Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası EFT ve Havale Saatleri 2020

Ziraat Bankası EFT ve Havale Saatleri 2020

Devlet bankaları arasında sürekli gelişmekte ve büyümekte olan aynı zamanda da yenilikçi hamleleriyle müşterilerinin yüzünü güldüren Ziraat Bankası, bankacılık işlemlerinde de yeni arayüzle kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Eğer Ziraat Bankası hesabınız var  ve başka bir Ziraat hesabına para göndermek istiyorsanız havale yaparak istediğiniz gün saat fark etmeksizin işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem ücreti olarak Ziraat Bankası tarafından 1 TL kesilmektedir. Aynı banka içindeki havale işlemlerinde istediğiniz gün ve saat içinde para göndermeniz mümkündür. EFT işlemlerinde ise bu durum değişiklik göstermektedir. Ziraat Bankası EFT saatleri ne zamandır? Hangi günlerde yapılabilir ve ne kadar ücret kesilir gibi soruların cevabını yazımızın devamında detaylandıracağız.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2020 Kaçtır?

Ziraat Bankası hesabınızdan 2020 yılı içinde saat 08:30 – 17:00 aralığında EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bir şeyi unutmayın ki EFT işlemleri sadece hafta içi yani Pazartesi ile Cuma günleri aralığında yapılabilmektedir. Cuma günü saat 16:00’dan sonra yapılan işlemler Pazartesi günü en geç 09:30 saatine kadar hesabınızda olmaktadır.

Başka banka hesaplarına IBAN bilgisi ile ev kirası, aidat, dükkan kirası, elektrik – su – doğal gaz faturası gibi çok sayıda sayamayacağımız nedenlerden dolayı EFT yapmanız mümkündür. Ayrıca Ziraat Bankası geç EFT özelliği ile de Cuma günü saat 17:00 sonrası ya da Cumartesi ve Pazar olan hafta sonu günlerinde ek ücret karşılığında EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak EFT işleminiz yine ilk mesai günü olan Pazartesi günü içinde saat 09:30 saatine kadar tamamlanacaktır.

Ziraat Bankası Havale Saatleri 2020 Nedir?

Havale işlemi sadece aynı bankaya ait bir banka hesabından yine aynı bankaya ait başka bir banka hesabına gerçekleşeceği için gün, saat ya da tatil fark etmeksizin yapabileceğiniz işlemlerden birisidir. Dolayısıyla bir Ziraat Bankası hesabından başka bir Ziraat Bankası hesabına dilediğiniz zaman havale işlemi yapabilirsiniz. Havale işlemi yaptığınız anda gerçekleşecektir.

Ziraat Bankası Havale Ücreti 2020

ATM İşlem Ücretleri 2020

 • Ziraat Bankası Müşterisi Olmayan Başka Kişi Hesabına Kartsız Para Yatırma – 8 TL
 • Ziraat Bankası Müşterisi Olan Başka Kişi Hesabına Kartsız Para Yatırma – 7 TL
 • Cebe Havale – 7 TL
 • Kendi Hesabına Kartsız Para Yatırma – Ücretsiz
 • Ziraat Bankası ATM’den EFT – 10 TL
 • Ziraat Bankası ATM’den Geç EFT – 12 TL

İnternet Bankacılığı İşlem Ücretleri 2020

 • İnternet Bankacılığı EFT – 4.5 TL
 • İnternet Bankacılığı Geç EFT – 7 TL
 • Mobil Bankacılık Geç EFT – 6 TL
 • Ziraat Bankası İnternetten Cebe Havale Ücreti – 5 TL
 • İnternet Bankacılığından Havale – 2 TL

Ziraat Bankası Havale Ücreti 2019

Ziraat bankası 2019 yılında da Havale ücretlerinde bir değişiklik yapmadı, banka üzerinden atm ve mobil uygulama üzerinden yapağınız para transferi için ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Ziraat ATM Havale Ücret Tablosu ( 2019)

MASRAF ADIASGARİ TUTARAZAMİ TUTARAÇIKLAMA
Kartsız Para Yatırma: Ziraat bankası müşterisi olmayan8 TL8 TLBSMV dahildir.
Banka Müşterisi olan bir kişinin hesabına para yatırma7 TL7 TLBSMV dahildir.
Cebe havale7 TL7 TLBSMV dahildir.
Hesaptan Hesaba para gönderme7 TL7 TLBSMV dahildir.
Kendi Hesabınıza kartsız para yatırmaÜcret Alınmıyor Ücret Alınmıyor Ücretsiz

Ziraat İnternet Havale Ücret Tablosu (2019)

MASRAF ADITUTAR
Cebe Havale5 TL
İnternetten Havale (TL)2 TL
İNTERNETTEN HAVALE (YP)2 TL
Havale işlemi aynı bankada hesapları bulunan kişilere gönderdiğiniz para transferi anlamına gelmektedir.

Ziraat Mobil Bankacılık Havale Ücretleri (2019)

MASRAFTUTAR
Cebe Havale1,75 TL
Mobil Havale1,75 TL

2019 Ziraat Eft Ve Havale Saatleri

Faiz oranları ve fiyatları konusunda oldukça iyi kampanyalar düzenleyen ziraat bankası müşterilerine en iyi hizmeti vermeye devam ediyor. 2019 yılında eft saatleri ve havale saat bilgisine göz atacak olursak, geçen yıla göre sürede bir değişiklik olmadığını söyleyebiliriz. Havale işlemi 7/24 yapabilirken, eft işlemlerimizi sadece mesai saatleri olan 08:00 ile 17:00 arasında para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Havale ve eft arasındaki farkı sizlere kısaca anlatacak olursam, EFT işlemi farklı bir bankaya yapmış olduğunuz para gönderme işlemidir. Havale ise aynı bankada hesabı bulunan kişilere yapmış olduğunuz para transferi işlemidir.

Ziraat bankası 2019 yılına ait para gönderme tutar bilgilerini tablo olarak sizlere sunmuş bulunmaktayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.