Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Atm günlük para çekme limiti, Ziraat Atm para çekme limti arttırma işlemleri hakkında tüm detaylar sizlerle. Atm’ler hafta içi hafta sonu fark etmeksizin işlem para çekme ve bir çok işlemleri yaptığımız bankaların otomatik para çekme vezneleridir. Her bankanın günlük para çekme limitinin değişeceği gibi, ziraat bankası bankamatik üzerinden günlük olarak çekmek istediğiniz tutar da müşteriye göre değişebilir. Devlet bankalarının içerisinde her zaman zirvede olan Ziraat Bankası, maaş müşterileri ve özel müşterileri için para çekme tutarını yüksek tutabilir.


Güncelleme:
Covid-19 Virüs salgını nedeni ile Ziraat Bankası Atm’leri üzerinden günlük para çekme miktarı 5000 TL olarak güncellenmiştir.

Ziraat ATM Günlük Para Çekme Limiti 2020

Geçtiğimiz senelerde ziraat atm’lerinden günlük en fazla 1000 TL para çekebilirken, 2020 yılında güncellenen para çekme limiti ile bu tutar 5000 TL olarak belirlenmiştir. Ziraat bankası bankamatikleri 24 saat içerisinde 5000 TL lik bir çekim yapabilirsiniz. 24 Saat yani bir gün dolmadan tekrar işlem yaptığınız da ise paranız kesintiye uğrayacaktır. Sizlerden limit aşım ücreti adı altında masraf kesintisi yapılacağını belirtmek isterim.

Ziraat bankası günlük atm para çekme ile Acil olarak nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için Atm kanallarını kullanıyor olsak da, hangi bankanın günlük para çekme limiti ne kadar bilmemizde fayda var. Enpara.com Atm Para Çekme Limiti adlı konumuzu da ziyaret edebilisiniz.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti Arttırma 2020

Ziraat bankası maaş müşterileri ve diğer müşterilerine günlük para çekme Limiti olarak 5000 TL belirlemiştir. Günlük bir sefer de 5000 TL çekebilir veya farklı saatlerde parça parça 5000 TL ye kadar Atm’den para çekme işlemi yapabilirsiniz. Ziraat günlük para çekme limitinizi artırmak için bu durumu bölgenizdeki sizlere en yakın Ziraat Şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Ayrıca ziraat müşteri hizmet yetkilisi numarası olan 444 00 00 veya 0850 220 00 00 tuşlayarak bankamatik üzerinden para çekme limitinizi yükseltmek için görüşebilirsiniz.

Bankaların belirlemiş olduğu limitler günlük olarak olarak diğer müşterilerine de yeterli gelmesi için 5000 TL olarak tanımlanmıştır. Bu tutarın 5000 TL olduğunu hesaba katarsanız, ziraat bankasının atm lerine günlük para transfer işleminin daha çok olması gerektiği anlamına gelir. Bu durumda banka büyük bir maliyetin altına girmiş olur. Bu yüzden banka müşterisi talebi olmadığı sürece Atm’lerden çekilecek tutar sabittir.

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme Limiti

Ziraat bankası Atm’leri üzerinden 7/24 işlem yapılabilirken, kartlı veya kartsız fark etmeksizin gün içerisinde maksimum 5000 TL tutarında para çekebilirsiniz. Bu tutarın üzerinde çekeceğiniz tutar için masraf ödeyeceğinizi hatırlatmak isterim.

Ziraat Bankası Atm’lerinden Hangi İşlemler Yapılabilir

Atm’ler bankaların otomatik vezneleri olarak hizmet vermektedir. Hafta için veya hafta bir çok işlemi atm’den yapacağınız gibi aşağıda madde halinde verdiğimiz işlem listesini de, ziraat bankası bankamatikten istediğiniz saatte yapabilisiniz.

 • Para çeke İşlemi; Hesabınızdan kartlı veya kartsız para çekme
 • Para Yatırma; Vadeli veya vadesiz hesaplarınıza, kredi kartı ekstre borcunu ödeme gibi işlemler
 • Yatırım İşlemleri; Yatırım yapmak istediğiniz bir fonun alım ve satım işlemi
 • Hazine nosu, devlet tahvili alım ve satım
 • Repo işlemleri altın alım satımı
 • Banka kart İşlemleri; Bu menüden, Hesap özeti, iban sorgulama, şifre değiştirme, bakiye bilgileri, key ödemesi, ogs sorgulama yapılabilmektedir.
 • Para Transferi; Havale, Eft, Karta transfer cebe transfer gibi işlemleri yapabilirsiniz
 • Ödeme İşlemleri: Kredi kartı, sgk, fatura ödemeleri, vergi, eğitim ödemeleri, anlaşmalı kurum ödemesi, cebe TL yükleme

Günlük ATM Para Çekme Limiti Nedir?

Bankaların geneli Atm’lerden para çekme limitini 1500 ile 2000 TL arasında tutmaya özen gösterir. Bazen şunu düşünmüyor değilim. Para bizim kendi paramız neden atm’den çekerken herhangi bir limit veya limit aşımı ücreti ödeyelim ? Bu sorunun cevabını banka şu şekilde veriyor; Müşterilerinin güvenlik önlemlerini en üst seviyede tutabilmek adına günlük para çekme limiti konuluyor. Ayrıca bazı atm’ler para çekme esnasında sizlere doğum tarihi veya cep telefonunuzun son 4 hanesi gibi sorular sorabiliyor. İkinci bir husu ise maliyet. Yanlış duymadınız banka tüm müşterilerine günlük atm para çekme limitini yükselmiş olsaydı bunun bankaya yüklü bir masrafı olacaktı. Yüzlerc atm’ye para transfer işlemi kolay olmasa gerek. Bu bağlamda tüm bankalar kendi belirlemiş oldukları limitler dahilinde para çekimine izin vermektedirler. Harici bir para çekimi yani para çekme limit aşımı için bankanın belirlemiş olduğu ücretler tarafından tahsil edilir.

Ziraat atm para çekme limit aşım ücreti

Ziraat bankası Atm aracılığı ile para çekme, bakiye sorgulama işlemi için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ziraat bankamatiklerinden çekeceğiniz tutar 5000 TL üzerine çıkarsa bu tutardan limit aşım ücreti alınmaktadır. Limit aşım masrafı olarak en düşük 5 TL en yüksek ise 10 TL kesinti yapılır.

Not: Yazımız koronavirüs salgını nedeni ile bankaların müşterinin sağlığı açısından yapmış olduğu limit arttırımı sonucunda güncellemiş bulunmaktayız. Buna göre ziraat bankası atm’leri üzerinden günlük çekeceğiniz tutar 1500 tl den 5000 TL ye yükseltilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Murat yıldırım dedi ki:

  10000 TL temel ihtiyaç kredisi kullanicam TC kimlik numaram adına yatacak iki seferdemi tek seferdemi çekeceğim ikinci.ke çekim hakkım varmı kartsız islemlemlerde

  1. admins dedi ki:

   Merhabalar Murat bey. Ziraat bankası Atm’leri aracılığı ile günde en fazla 5000 TL kadar para çekebilirsiniz. 5000 TL tutar üzerindeki rakamı çekmek için 24 saat beklemeniz gerekmektedir. 10.000 TL tutarın tamanını çekebilmeniz için bölgenizde sizlere en yakın olan ziraat bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ziraat bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 220 00 00 arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  2. Davut idiz dedi ki:

   Bende aynı sorun la karşılaştım 10.000. ₺ giriyorum vermiyor 9800₺ giriyorum vermiyor

   1. admins dedi ki:

    Merhabalar davut bey. Ziraat bankası Atm’lerinden günlük maksimum 5000 TL nakit para çekimi yapabilirsiniz.

 2. Mert dedi ki:

  Atm den 10.000 tl çekmem lazım ama atm limiti 5.000 . 5.000 çektim geri kalan 5.000 aynı gün içerisinde cekersem nekadar ücret ödemem gerekecek

  1. admins dedi ki:

   Merhabalar mert bey. Ziraat bankası Atm’lerinden günlük para çekme limiti 5000 TL’dir. Çekmek istediğiniz tutar 5000 TL’yi aşması durumunda Limit aşımına girer. Limit aşımı ücretlerini ziraat bankası müşteri hizmetleri 0850 222 0900 yetkilisinden öğrenebilirsiniz.