Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Ziraat bankası sanal kart nedir. Sanal kart oluşturma işlemleri nasıl yapılır. En çok merak edilen konuların başında yer alan Sanal Kart işlemleri hakkında detaylara yer vereceğiz. Milyonlarca kredi kartı kullanımı gerçekleştiren kişi olmasına rağmen, ülkemizde sanal kart kullanıcısı son derece azdır. Bu durum ise sanal kart hakkında yeterli bilgiye sahip olunmaması gerektiğini düşünüyorum. Gelin ziraat bankası sanal kart nasıl oluşturulur ve sanal kart ile hangi işlemler yapılmaktadır bunlara bir göz atalım.

Ziraat Bankası Sanal Kart Nedir?

Ziraat bankası kredi kartını kullanan müşterileri İnternet bankacılığı üzerinden sanal kart sahibi olabilirler. Sanal kart mevcut kullanmış olduğunuz kredi kartına bağlantılı olarak işlem yapmaktadır. Yani sanal kart üzerinden yapmış olduğunuz harcama asıl kartınız üzerinden gerçekleşecektir. Sanal kartın asıl kullanım amacı ise İnternet alışverişlerinizde güvenliğinizi üst düzeye çıkartmak amaçlıdır. Ziraat Bankası sanal kart fiziki olarak değil sadece İnternet alışverişlerinizde veya mail order gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart Neden Daha Güvenli?

Aslında sadece ziraat bankası sanal kart değil bir çok bankaya ait olan sanal kart üzerinden yapacağınız işlemler daha güvenilirdir. Bunun nedeni ise sanal kart üzerine tanımlamış olduğunuz limit üzerinden harcama yapabilmenizdir. Buna bir çok örnek verilebileceği gibi ben size detaylı olarak anlatmaya çalışacağım. Örneğin bir firmadan alışveriş yaptınız bu tutar 100 TL civarında diyelim. İşlemi yaptığınızda sanal kartınızın bağlı bulunduğu bankanın İnternet şubesine giriş yaparak sanal kartınıza 100 TL limit tanımlamalısınız. Burada sanal kartınıza tanımladığınız limit üzerinden harcama yapılacaktır. Bu durum ise asıl kartınızda olan kredi kartı limitinden değil sadece sanal kartta tanımladığınız bakiye üzerinden düşecektir.

Kredi kartını aktif olarak kullanan kişilerin bence İnternet alışverişlerinde mutlaka sanal kart oluşturmaları güvenlik anlamında büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Neticede kullanmış olduğunuz kredi kartı limiti yüksek olacağı için herhangi bir güvenlik açığında yüklü bir borç altına girebilirsiniz.

Sizlere başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Bundan yaklaşık 3 4 ay önce kızımın tabletinden bir oyun satın aldım. Buraya kadar her şey normal ödemesini yaptım ve oyunu kullanmaya devam etti. Daha sonra kredi kartımdan toplamda 350 TL civarında bir harcama olduğunu gördüm. Bu işlemlerin ise kredi kartı üzerimden bilgim dahilinde olmadan yapıldığını fark ettim. Kızımın oynamış olduğu oyunun içerisinde satın alma işlemleri olduğundan dolayı kredi kartımdan otomatik olarak abone olunmuş ve haftalık periyotlarda para çekilmiş. Burada sizlere anlatmak istediğim aslında şu; Eğer ben oyun satın alma işlemini Sanal Kart üzerinden yapmış olsaydım, sanal kartım üzerinde bakiye olmadığından bu işlemleri yapamayacaktı ve cebimden 350 TL çıkmamış olacaktı.

Ziraat Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası üzerinden sanal kart oluşturabilmeniz için mutlaka bankaya ait kullanmış olduğunuz kredi kartı olması gerekmektedir. Ziraat bankası kredi kartını aktif olarak kullanıyorsanız bankanın internet şubesine veya mobil şubesine giriş yaparak sanal kart kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Adımları

  • Ziraat bankası sanal kart oluşturma işlemi için www.ziraatbank.com.tr İnternet adresine ziyaret ederek online işlemler menüsüne tıklayın ve kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapın.
  • Ziraat bankası giriş yaptığınızda üst menüde İşlem Yap adlı seçeneğe tıklayınız
  • Karşınıza çıkan menüde kredi kartı menüsü gelecektir. Bu ekranın sol bölümünde SANAL KARTLARIM seçeneğine tıklamalısınız.
  • Sanal Kart EKLE seçeneğini tıkladıktan sonra sizlere kredi kartı seçmenizi isteyecektir. Daha sonra bu işlemleri tamamladığınızda sanal kartınız oluşturulmuş olacaktır.

Ziraat Bankası Sanal Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi

Ziraat bankası üzerinden sanal kart oluşturma işlemleri bittiğinde kartınızı İnternet alışverişlerinde kullanabilmek için açtırmanız gerekmektedir. Sanal kartınızı İnternet alışverişine açma işlemleri için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Açtırma: Sanal kart veya kredi kartınızı internet alışverişine açtırmak için ziraat bankasının müşteri hizmet yetkilisi olan 0850 220 00 00 arayarak işlem yapabilirsiniz.
  • SMS aracılığı ile açtırma: Bu adımı kullanmak için cep telefonunuzun kısa mesa bölümüne girerek EONAY yazıp boşluk bırakıp açtırmak istediğiniz kartınızın son 6 hanesini 6635 göndererek kartınızı internet alışverişlerine kullanabilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart Ücretli Mi?

Ziraat bankası İnternet şubesi üzerinden giriş yaparak oluşturacağınız Sanal Kart için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Yani ziraat bankası sanal kartı fiziki olarak kullanım yapamayacağınız için asıl kartınız da olduğu gibi yıllık üyelik aidatı ödemezsiniz.

Sonuç olarak ziraat bankası üzerinden kullanacağınız Sanal kart işlemleri asıl kredi kartınızın limitine bağlı olduğu için borç bilgisi veya limit tanımlama işlemlerinize İnternet Şubesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.