bakiyenizi tekrar tamamlamak için hesabınızdan 1000 TL aktarım sağlayacaktır.
 • Marifetli hesabı kullanan müşteriler bu hesap için herhangi bir ücret ödemezler.
 • Vadesiz hesabınızın faiz kazancı günlük olarak 00:00 06:00 saatleri arasında hesabınıza aktarılacaktır.
 • Marifetli hesap faiz oranları 45 gün boyunca sabit olup, size verilen faiz oranından kampanya süresince faydalanabilirsiniz.

TEB Marifetli Hesaptan Kimler Faydalanabilir

Teb marifetli hesaptan faydalanmanız için bankada daha önce marifetli hesabınızın bulunmaması gerekmektedir. Banka bazı durumlarda müşterilerine özel iki kez marifetli hesap kullanımı yaptırabiliyor. Marifetli hesap süresi açılışından itibaren 45 gün sürmektedir. Faiz oranı ise bankanın güncel piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilirken, bugünün tarihine göre faiz oranı % 24.00 olarak belirlenmiştir. TEB marifetli hesabına katılan müşteriler bankanın en yüksek faiz oranlarından faylanmaktadırlar.

Marifetli Hesap Nasıl Açılır

Marifetli hesap açılışı için türkiye ekonomi bankasında daha önce açılmış bir hesabınızın olması gerekmektedir. Bu durumda işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bölgenizde bulunan TEB bankası şubelerini ziyaret ederek teb marifetli hesap açılışını bireysel gişelerden yapabilirsiniz. Daha önce vadeli veya vadesiz hesabınız yok ise, Nüfus cüzdanınız ile kendi adınıza hesap açtırabilir ve paranızı değerlendirebilirsiniz.

TEB Marifetli Hesap Nasıl Kapatılır

Türkiye ekonomi bankasında marifetli hesap açılışı sonrasında paranızı çekmeniz durumunda, hesabınızı kapatmak istiyorsanız aynı şekilde sizlere en yakın teb şubeleri ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Marifetli Hesap Faiz Oranı

Paranızı yüksek faiz oranlarında değerlendirmek ve kazanç elde etmek istiyorsanız, marifetli hesap faiz oranları hakkında bilgiyi türkiye ekonomi bankası resmi İnternet sitesi üzerinden alabilirsiniz. Bugünün tarihini baza alacak olursak 28.06.2019 Teb marifetli hesap faiz oranı % 24 olarak belirlenmiştir.

Teb Marifetli Hesap Faiz Hesaplama

Teb marifetli hesabınıza 100.000 TL para yatırırsanız bu paranın 3500 TL si vadesiz hesabınıza aktarılır geriye kalan 96,500 TL ise vadeli hesabınızda kalır. 28.06.2019 tarihini baza alarak teb marifetli hesap faiz oranı % 24’dür. 96,500 TL nizin günlük bürüt kazancı 63,45 TL net kazancınız ise; 53,93 TL olacaktır. Buna göre 45 gün marifetli hesapta paranızı değerlendirecek olursanız, 2,426,85 getirisi olacaktır.

Vadeli hesaplar bankaların sizlere paranızı değerlendirerek belli faiz oranlarında getiri sağlayan hesaplardır. Her banka müşteriyi kendisine çekebilmek adına belirli kampanyalar düzenlemektedir. Öncelikle paranız üzerinden faiz getirisi elde etmek için bazı püf noktaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

 • Vadeli hesap açılışı yapacağıız bankanın hoşgeldin faizi kaç ay bu konuda bilgi alınız.
 • Paranızın tutarına göre net kazancınız ne olacak bunu mutlaka sorunuz. Bazı bankalar 30 gün değil 32 gün üzerinden hesaplayıp ben size ayda şu faizi veririm diyerek algı operasyonu yapıyor diyebilirim 🙂
 • Paranız günlük vademi yoksa aylık olarak mı vadeli olacaktır bu detaylar hakkında bili edinin.

Faiz getirisine talep artışı son zamanlarda dolar ve euro kurunun aşırı yükselmesinden kaynaklanıyor olsa da, paranızın değerini korumak için enflasyon değerlerini göz önünde bulundurmanızı öneririm. Neticede 100.000 TL paranız 1500 TL getiriyor olsa da, bu paranın bir kısmının paranızın üzerinde kalması, paranızın değerini koruması anlamına gelmektedir.

NOT: Marifetli hesap açılışı veya hesap ile ilgili aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. En kısa sürede ilgili mail adresinize dönüş yapacağımızı da bildirmek isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Yıldız dedi ki:

  Eşim adına marifetli hesap açablirmiyim

  1. admins dedi ki:

   Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB) üzerinden daha önce marifetli hesap açılışı yok ise, eşinizin üzerine marifetli hesap açabilirsiniz.

 2. Hadi ÖZLER dedi ki:

  TEB mobil şubeden marifetli hesabı nasıl açıyorum göremedim

  1. admins dedi ki:

   Teb marifetli hesap TEB bankası şubeleri üzerinden açılmaktadır. Daha fazla detaylı bilgi için 0850 200 0666 arayabilirsiniz.