Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Yapı Kredi İletişim Numarası 2020 Direk Bağlanma

Yapı Kredi İletişim Numarası 2020 Direk Bağlanma

Yapı Kredi bankası 2020 İletişim Numarası, Yapı kredi İletişim numarasına direk bağlanma gibi merak edilen konuları sizler için araştırdık. Günümüzde İnternet aramalarında en çok aranan Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk bağlanma gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalışacağız. Yapı kredi bankası 1944 yılından itibaren ülkemizde hizmet vermeye başlamıştır. Yaklaşık olarak 75 yıldır bir çok banka, atm ve bağlı bulunduğu kurumlar ile kesintisiz hizmet vermeye devam eden yapı kredi bankasında aktif olarak 18.000 kişi çalışmaktadır. Bir çok kredi kampanyası düşük faiz oranları ile gündeme gelen yapı kredi bankası müşteri hizmet yetkilisine ulaşım sağlayarak neler yapabiliriz bunlardan bahsedelim.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Her bankanın müşteri hizmet yetkilisi olduğu gibi Yapı kredi bankasının da müşteri hizmet biriminde binlerce çalışanları vardır. Hafta içi hafta sonu demeden kesintisiz olarak hizmet vermeye devam eden Yapı kredi müşteri hizmet yetkilileri müşterilerinin sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak adına çalışmalarını sürdürmektedirler. Müşteri hizmet yetkilileri bir ürünün pazarlanması veya satılmış olan bir ürün hakkında destek verilmesi için kurulan birimlerdir. Bankalar müşteri hizmet biriminde çalışan kişileri genelde diksiyonu düzgün kişilerden seçmektedir. Aslında dışarıdan basit bir iş gibi görünüyor olsa da emin olun stres yönetiminin çok fazla olduğu işlerden biri diyebiliriz. Yapı kredi bankasının milyonlarca müşterisi olduğunu hesaba katacak olursak, her birinin sorununa çözüm yolu bulmak kolay olmasa gerek.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Bağlanma Kolay Yolu

Bir çoğumuz aktif olarak kredi kartı kullanımı yapıyoruz. Kredi kartımız olmasa bile vadesiz hesap, altın hesabı ve banka üzerinden para transferi gibi bir çok işlemi aktif olarak kullanmaktayız. Hesabımız ile ilgili bir çok sorunun en pratik çözüm yerinin yapı kredi müşteri hizmetleri olduğunu unutmamalıyız. Örneğin kredi kartınızı kaybettirdiniz ve şube size çok uzak veya hafta sonu olduğu için şube açık değil, bu gibi durumlar da yapı kredi bankasının müşteri hizmet numarasını olan 444 0 444’ü tuşlayarak işlemlerinizi hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Yapı kredi müşteri hizmet yetkilisine direk bağlanmadan önce hangi menüde ne tür işlem yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Her menünün kendine göre alt tuşlamaları vardır. Kısa yoldan müşteri hizmetlerine bağlanmak için bir kaç püf nokta var aslında.

Kredi kartınızı veya banka kartınızı kaybetmeniz durumunda, yapı kredi müşteri hizmetleri direk bağlanma numarası olan 444 0 444 tuşlama yapmanız yeterli olacaktır. Tuşlama yaptığınızda sesli yanıt sistemi otomatik olarak sizlere kayıp çalıntı kart için “0” tuşlamanızı diğer işlemler için şunu tuşlamanız gerekiyor diye bilgilendirme yapacaktır. Burada en kısa yoldan yani hızlı bir şekilde bağlanmak istiyorsanız 0 tuşlayınız. Fakat burada önemli bir detay var tuşlamış olduğunu bu menüden sadece kayıp ve çalıntı kartlar ile ilgili işlem yapabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise yapı kredi müşteri hizmetlerini arayıp sesli yanıt sistemine bağlandıktan sonra, sizlere menüler için sesli komut sistemi üzerinden yardımcı olacağını belirtecektir. Bu durumda adres değişikliği veya adres güncelleme komutunu vererek direk müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bunu bir kaç kez deneyim yüzde yüz işe yarıyor.

Bütün bankaların müşteri hizmet yetkililerine bağlanmak uzun zamanlar alabilir ama dediğim gibi hangi işlemi ve menüde işlem yapacağınızı bilirseniz ona göre tuşlama yapar ve kısa yoldan ulaşabilirsiniz. İnanın 35 dakika boyunca müşteri hizmetlerine bağlanmayı bekledim diyebilirim 🙂

Yapı Kredi Direk Bağlanma

Yapı kredi bankası müşteri hizmet numarası olan 444 0 444 tuşlama yaptıktan sonra sesli yanıt sistemine aktarım sağlayacaktır. Sesli yanıt sistemi burada sizlere tuşlamanız için bir kaç seçenek vermektedir. TC Kimlik numarası, Hesap numarası ve Müşteri numarası gibi bir kaç seçenekten birini seçip tuşlama yaparak devam edebilirsiniz. Giriş bilgileriniz ardında 2 daha sonra 0 tuşlayıp yapı kredi müşteri hizmet yetkilisine direk bağlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Kayıp ve Çalıntı Tuşlama

Bütün bankaların en hızlı olarak müşteri hizmetlerine bağlanabileceğiniz tuşlama yöntemikayıp çalıntı kart menüsüdür. Bu durumun müşteri açısından acil olduğundan dolayı anında bağlayabilirsiniz.

 • Kredi kartınızı kayıp ettiyseniz veya çaldırmış iseniz 444 0 444 aradıktan sonra tuşlamanız gereken numara: “0” olacaktır.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Kredi Kartı Menüsü

Her bankanın kendine ait bir müşteri numarası vardır. Bu numara bazı bankalarda değişmiş olsa da yapı kredi bankasında uzun yıllardır 444 0 444 kullanılmaya devam etmektedir. Kredi kartınız ile ilgini bir çok işlemi yapmak için aşağıdaki vermiş olduğum numaraları tuşlamanız yeterli olacaktır.
Müşteri hizmetleri yetkilisine bağlandıktan sonra ana menüden 1 tuşlayın:

 • Son ekstre bilgilerinizin detaylarına ulaşmak için (1)
 • Kredi kartınızın toplam limit bilgisi, borç bakiyesi durumunu öğrenmek için (2)
 • Yeni kredi kartı başvurusu yaptığınız da kurye durumunu sorgulamak için (3)
 • Kredi kartınızda birikmiş olan, para puan ve bonus işlemleri için (4)
 • Ön ödemeli kartlarınız ile ilgili işlemleri yapmak için (5)
 • Ek kart hakkında detaylı bilgileri sorgulamak için (6)
 • Kredi kartınız internet alışverişine açık veya kapalısı ise bunun hakkında bilgi edinmeniz ve işlem yapmanız için (7)
 • Müşteri hizmet yetkilisine direk bağlanmak için (0)

Yukarıda madde olarak verdiğim tuşlama işlemleri sadece kredi kartınıza ait işlemler yapabilirsiniz. Bu menüden banka kartınız ve hesabını ile ilgili işlem yapamazsınız.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Bankacılık İşlemleri

Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra ana menüye geldiğinizde “2” tuşlayıp devam etmeniz gerekmektedir. Bu menüden yapı kredi bankacılık işlemlerinizin tamamını kontrol edebilirsiniz. Tuşlama ile ilgili detaylar için aşağıda verilen maddeleri takip ediniz.

 • Vadesiz hesap bilgisi için (1 ) Bu menü için tuşlama yaptığınızda yapı kerdi bankasında bulunan vadesiz hesaplarınız hakkında işlem yapabilirsiniz. Örneğin; Hesabınızda bulunan paranın miktarını öğrenebilirsiniz.
 • Yatırım hisse senetleri (2) Bu menüden piyasa takibi, dolar alım satımı ve döviz bozum işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Para gönderme ve Fatura ödemeleri (3) Hesabınızdan eft veya havale ödemesi yapabilirsiniz. Ayrıca doğalgaz, elektrik ve su gibi bir çok faturanızı ödeyebilirsiniz.
 • Kurye öğrenme (4) Banka kartlarının süresi dolduğunda şubeler otomatik olarak yönlendirme yapıyor. Adresinize yönlendirilmiş olan banka kartınızın süresini takip etmek ve teslimatını öğrenmek için bu menüden işlem yapabilirsiniz.
 • İnternet Alışverişe Açma Kapatma (5) Aktif olarak kullanmış olduğunuz bir banka kartınız var ise bu menüden kartınızı internet alışverişine açabilir veya açık ise kapatabilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetlerine bağlanma (0) Bu menüde müşteri hizmet yetkilisine bağlanıp bir çok işlemi müşteri hizmet çalışanı ile yapabilirsiniz.

Yapı kredi bankası müşteri hizmet yetkililerine nasıl ulaşım sağlayacağınız hakkında bilgi verirken bazı detaylardan kısaca bahsetmek isterim. Bankanızda bulunan bir hesabınız var ve sizler müşteri hizmetlerine direk bağlanarak işlem yapmak istiyorsanız öncelikle nüfus cüzdanınızın yanınızda olduğundan emin olunuz. Ayrıca hesap kime ait ise o kişinin müşteri hizmet yetkilisi ile görüşmesi gerekmektedir. Yani birinci dereceden akrabanız dahi olsa, banka güvenlik nedeni ile işlemlere devam etmenize müsaade etmeyecektir.

Yazımızı toparlayacak olursak müşteri hizmetleri ile bir çok sorununa çözüm bulabilirsiniz. Örnek verecek olursak müşteri hizmet yetkilisi aracılığı ile Para transfer işlemleri, kredi kartı borcu ödeme, otomatik fatura talimatı, kampanyaya dahil olmak gibi bir çok soruna çözüm bulabilirsiniz. Para gönderme işlemlerini müşteri hizmet yetkilisi ile yaptığınızda havale ve eft için ayrı bir ücret ödeyebileceğinizi hatırlatmak isterim. Bu yüzden elinizden geldiği kadar para gönderme işlemlerinizi İnternet bankacılığı üzerinden daha düşük tutarlar ile yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.