Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası Nakit Avans Nasıl Çekilir

Ziraat Bankası Nakit Avans Nasıl Çekilir

Ziraat bankası nakit avans çekme işlemi yapabilmeniz için banka müşteri olmanız gerekmektedir. Ayrıca Ziraat taksitli nakit avans kullanımı için bazı kriterler bulunmaktadır. Her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile nakit probleminize çözüm üretmek için bankalar Nakit avans teklifi sunmaktadır.

Nakit Avans Nedir

Nakit avans, bankaların müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda gereken nakit tutarın verilmesi ile ilgili sunmuş olduğu kredilendirme türüdür. Her müşterinin kullanmış olduğu kredi kartı veya kredili mevduat hesabı (KMH) limiti dahilinde taksitli veya nakit olarak işlem yapması sonucunda Nakit Avans işlemi olacaktır.

Nakit avans kullanımı için hesabınızda para bulunmasına gerek kalmadan, bankanın sizlere belirlemiş olduğu limit dahilindeki tutarı peşin veya taksitli olarak çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Nakit Avans Kullanımı

Ziraat bankası nakit avans çekimi yapabilmeniz için banka müşteri olmanız ve bankanın kredi kartı veya kredili mevduat hesabınızın bulunması gerekmektedir. Ziraat bankasının sizlere sunmış olduğu limit dahilinde nakit ihtiyacınızı karşılamak adına işlem yapabilirsiniz.

Ziraat bankası bankamatik kartı olan “Bankkart” ile Ziraat atm’leri üzerinden 12 aya varan vade seçenekleri ile nakit avans çekebilirsiniz.

Ziraat Bankkart Avans Çekimi Özellikleri

  • Taksitli nakit avans çekimleriniz, Ziraat bankası kredi kartı limitinden düşmektedir.
  • Çekmiş olduğunuz nakit avansın faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ve %15 KKDF alınmaktadır.
  • Ziraat bankası taksitli nakit avans çekimi sırasında Bankkart lira kazanımı gerçekleştirilmez.
  • Taksitli nakit avans çekim işlemleri için İptal ve İadesi söz konusu değildir.
  • Taksitli nakit avans kullanımı sırasında, taksitleriniz bitene kadar kredi kartınızın hesap kesin tarihinde değişiklik yaptırmazsınız.
  • Ziraat bankası nakit avans faiz oranı % 1,40 <–< Güncel oran için ziraat bankası üzerinden bilgi alabilirsiniz.
  • Ziraat bankkart üzerinden nakit avans veya taksitli nakit avans çekimlerinde ünlük limit 100 TL ila 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Hesaplama Tablosu

  • 1000 TL tutarında 12 ay nakit avans kullanımı yapmanız durumunda aylık ödeme: 92,72 TL, Toplam geri ödenecek tutar ise; 1.112,53 TL olacaktır. Bu tutara nakit avans faiz oranı haricinde %5 BSMV ve %15 KKDF eklenmiştir.
  • 2000 TL tutarında 12 ay nakit avans kullanımı yapmanız durumunda aylık ödeme: 185,45 TL Toplam geri ödenecek tutar ise; 2.225,07 TL olacaktır.

Ziraat bankası taksitlik nakit avans kullanımı ile ilgili daha fazla hesaplama yapabilmek için aşağıdaki vermiş olduğumuz link üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Hesaplama <–< Buraya tıklayarak ziraat bankası resmi sayfasını ziyaret ederek kullanmak istediğiniz nakit avans tutarını yazarak, faiz tutarı, aylık ödeme tutarı ve toplam geri ödeme miktarlarına ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Nakit Avans Limiti Ne Kadar?

Nakit avans veya taksitli avans çekimi için limit tutarı, müşterinin bankada olan kredi kartı veya kredili mevduat hesabı üzerinden belirlenir. Her müşterinin kmh limiti ve kredi kartı limiti farklılık göstereceği gibi, çekmek istenilen nakit veya taksitli avans buna göre değişecektir.

Nakit Avans Kullanımı Nasıl Yapılır ( Tüm Bankalar)

Nakit avans kullanımı için bir çok alternatif bulunmaktadır. Atm, İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri aracılığı ile nakit avans kullanımı yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Nakit Avans Kullanımı: Bunun için ilgili banka hesabınıza resmi İnternet sayfası üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra işlem yapacağınız kart seçilerek, taksitli nakit avans adımını takip etmelisiniz. Bu kısımda sizlere çekmek istediğiniz tutarı ve taksit sayısı sorulacaktır. İlgili alanları doldurarak taksitli veya peşin avans kullanımı yapabilirsiniz. Nakit avans kullanımı sonrasında paranız bankada bulunan vadesiz hesabınıza aktarılacaktır.

Mobil Bankacılık Nakit Avans Kullanımı: Bu yöntem ile nakit avans çekimi yapabilmeniz için bankanızın mobil uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra İnternet bankacılığında olduğu gibi taksitli nakit avans kullanımı adımlarını takip ederek paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Nakit Avans: Bir çok bankanın müşteri temsilcileri aracılığı ile nakit avans kullanımı yapılabilmekte. Burada yapmanız gereken, ilgili bankanın müşteri numarasını çevirerek, gerekli güvenlik adımlarından geçip, hangi kartınız üzerinden işlem yapmak istiyorsanız bunu müşteri temsilcisine iletmek olacaktır.

Örneğin; Ziraat bankası müşteri hizmetlerini aradım, Kredi kartım üzerinden nakit avans kullanacağımı ifade ettim. Bu esnada banka çalışanı kullanmak istediğimiz tutarı ve taksit sayısını soracaktır. Bende 2000 TL tutarında 12 ay taksit ile kullanacağımı belirttim ve işlemlerimi tamamladım. Bu şekilde bankanın müşteri ilişkileri ile nakit veya taksitli avans kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit Avans Ne Zaman Kullanılmalı?

Her ne kadar nakit veya taksitli avans bankaların bizlere acil ihtiyaçlarımızı karşılamak için sunduğu kredilendirme türü olsa da, vermiş oldukları tutar karşısında bizlerden faiz almaktadır. Bu bağlamda nakit avans çekimi yapmadan önce bu paraya gerçekten ihtiyacınız var mı? Bunu sorgulamak gerekmektedir. Nakit avans çekimi esnasında, kullanmış olduğunuz miktarı ihtiyacınız ile orantılı kullanıp, gelirinize göre en kısa vadede kapatmak en doğru seçim olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.