Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama

Ziraat bankası kredi notu öğrenme ve sorgulama işlemlerinizi en kolay şekilde nasıl yapabilirsiniz kısaca bunlardan bahsedeceğiz. Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat bankası üzerinden bir çok bankacılık işlemlerinizi yürütebileceğiniz gibi, kredi skor puanınızı da öğrenebilirsiniz.

Bankalar müşterilerine kredi vermeden önce kredi skor puanını KKB’den otomatik olarak çeker ve sorgulama yapar. Sorgulama sonucunda müşterisinin kredi notu Türkiye ortalamasının üzerinde ise kredisini olumlu olarak değerlendirir. Bu durum tam tersi yani kredi notu Türkiye ortalamasının altında ise kredi ve kredi kartı gibi başvuruları olumsuz olarak değerlendirilir.

Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme

Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmek ve buna göre ön değerlendirme yapıp daha sonra başvuru yapmanız faydanıza bir durum olacaktır. Kredi notunuzun düşük olması , başvurularınızın bankalar tarafından olumsuz olarak değerlendirileceğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu nedenle güncel kredi puanınızı bilmenizde fayda var.

Kredi Puanı Nasıl Sorgulanır: Ziraat kredi skor puanı sorgulamanın bir kaç yöntemi bulunuyor olsa da, bir çok kişinin en sık tercih ettiği yöntem İnternet bankacılığı kanalıdır. Zaman kaybetmeden ve anında kredi risk raporunuz oluşturulur ve tarafınıza gönderilir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Kredi Notu Sorgulama

Bu yöntemi kullanabilmeniz için banka müşterisi olmanız gerektiğini bildiğinizi düşünüyorum. Bankada hesap açılış sırasında sizlere İnternet bankacılığı giriş bilgileriniz verilmektedir. Bunları bilmeniz durumunda ise ziraat bankası resmi İnternet sayfası olan https://www.ziraatbank.com.tr adresini tarayıcınızda açınız. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan İnternet Şubesi Giriş bölümünde BİREYSEL ikonuna tıklayarak devam ediniz.

Açılan sayfada ziraat İnternet şubesi giriş bilgilerinizi doldurmanız istenecektir. Tc kimlik numaranız veya ziraat müşteri numaranızı yazıp şifre kısmını da doldurup tamam tuşuna basınız. Bu aşamaları tamamladıktan sonra  Başvurular > Risk Sorgulaması > KKB risk raporu menüsünü takip ederek ziraat kredi notumu öğrenme adımını tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Mobil Bankacılık Kredi Notu Sorgulama

İnternet bankacılığında olduğu gibi yaptığımız işlemlerin aynısını ziraat mobil uygulama üzerinde yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle cep telefonunuzda ziraat bankasının mobil uygulamasının yüklü olması gerektiğini unutmayınız. Daha sonra uygulamaya giriş yaparak, Başvurular > Risk Raporu > KKB Risk Raporu bu adımları sırası ile takip ederkiş ziraay mobil kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veriyor Mu?

Bir çok forum sitesinde ve yorum bölümünde en sık sorulan soruların başında Ziraat kredi notu düşük olan kişilere kredi veriyor mu sorusuna denk geldim ve bu konuya açıklık getirmek istedim.  Ziraat bankası ve bir çok bankanın çalışma sistemi hemen hemen aynıdır. Yani bankalar müşterilerine kredi vermeden önce kredi notunu sorgular ve kredi notunun düşük olması durumunda kişinin gelir durumuna ve genel olarak bankalara olan borç durumuna bakar ve buna göre değerlendirir.

Değerlendirme sonuçlarına göre başvuru yapmış olduğu müşterisinin kredisine olumlu veya olumsuz olarak cevap vermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.