Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası Dekont Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Dekont Nasıl Alınır?

Ziraat bankası dekont alma nasıl yapılır? İnternet bankacılığı, şubeler, atm’ler ve mobil uygulamalar üzerinden yapmış olduğunuz para transferi ve ödemeler için geçmiş döneme ait dekonta nasıl ulaşabiliriz?

Herhangi bir kuruma ödeme yapmanız veya hesabınızdan para transferi göndermeniz durumunda bunu belgelemek adına banka dekonta ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir çok özel veya devlet kurumu tarafından banka dekontu talep edilebiliyor.

Örn; Güvenlik sınavına gireceksiniz, güvenlik şirketi sizlere a bankasına şu tutarı yatırın ve dekontu bize teslim edin bilgilendirmesi yapıyor. Bu gibi durumlarda banka dekontuna nasıl ulaşabilirsiniz en kolay ziraat bankası dekont sorgulaması nasıl yapılır hep beraber öğreneceğiz.

Ziraat Bankası Banka Şubeleri Dekont Alma

Ziraat bankası şubeleri aracılığı ile yapmış olduğunuz tüm bankacılık işlemleri için banka görevlisi işlem sonucunda sizlere dekontu teslim etmektedir. Para yatırma, fatura ödemesi ve yaptığınız tüm işlemler için dekont ziraat bankası şube çalışanı tarafından anında teslim edilir. Dekontun bir nüshası size teslim edilirken, diğer nüshası ise banka şubesinde kalmaktadır.

Ziraat Bankası Atm’leri Dekont Yazdırma

Ziraat bankası bankacılık işlemlerinizi sadece şubeler değil Atm’ler ve bir çok alternatif yöntem ile yapılabilmektedir. Atm üzerinden fatura ödemesi veya para transferi yapmanız durumunda ihtiyacınız olan dekontu işlem bitiminde yazdırarak alabilirsiniz. Atm’lerde yapmış olduğunuz tüm işlemleri yazdırarak almanız mümkündür. Ancak kağıt israfını önlemek adına Atm’ler bu işlem için maakbuz istiyormusunuz uyarısı verecektir. Makbuz istemeniz durumunda ise evet seçeneğine tıklayarak yaptığınız işleme ait makbuzu yazdırabilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı Dekont Alma

Banka hesapları, müşterilerin yapmış olduğu bankacılık işlemlerini kayıt altına alırlar. Bu sayede yapmış olduğunuz herhangi bir işlem üzerinden yıllar geçmiş olsa da, banka dekontunuza ulaşabilirsiniz. Ziraat bankası dekont sorgulaması yapabilmeniz için, İnternet bankacılığı veya mobil uygulamanıza giriş yapınız. Daha sonra Hesaplarım menüsüne tıklayarak hesap haraketleri seçilir. Bu kısımda filtre kullanarak aradığınız dekonta kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Örneğin; Dekont arama işleminde sizlereden tarih aralığı seçmenizi ve işlem türünü soracaktır. Tarih aralığında son 5 yıla kadar seçim yapabilirsiniz. İşlem türü olarak sorgulamak istediğiniz bankacılık işlemini yazmalısınız. Hesabınıza gelen paraya ait dekont bilgisine ulaşmak için Gelen Para Transferi, hesabızdan yapılan para transferleri için ise Giden Para Transferini seçip sorgulama yapabilirsiniz.

Sorgulama işlemlerinin tamamlanmasının ardından, ilgili dekontu PDF formatında bilgisayarınıza indirip çıktısını alabilir veya mail adresinize otomatik olarak gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Dekont Örneği

Aşağıdaki görselde ziraat bankası üzerinden alınmış dekont örneğini inceleyebilirsiniz. Görselin bazı bölümleri güvenlik nedeni ile bulanıklaştırma yapılmıştır.

ziraat dekont

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.