Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme

Ziraat bankası Atm’lerinden kartsız para çekimi nasıl yapılır? Günümüzün teknolojisine hızlı bir şekilde uyum sağlayan bankalar, İnternet sitelerinden tutun da, mobil uygulamalarına kadar bir çok yeniliği müşterilerine sunmaktadır. Bu sayede banka müşterileri hızlı, güvenilir ve 7/24 bankacılık işlemlerini yapabilme imkanı bulmaktadır.

Atm’ler uzun yıllar önce sadece ekstre bilgisi sorgulama ve bakiye görüntülenme gibi işlemler için kullanıyordu. Günümüzde ise Atm’ler banka şubelerinin yaptığı bir çok bankacılık işlemlerini yapabilmekte. Bankamatik kartınızın yanında olmasına bakılmaksızın Ziraat Atm’leri aracılığı ile hesabınızdan para çekme ve yatırma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise; aşağıda sizlere vermiş olduğumuz adımları takip ederek Atm’lerde uygulamak olacaktır.

Ziraat Atm Kartsız Para Çekme

Yaşantımız gereği yoğun iş temposu ve koşuşturmaca sonucunda cüzdanımızı evde veya arabada unutabiliyoruz. Bu gibi durumlarda nakit ihtiyacınızı karşılamak adına Atm’lerden para çekmeniz mümkün olacaktır.

Kartsız Para Çekme Adımları (ATM)

  • Bölgenizde bulunan sizlere en yakın Ziraat Atm’sine gidiniz.
  • Bankamatik kartı ve kredi kartımız olmadı için, Atm’de kartız işlemler menüsünden devam etmeliyiz.
  • Ekranda kartsız işlemler menüsü görünmüyor ise; GİRİŞ tuşuna basınız ve sağ kısımda bulunan kartsız işlemler menüsüne tıklayınız.
  • Açılan menüde sizlere hangi işlemleri yapmak istediğiniz sorulacaktır. Para çekme işlemi yapacağımız için Para Çekme menüsüne tıklayınız.
  • Daha sonra para çekme menüsünde sizlerden bazı güvenlik adımlarına cevap vermeniz istenecektir. Tc kimlik numaranız, Cep telefon numaranız gibi.
  • Sizlerden istenilen bilgileri girdiğinden birden fazla hesabınıza var ise tamamlı ziraat atm’leri üzerinde sizlere listelenir. Para çekmek istediğiniz hesabı belirleyip, çekmek istediğiniz tutarı yazdığınızda banka sistemlerinden kayıtlı olan güncel cep telefonunuza geçici şifre gönderilecektir. Bu şifreyi sizden istenilen yere yazarak ziraat atm kartsız para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hatırlatma: Ziraat atm’leri aracılığı ile kartsız olarak para çekimi yapabilmeniz için TC kimlik numaranızı bilmeniz, ayrıca banka sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonunuzun yanınızda olması gerektiğini unutmayınız.

Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme

Kartsız para çekme işlemlerinde kullanabileceğimiz bir diğer yöntem ise avuç içi okutarak para çekme işlemidir. Bu yöntemi kullanabilmeniz için öncelikle daha önce ziraat bankası şubelerinde avuç içi tanımlamasının yapılmış olması gerekmektedir. Avuç içi tanımlaması yapılmış olan müşteriler, Ziraat bankası avuç içi okumasını destekleyen Atm’ler aracılığı ile para çekimi yapabilirler.

Ziraat Avuç İçi Tanımlama: Daha önce avuç içi özelliğinde tanımlama yaptırmamış müşteriler ise, bölgelerine en yakın ziraat bankası şubelerini ziyaret ederek avuç içi tanımlamasını yaptırıp bu özellikten faydalanabilirler.

Ziraat Bankası Atm Kartsız Para Çekme Limiti

Ziraat bankası Atm’leri günlük para çekme limiti 1500 TL’dir. Ülkemizdeki koronavirüs nedeni ile alınan önlemler sonucunda bankalar günlük para çekme limitlerinde arttırıma gitmiştir. Bu durumda ziraat bankası atm günlük para çekme limiti 5000 TL olarak güncellemiştir.

Kartsız Para Çekme Başvurusu (Ziraat Bankası)

Ziraat bankası müşterilerinin Atm aracılığı ile kartsız para çekme işlemi yapabilmeleri için, Ziraat bankası şubeleri aracılığı ile başvuru yapmaları gerekmekte di. Kartsız para çekimi yapmak için para çekmek istediğiniz kartın şifresini bilmeniz ve cep telefonu numarasının ziraat bankası sisteminde kayıtlı ve güncel olması gerektiğini bilmenizi isterim.

Ayrıca ziraat bankası günlük para çekme ve yatırma limiti öğrenmek için Bknz: Ziraat Atm Para Çekme Yatırma Limiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.