Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Yapı Kredi Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Bloke Kaldırma

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza Yapı kredi bloke kaldırma işlemleri nasıl yapılır? Yapı kredi sim kart blokesi kaldırma işlemi hakkında detaylara yer vermeye çalışacağız. Milyonlarca kişi aktif olarak kredi kartı kullanıyor olsa da, bloke işlemleri hakkında yeterince bilgiye sahip olmadığımızı düşünüyorum. Hesabınızda bulunan bloke kaldırma işlemleri nasıl yapılır bunlardan kısa bahsedelim.

Yapı Kredi Bloke

Öncelikle bloke nedir bundan bahsedelim. Bankalar üzerinden kullanmış olduğunuz kredi, kredi kartı veya vadesiz hesabınızın kullanılmasını engellemiş, kullanılmasına izin verilmeyen işlem türüdür. Hesabınız veya aktif olarak kullanmış olduğunuz kredi kartınız bir çok nedenden dolayı bloke işlemi uygulanabilir. Bloke işlemi uygulandıktan sonra işlem yapamazsınız.

Yapı Kredi Bankası Bloke Nedenleri

Bankalar üzerinden kullanmış olduğunuz tüm hesaplarınıza bankalar aracılığı ile bloke konulabilir. Bloke konulmuş bir hesap kesinlikle kullanılamaz. Hesaplarınızın banka tarafından kısıtlanma işlemine bloke diyebiliriz. Bankalar hangi nedenlerden ötürü hesaplara veya kredi kartına bloke işlemi uygular bunları inceleyelim. Öncelikle belirmek istediğim ve dikkatinizi çekmek istediğim husus, bankalar sadece kendi müşterilerinin ödeme yapmamasından dolayı bloke işlemi uygulamaz, bloke işlemini farklı nedenlerden ötürü de uygulayabilir. İşte o nedenler.

 • Bankaya ait olan kredi kartı, kredi veya banka borcunuzun ödenememesi.
 • Devlete olan vergi borçları nedeni ile ( Trafik cezası, Maliye borcu vb )
 • Banka hesaplarınızda bulunan şüpheli işlemlerden ötürü.
 • Vergi kaçırmak sureti ile yapılan tüm işlemler.
 • Yasal olmayan yollar ile yurtdışına para transferi yapmak.
 • Bir sebep veya neden olmaksızın bankanın yanlışlıkla uygulamış olduğu bloke.

Yapı kredi Kredi Kartı Blokesi

Yapı kredi bankasına ait kullanmış olduğunuz kredi kartınızın bloke olması durumunda aşağıdaki vermiş olduğumuz maddeleri tek tek uygulayabilirsiniz. Bazen elimizde olmayan nedenlerden ötürü kredi kartınız bloke edilebilir. En sık yaşanan olayların başında yer alan şifre unutmadan ötürü kredi kartınız bloke edilmiş ise, bloke uygulaması nedenlerine bağlı, blokenin kaldırmasına yönelik işlemler şu şekildedir.

Yapı kredi Şüpheli İşlem Blokesi

Hesabınız üzerinden yaptığınız para transferi nedeni ile hesabınıza banka bloke uygulayabilir. Bunun nedeni hesabınızı güvene almasıdır. Bankalar her ne kadar şifre güvenliğini üst seviyede tutuyor olsa da, müşterilerinin doğru şifre basit şifre oluşturması nedeni ile hesaplarını büyük ölçüde riske atabiliyorlar. Bu neden den ötürü banka para transferi veya yapılan herhangi bir işlem sırasında sizlerden farklı bir güvenlik doğrulaması isteyebilir. Örneğin Atm den para çekme işlemi yaparken sizlere kısa mesaj göndererek ilgili ekrana girilmesini talep edebilir. Doğum tarihinizi gün ay yıl şeklinde girmenizi isteyebilir.

Şüpheli işlem sonucu bloke uygulamasına bir örnek verecek olursak; A bankasında bir hesabınız var ve siz sürekli mobil uygulama üzerinden giriş yapıyorsunuz. Bankalar giriş yaptığınız ip bilgisine kadar takip ettiğinden bu bilgiler kayıt ediliyor ve farklı bir ip veya bilgisayar üzerinden giriş yapıldığında sizi şüpheli olarak görmeye başlıyor. Daha ileriye gidip hesaptan para transferi yapmak istediğinizde hesabınızı bloke ediyor ve bankanın müşteri hizmetleri tarafınıza ulaşım sağlıyor. Ulaşmasının nedenine gelecek olursak bu işlemi sizler tarafından yapılıp yapılmadığını teyit etmek amaçlıdır.

Devlet Tarafından Konulan Bloke

Bankalar bloke işlemlerini bir çok nedenden ötürü uygulayabiliyor demiştik, bunların içerisinde en zor kaldırılan bloke türü ise devlet tarafından hesaplarınıza konulan bloke işlemidir. Örneğin; Bir trafik cezanız var ve siz bunu yıllardır ödemeniz, belki de haberiniz bile yok, ama devlet unutmaz 🙂 bu yüzden devlete olan borçlarınızı iyi takip etmek gerekiyor. Devlet sizden bu borcu almak için banka hesaplarınıza bloke işlemi yapabilir. Borcun miktarına bakılmaksızın uygulan bloke işlemi sonucunda hesabınızı açtırmak biraz zaman alacaktır. Devlet üzerinde yapılan işlemler yavaş ilerleyeceğinden dolayı biraz sabır ve zamana ihtiyacımız olacaktır. Bunun için bir süre vermek doğru olmaz biz sadece ufak bir trafik cezasından örnek verdik, bunun çok farklı nedenleri olduğundan bloke konulmasındaki nedenin araştırması gerektiğini de unutmayalım.

Yapı kredi Maaş Hesabı Blokesi

En sık rastlanan bloke türlerinden biri diyebiliriz aslında. Borcunuzdan dolayı icra takibi başlatılarak hesabınıza bloke işlemi uygulanabilir. Bu işlem icra avukatlar aracılığı ile yapılırken, kişi borcunu ödemeden bloke işlemini kaldıramaz. Maaş hesabınıza konulmuş olan bir blokeyi kaldırmak için önce hangi kurumun olduğunu öğrenmek ve borçlarınızı yapılandırma yönünde işlem yapmanız gerekmektedir. Maaş hesabınıza konulan blokenin kaldırılması ile ilgili bir süre vermemiz doğru olmaz.

  • Yapı kredi bankası müşteri hizmet yetkilisine ulaşarak (444 0 444)
  • Yapıkredi internet bankacılığı üzerinden Worldcard /World Banka Kart’ınızla bloke kaldırma işleminizi yapabilirsiniz. www.yapikredi.com.tr resmi İnternet sitesi üzerinden şifremi unuttum adımları takip ederek kredi kartınıza ait bloke işlemini kaldırabilirsiniz.

Yapı Kredi Banka Kartı Bloke Kaldırma

Kredi kartınız veya banka kartınız herhangi bir nedene bağlı olarak bloke edilmiş olabilir. Öncelikle yapmanız gereken, Yapı kredi müşteri hizmetlerine ulaşmanız olacaktır. Daha sonra kredi kartınızın hangi nedenden ötürü bloke olduğunu öğrenmelisiniz. Buna bağlı olarak işlem yapmalısınız.

 • Bloke işlemlerinizi kaldırmak için kredi kartınızın yanında olması gerekmekte.
 • Banka sizlerin doğru kişi olduğunu teyit etmek için sizlere güvenlik sorusu sorabilir. Bu sorulara doğru cevap verip güvenlik adımlarından geçmelisiniz.
 • Müşteri hizmet yetkilisini arayan kişinin mutlaka kredi kartı sahibi olması gerekmektedir.
 • Sim kartınız bloke edilmiş ise tarafınıza kısa mesaj gönderilir.

Bloke kaldırma işlemleri yaparken, blokenin konulma nedeni nedir, hangi amaçla kısıtlama getirilmiştir bunları öğrenmelisiniz. Şüpheli işlemlerden ötürü yapılan bir bloke süresi bir iş gününde kaldırılırken, kredi kartı borcundan dolayı bankanın başlatmış olduğu yasal takip sonucunda yapılan bloke işlemi kaldırma süresi, sadece o borcun yapılandırılma işleminden sonra kalkacaktır.

Yapı kredi bloke işleminin kaldırılması için ayrıca mesai saatleri içinde bulunduğunuz bölgeye ait şubelere giderek blokeyi kaldırmanız mümkün. Bu işlemi yaptırmak için sizlerden kredi kartı sahibi olduğunuzu ispat eden Nüfus cüzdanınıza ihtiyaç duyulacaktır. Mutlaka Nüfus cüzdanınızın yanınızda olması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.