Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları 2020

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları 2020

Ziraat bankası 2020 kredi faiz oranları, konut, taşıt, ihtiyaç ve borç kapama kredilerileri güncel faiz oranı nedir? Türkiyenin en eski bankalarından biri olan Ziraat Bankası ülkemizde 682 şubesi ile kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir. İster ziraat bankası müşterisi olan ister müşteri olmayın bankanın sunmuş olduğu cazip uygun fiyatlı kredi faiz oranlarından sizlerde faydalanabilirsiniz. Bir çok ihtiyacınız için 60 aya kadar vade seçenekleri ile kullanacağınız kredi türünün faiz oranlarını sitemizden inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020

2019 yılı içerisinde merkez bankasının faiz indirimi yapması sonucunda bir çok banka kredi türünde faiz indirimine gitmiştir. Gerek emlak, gerek otomobil gerek ise ihtiyaç kredilerinde yapılan bu indirimler bir nebzede olsa vatandaşımıza rahat nefes aldırmıştır. Faiz oranlarının düşük olduğu bu dönemde ise ihtiyaçlarınızı karşılamak adına cazip kredi koşullarından sizlerde faydalanabilirsiniz.

Ziraat İhtiyaç Kredisi 2020 Faiz Oranı Hesaplama

Kredi TürüTutar VadeFaiz OranıTaksit Tutarı
İhtiyaç Kredisi10.000 TL60 AY%1,12243,86 TL
İhtiyaç Kredisi20.000 TL60 AY%1,12487,72 TL
İhtiyaç Kredisi30.000 TL60 AY%1,12731,58 TL
İhtiyaç Kredisi40.000 TL60 AY%1,12975,44 TL

Yukarıdaki tablo Ziraat bankası ihtiyaç kredisi hesaplama tablosudur. Tablodaki hesaplamaların vadeleri 60 ay olup, Faiz oranı ise %1,12 üzerinden hesaplama yapılmıştır. Bu oran kredi sicilinize göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca güncel faiz oranlarını Ziraat bankası resmi sayfası olan https://www.ziraatbank.com.tr üzerinden öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Özellikleri Nelerdir?

  • Bu kredi türünden 60 ay vade seçeneklerine kadar faydalanabilirsiniz.
  • Kredi kullanımı yapmak isteyen müşterilere banka hayat sigortası ürünü sunmaktadır.

Ziraat İhtiyaç Kredisi Kullanımı İçin Gerekli Evraklar

Ziraat bankası devlet bankası olduğundan genelde evrak konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Eksik evrak veya gelir beyanı bulunmayan kişilere kredi verme ihtimali oldukça düşüktür. Bu yüzden sizlerde ziraat bankasından ihtiyacınız doğrultusunda kredi çekmek istiyorsanız  aşağıdaki belgelerinizin tam olduğundan emin olunuz.

  • Başvuru Formu: Çekmek istediğiniz krediye göre sizlere başvuru formunu doldurmanız istenecektir. Bu formu Ziraat bankası şubelerinden talep edebilirsiniz.
  • Gelir Belgesi: Çalışma durumunuza göre bankaya gelirinizi beyan edebilecek bir belge sunmanız gerekmektedir.
  • Nüfus cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport
  • Şubede İstenecek Diğer Belgeler: Kredi başvuru esnasında her ne kada evraklarınız tam olsada, bankanın gerek görmesi durumunda sizlerden  ek gelir, kefil veya ipotek istebilmektedir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2020

Araç almanın tam zamanı desem aslında yeridir. Yıl sonu indirimleri ve bankaların taşıt kredilerinde faiz oranlarında yapmış oldukları iyileştirme sonucunda bütçenizi yormadan araç satın alabilirsiniz. Bir çok plaza yıl sonu hedeflerini tutturmak adına aralık kampanyası yapmış durumda. Buna ek olarak bankaların taşıt kredileri faiz oranlarında indirime gitmesi de, vatandaşın sıfır otomobil almaya teşfik ediyor diyebiliriz. Siz yinede bize aldırış etmeyin ve bütçe planınızı gözden geçirim vade süreleri ve faiz oranlarına göre tercihinizi yapın derim.

2019 Yılının ilk çeyreğinde bir çok banka taşıt kredisinde % 2 gibi bir rakamlara yükseltmişti. Merkez bankasının faiz indirimin ardından ise Ziraat bankası başta olmak üzere bir çok banka taşıt kredisi faiz oranlarında düzenleme yaptı. Güncel oranlar üzerinden konuşacak olursak, şuanda Ziraat bankası aracılığı ile taşıt kredisi kullanmak istediğinizde %1,02 oranı karşımıza çıkmaktadır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama Tablosu (70.000 TL)

Ziraat bankası üzerinden 48 Ay vade, %1,02 faiz oranları ile 70.000 TL taşıt kredisi kullanmanız durumunda, aylık taksit ödemeleriniz 1.937,10 TL olacaktır. 48 Ay sonunda toplam geri ödeyeceğiniz tutar ise; 92.980,83 TL‘dir

UYARI: Burada yaptığımız taşıt kredisi hesaplaması bugünün 26.12.2019 tarihini baza alarak yapılmıştır. Kredi kullanımı yapmadan önce faiz oranlarını ziraat bankası şubelerinden veya resmi internet sitesi olan https://www.ziraatbank.com.tr ziyaret ederek, taşıt kredisi hesaplama bölümünden çekmek istediğiniz tutarı yazarak hesaplayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2020

Merkez bankasının faiz indirimi kararının ardından ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi konut kredilerinde de, bir çok banka faiz indirimine gitmiştir. Konut fiyatlarının her yıl yükselmesi ile faiz oranlarınında artması sonucunda 2019 yılında konutlara olan talep oldukça azalmıştı. Faiz oranlarının düşmesi sonucunda ise emlak sektöründe yeniden bir hareketlilik olduğu gözlemlenmektedir. Sizlerde ev almayı düşünüyorsanız, Ziraat bankası konut kredisi faiz oranları ve aşağıdaki kredi hesaplamalarına göz atabilirsiniz.

Ziraat konut Kredisi Hesaplaması

Kredi Tutarı: 200.000 TL
Kredi Faiz Oranı: % 0,99 <–< 26.12.2019 Güncel Oran tarihi
Vade Sayısı: 120 AY
Aylık Ödeme: 2.855,56 TL
Toplam Geri Ödeme: 342.667,2 TL

Ziraat bankası üzerinden 200.000 TL konut kredisi çekmeniz durumunda, toplamda 342,667,2 TL ödemiş olursunuz. Ana para hariç ödediğiniz faiz tutarı ise 142.667,2‬ TL’dir.

Sonuç Olarak; Taşıt kredisi, konut kredisi ve tüketici kredilerinin hesaplamalarınızı sizler için yapmış bulunmaktayız. Yukarıdaki tabloya göz atarak, çekmek istediğiniz kredi türüne göre bütçenizi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca güncel faiz oranları hakkında bilgi edinmek isterseniz bölgenizde bulunan ziraat şubeleri veya müşteri temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.