Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır

Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır

Yapı kredi bankası sim kart bloke edilme nedenleri ve sim kart üzerinden bloke engelini nasıl kaldırırsınız bu detaylara göz atalım. Bankalar müşterilerinin güvenliğini üst seviyede tutmak için sürekli yeni güvenlik önlemleri geliştirmektedir. Fakat bazı durumlarda müşterilerin güvenliğini korumak neredeyse imkansız hale gelmektedir.

Cep telefonunuzu kaybetmeniz durumunda mobil uygulamalarınız büyük risk taşımaktadır. Bu yüzden cep telefonunuzda bankanın yüklü olduğu mobil bankacılık giriş şifrelerini Hatırla adımını seçmeyiniz. İnternet bankacılığı sisteme giriş esnasında cep telefonunuza gönderilen şifre ile devam edeceğinizden cep telefonunuz hesaplarınız için hayati önem taşımaktadır.

Sim Blokesi Nedir? Neden Uygulanır

Öncelikle bankalarda bir hesap açtığınızda üzerinize kayıtlı olan cep telefonu numarasını bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Bütün şifre sıfırlama işlemi veya hesabınız üzerinden yapacağınız bankacılık işlemlerinizi banka sistemine kayıtlı numara üzerinden yapacağınızı hatırlatmak isterim.

Cep telefonu numaranızı taşıma veya operatör değişikliği yapmanız durumunda Yapı kredi bankası ile iletişime geçip numaranız üzerinde güncelleme yapmalısınız. Güvenliğiniz sebebi ile banka sim kartınıza geçici olarak engel uygulamaktadır. Yapı kredi bankası üzerinden bu engeli kaldırmadığınız sürece banka sisteminin otomatik olarak göndermiş olduğu kısa mesajlar tarafınıza ulaşmayacaktır.

Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırma Yöntemleri

Sim kartınızın banka tarafından bloke edildiğini düşünüyorsanız bu bloke işlemini kaldırmanız için bir çok alternatif bulunmaktadır. Bunları sırası ile sizlerle paylaşacağız

Müşteri Temsilcisi İle Sim Kart Blokesi Kaldırma: Her bankanın 7/24 hizmet veren çağrı merkezi çalışıan vardır. Bunların amacı ise müşterilerine en iyi hizmeti sunarak hızlı güvenilir çözümler aramaktır. Sim kartınız üzerinde bloke işlemi uygulanmış ise Yapı kredi müşteri hizmetleri numarası olan “0850 222 0444” arayarak sesli yanıt sisteminin menülerini dinlemeniz gerekmektedir. Daha sonra şifre işlemleri adımını takip edip gerekli güvenlik adımlarından geçerek numaranız üzerinde bulunan bloke engelini kaldırabilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırma ATM: Bu adımı uygulamak için ikamet etmiş olduğunu bölgede en yakın yapı kredi Atm’lerini ziyaret etmelisiniz. Daha sonra GİRİŞ tuşuna basarak önce ŞİFRE İŞLEMLERİ daha sonra BLOKE KALDIRMA menüsüne tıklayarak devam edebilirsiniz. Atm üzerinden sim kart blokesi kaldırmak için numara güncellemesi yapmış olduğunuz cep telefonunun yanınızda olması gerekmektedir. İşlemi tamamlamak için banka sizlere geçici şifre gönderecektir. Şifrenizi Atm’de ilgili ekrana girerek blokenizi kaldırabilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeleri Aracılığı İle Sim Kart Blokesi Kaldırma: Hafta içi 09:00 17:00 arasında hizmet veren Yapı kredi şubelerini ziyaret ederek hattınız üzerinde bulunan blokeyi kaldırabilirsiniz. Bunun için Nüfus cüzdanı veya ehliyetinizin yanınız da olması gerektiğini belirtmek isterim. Ayrıca işlem yapacak olan kişinin hesap sahibi olması gerekmektedir.

İnternet Şubesi İle Sim Kart Blokesi Kaldırma: Yapı kredi müşterilerine hızlı çözüm üretmek adına İnternet bankacılığı girişinde de sim kart blokesi kaldırma seçeneği eklemiştir. Bunun için yapmanız gerekenler ise şu şekilde; Öncelikle yapı kredi resmi İnternet sayfası olan https://www.yapikredi.com.tr’ye giriş yapmalısınız. Daha sonra Sağ üst köşede bulunan İnternet Şubesi ikonuna tıklayınız ve bireysel olanı seçiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra karşımıza Yapı kredi giriş sayfası gelecektir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanız durumunda sim kartınız engelli olduğunda sizleri bloke kaldırma sayfasına yönlendirecektir. Bu kısımda ilgili alanlara doğru cevapları yazarak kartınız üzerinde bulunan bloke engelini kaldırmış olacaksınız.

Sim Kart Blokesi Edilmesi Durumunda Hangi İşlemleri Yapamayız

Devlet bankası ve özel bankalarda bulunan cep telefonu numaranız üzerinde güncelleme yapmanız durumunda, bu güncellemeyi bankalara bildirmelisiniz. Güncelleme yapıp bildirmediğiniz taktirde ise bir çok bankacılık işlemlerinize kısıtlama getireceğini bilmenizi isterim.

Örneğin; Para transferi yapmak istediniz ve yapı kredi İnternet bankacılığına giriş yapmanız gerekiyor. Böyle bir durumda kullanıcı adı şifrenizi yazsanız bile bankanın otomatik göndermiş olduğu geçici şifre cep telefonunuza gelmeyecektir. Sizlerde İnternet şubesine giriş yapamayacaksınız.

Ayrıca İnternet üzerinden alışveriş yapmak istediğiniz 3D güvenlik nedeni ile kart bilgilerinizi girdiğinizde banka sizlere kısa mesaj gönderecektir. Bu kısa mesaj üzerinde yer alan şifreyi ilgili ekrana girmeden alışverişinizi tamamlayamazsınız.

Sonuç Olarak; Kendi adınıza olan cep telefonı numaranızda 4,5 G geçiş, Numara değişikliği, Operatör değişikliği gibi işlemler sonucunda sim kartınızın güvenlik nedeninden ötürü bloke edilir. Bu engeli kaldırmak için hesaplarınızın bulunduğu tüm bankalar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.