Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2020

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2020

Araç kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı gibi bir çok yere borcunuz var ve sizler bu borcu ödemekte zorlanıyorsanız Ziraat bankası borç transferi kredisini yazımızı inceleyebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz kredileri bir çatı altında toplamak ve ödediğiniz kredi tutarını düşürmek için faiz oranları ve vadelerine göz atabilirsiniz.

Merkez bankasının faiz indiriminin ardından bir çok özel ve devlet bankası kredi faiz oranlarında ciddi anlamda indirime gitmiştir. Durum böyle olunca diğer bankalarda olan borçlarınız bir araya toplayarak cazip faiz oranlarından faydalanarak kredi çekip borcunuzu tek bir bankadan yönetebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Kullanabilir

Borç yapılandırma kredisini bankaların kredi kullandırma kriterlerine sahip olan herkes faydalanabilir. Bunun için maaş bordronuz, sgk dökümünüz, kredi notunuz ve sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Bu şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız borç kapatma kredisi başvurusunu banka şubeleri veya İnternet bankacılığı aracılığı ile yapabilirsiniz.

Borç transferi kredisini alabilmek için sicilinizin bozuk olmaması ve bankalar tarafından size yapılan herhangi bir yasal işlem olmaması gerektiğini hatırlatmak isterim.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Devlet bankaları arasında en çok isminden bahsettiren ziraat bankası, uygun faiz koşulları ve 60 aya varan vade seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Birleştiren ihtiyaç kredisi sloganı ile düşük faiz oranları ile borçlarınızı bir araya toplayacağınız ziraat bankası, uygun koşullarda kredi kullanma imkanı sunmaktadır.

Ziraat bankası borç tranferi kredisi faiz oranları % 1,35 den başlamaktadır. Bu oran kredi yapılandırması yapacak olan kişinin skor puanı ve geçmiş dönemlerdeki ödemelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kesin faiz oranlarını ise kredi kullanım esnasında veya ziraat bankası müşteri temsilcileri ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisinin Avantajları Nelerdir

  • Borç yapılandırma kredisi ile borçlarınızı bir araya toplayabilirsiniz.
  • Borçlarınızı bir araya toplamanız durumunda aylık ödediğiniz taksit tutarı düşecektir.
  • Diğer bankalarda bulunan borçlarınızı bir çatı altında topladığınız için, banka tarafından herhangi bir yasal takip başlatılmaz ve siciliniz etkilenmez.
  • 60 Ay vadeye kadar istediğiniz vade seçenekleri ile kredi kullanma imkanı.

Borç Kapatma Kredisi Kullanmak İçin Şartlar Nelerdir

  • Açıkta olan yasal takip dosyası: Banka tarafından sizlere açılan herhangi bir yasal takibin başlamaması gerekmektedir.
  • Gelirinizin beyanı: Çalıştığınız sektöre göre maş bordrosu, sgk dökümü veya kira kontratı gibi gelirinizi belgeleyen evraklar.
  • Yapılandırma kredisinde maksimum 60 ay vade seçeneklerine kadar kullanım yapabilirsiniz.
  • Kredi başvurusu yaptığınızda ödeyeceğiniz taksit tutarının, maaşınızın yarısını geçmemesi gerekmektedir. Örneğin; asgari ücret ile çalışan bir kişinin kredi taksit tutarı aylık 1000 TL yi geçmemesi şartı aranmaktadır.
  • Arsanız veya evinizi ipotek etmeniz durumunda eş rızalığı olması.
  • Diğer bankalarda bulunan kredi kartı, kredi ve tüm borçlarınızı belgeleyeceğiniz evraklar.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Başvurusu

Birden fazla bankada borcunuz var ve sizler bu borcunuzu ödemekte zorluk çekiyorsunuz. İşte tam burada borç yapılandırma kredisi imdadınıza yetişiyor diyebiliriz. Her ne kadar avantajlarının yanında dezavantajları da bulunuyor olsa da, borcunuzu ödeyemediğiniz bir krediniz için bankanın tarafınıza yasal takip başlatması sonucunda işler iyice çıkmaza girecektir. Bu yüzden bütçe planlamanızı doğru şekilde yapıp borçlarınızı tek bir bankadan yönetmek istiyorsanız ziraat bankası borç kapatma kredisi hakkında verdiğimiz tüm detayları incelemenizi tavsiye ederim.

Ziraat borç kapatma kredi başvurusu yapmak için bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bunların içerisinde sizlere uygun olan hangisi ise o yöntem ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Banka Şubeleri: İkamet etmiş olduğunuz il veya ilçede bulunan ziraat bankası şubelerini, mesai saatleri olan 09:00 17:00 arasında ziyaret ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru esnasında sizden istenecek evrakları madde halinde konumuzda belirttik. Evrakları eksiksiz olarak yanınızda götürdüğünüzden emin olmalısınız. Banka personeli evraklarınızı işleme alır ve sizlere 1 veya 2 gün içerisinde cevap gelir. Kredinizin onaylanması durumda bankaya giderek gerekli imzalar atılır ve krediniz hesabınıza yatırılır.

İnternet Bankacılığı: Ziraat bankası İnternet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak KREDİLERİM menüsü altında yeni kredi başvurusu adımını takip ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru esnasında sizlerden istenen adres bilgileri, kredi tutarı ve vade seçeneklerini eksiksiz doldurmuş olduğundan emin olunuz. Krediniz onay alması durumunda kısa mesaj veya bankanın müşteri hizmetleri yetkilisi tarafından bilgi verilecektir.

Mobil Bankacılık: Ziraat borç yapılandırma kredisi başvurusunu mobil uygulama üzerinden yapabilmeniz için ziraat mobil uygulamasının banka sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaranızda yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş sağlayarak KREDİLERİM > Yeni kredi başvurusu adımını izlemeniz yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan ekrandaki boş yerleri doldurarak ihtiyacınız olan kredi başvurunuz yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Hesaplama Tablosu ( 50.000 TL) 60 AY VADE

Aşağıdaki tablo 1,35 faiz oranı ile hesaplanmış olup kredi tutarı 50.000 TL vade seçeneği ise 60 ay’dır. Faiz oranları güncel piyasa koşullarına ve müşterinin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda en doğru bilgiye ziraat bankası resmi İnternet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kredi kullanım sırasında kredi tahsis ücreti ve sigorta bilgilerini ziraat bankası şubeleri veya çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

2020 Ziraat Bankası Borç Kapama Kredileri Faiz Oranları

2019 yılının sonuna yaklaşırken, devlet bankalarının arasında yer alan Ziraat bankası 2020 yılında milyonlarca müşterisine borç kapama kredisi için cazip faiz oranları sunmaya hazırlanmaktadır. Buna göre sizlerde diğer bankalara olan kredi kartı ve kredi borçlarınızı kapatmak için konu içerisinde yer alan başvuru seçenekleri ile başvuru yapabilirsiniz.

Sonuç Olarak; Borç yapılandırma kredisini kullanmadan önce kredi notunuzu sorgulamanızı tavsiye ederim. Ayrıca kredi başvuru esnasında bankanın sizlerden isteyeceği belgeleri hazırda bulundurmak işlemlerinizin hızlanmasına katkı sağlayacaktır. Kredi çekmek için maaş geliriniz yeterli değilse, kira geliri ve diğer gelirleri beyan eden evrakları belgelemeniz istenecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.