Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Vakıfbank Eft Saatleri 2019

Vakıfbank Eft Saatleri 2019

Vakıfbank eft işlem saatleri hakkında detaylara yer vereceğimiz bu yazımızda. Milyonlarca kişinin İnternet bankacılığı hesaplarını aktif olarak kullandığını hesaba katacak olursak, eft ve havale gibi bir çok işlemlerini de bu kanallar üzerinden yaptıklarını söyleyebiliriz. Burada ortaya çıkan tablo ise her geçen yıl banka müşterilerinin daha fazla uygulama ve bankanın sunduğu hizmetlerden faydalandığı gerçeğidir.

Bundan yaklaşık beş yıl önce bir çok vatandaş elektrik, su, doğal gaz gibi rutin giderlerinin olduğu fatura ödemelerini Ptt veya ödeme noktalarından yapılmaktaydı. Şimdilerde ise bu durum oturduğunuz yerden cep telefonu veya bilgisayarınızdan yapacağınız iki dakikalık işlem ile çözülebiliyor.

En yaygın olarak kullanılan eft ve havale işlemlerinde bankanın işlem saatlerini bilmemiz önemli rol oynuyor. Örneğin vakıfbank hesabınızdan başka bir kimsenin hesabına yapacağınız eft işlemlerinin sürecini, ücret kesintisini ve hangi saatlerde işlem yapacağınızı bilmeniz sizlere zaman kazandıracağını hatırlatmak isterim.

Vakıfbank Eft Saatleri

En çok merak edilen konularına arasında yer alan Vakıfbank Eft işlem saatleri mesai saatleri içerisinde 09:00 ile 17:15 arasında işlem yapabilirsiniz. Hafta içi yapmış olduğunuz eft işlemlerinde 17:15’den sonra yapılan işlemlerin hesaba geçmesi bir sonraki günün eft saatlerinde gerçekleşecektir.

Vakıfbank Hafta Sonu Eft Yapılırmı?

1954 yılından itibaren milyonlarca müşterisine hizmet veren bankalardan biri olan vakıfbank hesaplarınız üzerinden eft işlemlerinizin yapılabileceğiniz ancak yapmış olduğunuz eft işleminin iş takvimi olan mesai saatleri içerisinde hesaplara yansıyacağını belirtmek isterim. Örneğin; Cumartesi günü hesabınızdan yapmış olduğunuz eft işleminin karşı bankadaki hesaba geçmesi pazartesi günü 09:00 ile 17:15 saatlerini bulmaktadır. Eft işlemleri havale işlemlerine göre geç olmasının nedeni ise, havale para transferi direk hesaba yansırken, eft para transfer işlemleriniz merkez bankasının onayından sonra ilgili kişinin hesabına geçecektir. Bu yüzen yapmış olduğunu herhangi bir eft ödemesi yarım 5 dakika ile yarım saate kadar sürebilmektedir.

Vakıfbank Eft İptal Etme

Öncelikle bir hesaba eft veya havale işlemleri yaparken para transferi yapacağınız kişinin ad soyad bilgilerini iyi incelemeniz gerekmektedir. Aynı isimden bir çok kişi olabileceği gibi ayrıca isim veya soyisimde yapmış olduğunu ufak bir hata neticesinde eft işleminiz tamamlanmayacaktır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınzda vakıf bank müşteri hizmet yetkilisi olan 0850 222 0724 tuşlayarak eft işlemlerinizin iptali hakkında detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Eft Kodu Nedir?

EFT bankalar arası yapılan “Elektronik Fon Transferi” anlamına gelmektedir. Bu işlemi yapmanız için para göndermek istediğiniz bankanın farklı bir banka olması gerekmektedir. Her bankanın eft kodu farklı olurken, Vakıfbank eft kodu ise 0015 olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank Eft Ücretleri

Özel ve devlet bankaları olmak üzere hesabınızdan yapmış olduğunuz eft işlemleri sonucunda belli bir ücret kesintisi yapmaktadırlar. Eft ve havale para gönderme işlemlerinden ücret almayan bankalar ise maaş müşterileri ve bazı kampanyalara dahil olan müşterilerdir. Vakıfbank üzerinden eft işlemleriniz için aşağıdaki ücret tarifesinin geçerli olduğunu belirtmek isterim. Bu bağlamda en uygun eft yapacağınız yöntemin ise vakıfbank mobil uygulamaları ve İnternet bankacılığı olduğunu unutmayınız. Atm ve şubeler üzerinden yapacağınız eft işlemlerine yüksek ücret talep edilmektedir.

  • Vakıfbank mobil uygulama ve İnternet Bankacılığı Eft ücreti: 3,50 TL ( Günlük 200.000 Tl tutara kadar)
  • Vakıfbank Mobil veya İnternet üzerinden geç eft işlemlerinize 9,50 TL ödeme yaparsınız.
  • Eft limiti 200.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutar üzerinde yapılan eft işlemlerinde masraflar değişiklik göstermektedir.
  • Vakıfbank şubeleri üzerinden yapacağınız EFT işlemlerinden minimum 70 TL maksimum ise 600 TL masraf alınmaktadır.
  • Vakıfbank ATM üzerinden eft para transferi: 20 TL
  • Vakıfbank müşteri hizmetleri aracılığı ile eft işleminden: Minimum 50 TL maksimum 150 TL alınmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.