Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası İban Öğrenme

Ziraat Bankası İban Öğrenme

Ziraat bankası İban numarası öğrenme adımlarını burada vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek ulaşabilirsiniz. Ülkemizde en büyük kamu bankalarından biri olan ziraat bankası, binlerce çalışanları ile müşterilerine kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir. Bu makalemizde sizlere İban no nasıl öğrenilir, İ ban numarası ne işe yarar, bu gibi detaylardan bahsedeceğiz.

IBAN numarası nedir?

2009 yıllarında ülkemizde zorunlu olarak kullanılması önerilen İban numarası, uluslar arası hesap numarası olarak bilinir. En çok merak edilen soruların başında yer alan ise neden hesap numarası değil de İban numarası üzerinden para transferi yapıyoruz.

Öncelikle hesap numaraları üzerinden gönderilen para transferi işlemlerinden bir yanlış isme veya hesaba gönderme olasılığınız artıyor, iban numaralarında ise bu gibi durumların önüne geçilmiş oluyor. Tükiye’de İban numaraları TR ile başlayıp 26 haneden oluşmaktadır. Bunların içerisinde bankanın şube kodu, hesap numaranız gibi bilgilerin tamamı yer almaktadır. Bu yüzden tarafınıza bir para gönderileceği zaman şube kodunu ve hesap numaranızı ayrı ayrı yazmanıza gerek kalmadan sadece İban numaranıza para gönderimi talep edebilirsiniz.

Ziraat İban No Nasıl Öğrenilir

Bir çok kullanıcı İban numarasının hesap numarası gibi kar veya kredi kartlarının üzerinde yer aldığını düşünmektedir. İban numaraları 26 haneden olduğu için banka kartı veya kredi kartınız üzerinde yer alması mümkün değildir. Ayrıca iban numaralarının kart üzerinde yer almamasının bir diğer nedeni ise, bankanın müşterilerinin güvenliğini önemsediği anlamına gelmektedir. Bu yüzden bu bilgileri sadece kartın sahibi olan kişiler öğrenebilmektedir. İban numarası öğrenmenin ise bir kaç yöntemi bulunmaktadır. Kısaca bunlardan bahsedelim.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İban Öğrenme

Öncelikle bu adım en sık kullanan adımlardan biri olmasa da, İnternet veya mobil bankacılığını kullanmayan kişiler için bir alternatif diyebiliriz. Ziraat çağrı merkezi numarası olan 444 00 00 – 0850 220 00 00 arayarak vadesiz hesabınızın i ban numarasını öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmet yetkilisi hesabınızın İban numarasını öğrenmek için sizlere bankanın işlem güvenliği nedeni ile bir kaç soru sormaktadır. Daha sonra yanınızda bir not defteri bulundurarak İban numaranızı not edebilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı İle İban Öğrenme

En sık kullanan yöntemlerden biri olan İnternet bankacılığı hesabınıza giriş sağlayarak, Hesaplarım menüsü altındaki, vadesiz hesaplar butonuna tıklayarak ziraat iban numaranızı görüntüleyebilirsiniz. Bankada kayıtlı birden fazla vadeli veya vadesiz hesabınız bulunuyorsa, işlem yapmak istediğiniz hesabınızı görüntüleyerek iban numaranızı kayıt etmeniz gerekmektedir.

Ziraat Mobil Bankacılık İban Öğrenme

Bu adımı kullanabilmek için öncelikle ziraat bankası sistemlerinde tanımlı olan cep telefonu numaranızın bulunduğu cihaza zirat mobil uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra müşteri no, tc kimlik no ve şifreniz ile uygulamayı açınız. Daha sonra HESAPLARIM yazan menüye tıklamalısınız. Burada ziraat bankasında bulunan vadeli veya vadesiz tüm hesaplarınız görüntülenecektir. Para gönderme veya almak için işlem yapacağınız hesabınızı direk watsap uygulaması üzerinden karşı tarafa iletilebilir, ayrıca kısa mesaj olarak gönderimini sağlayabilirsiniz.

Ziraat Sms İle İban Öğrenme

Ziraat bankası müşterilerine hızlı ve güvenilir çözüm sunmak adına Sms ile iban numarası öğrenebilme seçeneği sunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken işlemler ise sadece iki dakikanızı almaktadır. Hafta içi veya hafta sonu 7/24 sms ile İban öğrenmek için, banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek, büyük harflerle IBANBILGI (boşluk) kartınızın son 6 hanesini yazıp 4747‘ ye sms göndermeniz yeterli olacaktır. Banka sistemi sizlere en kısa sürede hesabınıza ait İban numaranızın bilgilerini otomatik olarak yönlendirecektir.

Örnek Sms İban Öğrenme: Örn: IBANBILGI boşluk 123456

Ziraat İban No Sorgulama Nedir?

İban no sorgulama işlemini sadece ziraat bankası resmi İnternet sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Buradaki amaç sizlere verilen bankakart üzerinde bulunan bilgileri ilgili ekrana girerek İban numaranıza ulaşmaktır. Fakat yanlış girdiğiniz bir bilgi sonucunda yanlış İban numarası oluşturulacağı için, en doğru yöntemler yukarıda bahsetmiş olduğumuz müşteri hizmetleri İnternet Bankacılığı, mobil uygulama gibi adımları takip etmeniz olacaktır.

Ziraat Bankası İban sorgulama ve öğrenme işlemlerinii yapmadan önce, Ziraat banka sistemlerinde bulunan cep telefonu numaranızın güncel olmasına ve banka tarafından gönderilen kısa mesajların tarafınıza ulaştığından emin olunuz. İban numarası sorgulama esnasında cep numaranıza sms gönderileceği için tarafınza ulaşmaz ise işlem yapamazsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.