Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası Kimlik Harcı Yatırma 2020

Ziraat Bankası Kimlik Harcı Yatırma 2020

Ziraat bankası kimlik harcı yatırma işlemleri ve tüm detaylara yer vereceğimiz bu yazımızda sizlere, yeni kimlik alımı için başvuru yapmadan önce kimlik ücretini nereye ve ne kadar yatırmamız gerekiyor bunlardan bahsedelim.

14 mart 2016 tarihinden itibaren cipli kimlik olarak adlandırılan yeni kimliklere geçiş süreci başlamıştır. Geçiş sürecinin 2019 yılı 31 aralık tarihinde son bulacağı gibi açıklamaların ardından Ankara valiliği bu süresin 2023 yılına kadar devam edebileceğini belirtmiştir.

Yeni kimlik almak için nereye başvuru yapmamız gerekiyor ve süreç nasıl işliyor tüm bu detayları sizlerle paylaşacağız.

Yeni Kimlik Kartı Nedir?

En çok merak edilen sorulan başında yeni kimlik kartı nedir? Neden değiştirme gereği duyuldu gibi sorular yer almaktadır. Yeni kimlik kartları kredi kartı etabında olan, çipli olarak üretilen kimlik belgesidir. Eski nüfus cüzdanlarımız ile birbirinden ayırt eden en büyük özelliği ise, taklit edilemez olması diyebiliriz. Bu sayede bireyin güvenliği arttırılmış olacaktır.

Yeni Kimlik Kartı ücreti 2020

Nüfus cüzdanlarını yeni çipli kimlikler ile değişmeyen vatandaşlarımız 2020 yılı için kimlik ücretine 25 TL ödeme yapması gerekmektedir. 2016 Yılının mart ayında 16 TL olan kimlik ücreti yenilenerek 25TL olarak güncellenmiştir. Yeni almış olduğunuz çipli kimlik kartınızı kaybetmeniz durumunda tekrar çıkarmak için 50 TL ücret ödemelisiniz.

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı Ücreti: 25 TL
  • Nüfus Cüzdanı kayıp bedeli ücreti: 25 TL
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı Kayıp ücreti: 50 TL

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mevcutta bulunan eski nüfus cüzdanınızı yeni çipli kimlik kartı ile değiştirmek istediğinizde, ikamet ettiğiniz Nüfus İl Müdürlüğünde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Randevulu veya Randevusuz olarak işlem sağlayabilirsiniz. Kimlik kartı yenilemesi yapmak için öncelikle ziraat bankasına kimlik kart ücreti olan 25 TL tutarındaki bedelin yatırılması ve makbuzun alınması gerekiyor.

  • Kimlik Kartı Randevu Alma: İnternet üzerinden https://randevu.nvi.gov.tr/ adres çubuğunuza yazarak en üst kısımda bulunan (Kimlik Kartı) butonuna tıklayınız. Daha sonra bu bölümde sizlerden ad soyad, doğum tarihi, telefon gibi bilgiler istenmektedir. Tüm bilgileri doğru bir şekilde ilgili bölümlere yazarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.
  • Randevusuz Kimlik Kartı Alma: Kimlik yenileme veya yeni kimlik kartı alma işleminizi, randevulu veya randevusuz olarak yapabilirsiniz. Randevu almadan yapmak için bölgenizde bulunan Nüfus müdürlüklerini ziyaret ederek, kim kartı işlemlerinden sıra alarak başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kimlik Ücreti Yatırma

Kimlik kartı başvurusu yapmadan bir gün önce yeni kimlik için belirlenmiş olan 25 TL tutarının Ziraat Bankasına yatırılması gerekmektedir. Ziraat kimlik harcı yatırma işlemlerini bir kaç yöntem ile yapabilirsiniz. Şubelerin haricinde İnternet bankacılığı, Ziraat atm kimlik harcı yatırma seçeneklerinden birini deneyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Atm Kimlik Harcı Yatırma 2020

2019 yılının son ayında biteceği açıklaması sonrasında kimlik kartı başvuru süresi 2023 yılına kadar uzatılmış bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntemlerden birisi ise Ziraat Atm’leri aracılığı ile kimlik ücreti yatırmaktır. Bunun nedeni ise hafta sonunda olsa bu işlemi yapabilmenizdir.

Ziraat Atm Kimlik Ücreti Yatırma Adımları

  • Bölgenizde bulunan Ziraat Atm’lerine giderek, Giriş tuşuna basınız.
  • Giriş tuşuna bastığınızda karşınıza “kartsız işlemler” menüsü çıkacaktır.
  • Kartsız işlemler menüsü altında yer alan Vergi Ödemeleri> Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme > Yeni Kimlik İşlemleri adımlarını takip ettiğinizde sizlerden TC kimlik numaranızı yazmanız istenecektir. Kimlik numaranızı yazdıktan sonra, Kimlik yenileme, Doğum, Kayıp ve kimlik değiştirme adımlarından size uygun olanı seçmelisiniz.
  • İşlemlerinizi tamamladıktan sonra mutlaka makbuz almanız gerekmektedir. Nüfus müdürlüklerinde Ziraat Bankası yeni kimlik kartı ücretinin yatırıldığına dair makbuz istenmektedir.

Ziraat Mobil Bankacılık Kimlik Ücreti Yatırma

Ziraat bankasında vadeli veya vadesiz hesabınızın bulunması durumunda, bu seçenekten faydalanabilirsiniz. Öncelikle banka sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonunuzda Ziraat Mobil uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Sonra mobil bankacılığa giriş yaparak Ödemeler > Vergi Ödemeleri> Kimlik Ödemeleri adımlarını takip etmelisiniz. Bu adıma geldiğinizde sizlerden TC kimlik numaranız istenecektir. TC kimlik numaranızı yazarak seçenekler bölümünden Kimlik Yenileme, Değiştirme, Doğum ve Kayıp adımlarından sizlere uygun olanı seçip devam ediniz. İşlemleri tamamladıktan sonra aşağıda bulunan onay tuşuna basınız ve e-makbuzu mail adresinize veya cep telefonunuza indirerek çıktısını almayı unutmayınız.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kimlik Ücreti Yatırma

Kimlik yenileme ücretinizi ziraat bankasına yatırmak için İnternet bankacılığı adımını kullanabilirsiniz. Bu sayede banka şubelerine gitmeden İnternet bankacılığına giriş sağlayarak 25 TL yeni kimlik kartı ücretinizi yatırabilirsiniz. Ziraat İnternet şubesini kullanmanız için bankada hesabınızın bulunması gerekmektedir. Daha sonra www.ziraatbank.com.tr resmi İnternet sayfasına giriş yapın ve sağ üst kısımda bulunan BİREYSEL butonuna tıklayınız. Hesabınıza giriş sağladıktan sonra Ödemeler>Vergi Ödemeleri>Kimlik Ücreti adımlarını takip ederek işlemlerinizi tamamlayınız.

Yeni Kimlik Kartı İçin Son Tarih Ne Zaman

2016 Yılının mart ayında başlayan kimlik kartı yenileme düzenlemesi ile birlikte, bu zamana kadar bir çok vatandaşımız yeni kimlik başvuru sürecini tamamlamış bulunmakta. 2019 yılı içerisinde yapılan açıklamada yeni kimlik kartı değiştirmek için başvuru tarihinin 2019 aralık 31 olarak belirlenmiştir. Daha sonra yetkililerden gelen açıklamalar sonucunda kimlik yenilemede son tarihin 2023 yılına kadar devam edeceğini duyurdular.

UYARI !!! Ziraat Bankası mobil uygulama, İnternet bankacılığı veya Ziraat Atm’leri üzerinden yapacağınız kimlik kartı yatırma ücretlerini tamamladıktan sonra E-makbuz almayı unutmayınız. Nüfus müdürlüklerinde kimlik yenileme işlemi yapmadan önce sizlerden 25 TL tutarında kimlik yenileme harcının makbuzu istenecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.