Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu

1.273
Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu

Son yıllarda bir çok vatandaş ihtiyacı doğrultusunda kredi başvuru yaparken, SMS kredi başvuruları en çok talep edilen başvuru yöntemlerinden biridir. Bunun nedeni hızlı güvenilir ve kısa sürede olumlu olumsuz cevap almaktır. Devlet bankaları içerisinde uzun yıllardır müşterilerine hizmet veren Ziraat bankası kredi başvuru kanalları ve yöntemlerine inceleyeceğiz.

Öncelikle kredi çekmek istediğiniz kredi türünü belirlemelisiniz, daha sonra Ziraat Sms kredi başvuru seçeneği ile devam etmelisiniz. Kredi başvurularında bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Şubeler aracılığı ile, İnternet bankacılığı hesabı üzerinden kredi başvuru seçeneği ve şuanda anlattığımız kısa mesaj yani sms ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Sms ile kredi başvuru her ne kadar kolay ve hızlı bir yöntem olsa da, bazı detaylara dikkat etmemiz gerekmektedir. Her bankanın farklı bir sms numarası olduğundan dolayı, başvuru esnasında mesaj göndereceğiniz numarayı iyi kontrol etmelisiniz. Farklı bir numaraya gönderirseniz olumlu veya olumsuz geri dönüş almayabilirsiniz.

Hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin ziraat bankası sms kredi başvurunda bulunabilirsiniz. Başvuru yapacak olan kişinin 18 yaşının geçmiş olması ve cep telefonu numarasının kendisine ait olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriş yaparak çekmek istediğiniz kredi türünü belirleyip 4747’ye kısa mesaj göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sms İle İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası Sms İle İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Sms İle İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Herhangi bir ihtiyacınızı karşılamak adına başvuru yapmak istiyorsanız, İhtiyaç Kredi türünü seçmelisiniz. Okul giderleri, mobilya alımı, kredi kartı borcu ve bir çok acil nakit ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz ziraat bankası ihtiyaç kredisine kısa mesaj (sms) ile başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvurusunu Sms ile yapmak için, cep telefonu numaranızın bankanın sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek; büyük harflerler TUKETICI bir boşluk Tc kimlik numarsı bir boşluk, kredi vade tutarı bir boşluk, aylık net gelirinizi yazıp 4747‘ ye mesaj gönderimi yaparak sms kredisi başvuru yapmış olursunuz.

Örnek: TUKETICI 11111111111 10000 12 3000 <–< Aralarında boşluk bırakmayı unutmayınız. Ayrıca başvuru yaparken belirtmiş olduğunuz tutarın belgelenebilir bir gelir olması gerekmektedir. Yani 2500 TL maaş alıyorsanız siz burada 5000 TL yazmayın. Banka sizden bunu belgelemenizi istediğinde sıkntı yaşamayın.

Ziraat Bankası Sms İle Araç Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası Sms İle Araç Kredisi

Ziraat Bankası Sms İle Araç Kredisi Başvuru Detayları

Sıfır veya ikinci el bir taşıt almak istiyorsunuz. Bu durumda ziraat bankası sms araç kredisi seçeneği ile başvuru yapabilirsiniz. İkinci el alacağınız araç için otomobil yaşının 10 yaşını geçmemesi gerektiğini hatırlatayım. Bazı bankalar 8 yaşa kadar kredi kullandırıyor olsada ziraat bankası 10 yaşına kadar ikinci el araç kredisi veriyor diye biliyorum. Detaylı bilgi almak istiyorsanız ziraat bankası müşteri hizmetleri yetkilisi ile iletişim kurabilirsiniz.

Ziraat bankası taşıt kredisi alımlarında aracın ikinci el veya sıfır olduğu belirlendikten sonra, taşıtın fiyatı öğrenilmesi gerekmektedir. Daha sonra ziraat bankası sistemine kayıtlı olan cep telefonunuzun kısa mesa bölümüne girerek, büyük harflerle TASIT bir boşluk, Tc kimlik numarası bir boşluk, Kredi tutarı bir boşluk, kredi vadesi bir boşluk, Aylık net geliriniz bir boşluk, Taşıtın bedeli yazılarak 4747 ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Sms ile taşıt kredisi başvuru sonucunuz sistem yoğunluğuna göre tarafınıza gönderilecektir.

Ziraat Araç Kredisi Sms ile Başvuru Örnek: TASIT 11111111111 10000 24 3000 50000

Ziraat Bankası Sms İle Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası Sms İle Konut Kredisi

Ziraat Bankası Sms İle Konut Kredisi Başvurusu

Kiraların her geçen yıl hızla yükselmesi vatandaşı ev alımı için teşvik ediyor olsa da, faiz oranlarının yüksek olması sonucunda konut almak bir çok kişinin belini büküyor. Ziraat sms başvuru kanalı ile bir çok kredi türünden faydalanabilirsiniz. Bunların içerisinde yer alan konut kredisi başvurusu için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Ziraat bankasından konut kredisi alabilmeniz için, cep telefonu numaranızın adınıza kayıtlı olması ve banka sisteminde bulunması gerekmektedir. Daha sonra telefonunuzun mesaj bölümüne girerek; büyük harfler ile, KONUT birer boşluk bırakarak T.C. Kimlik No, kredi tutarı, vade, aylık net gelirinizi ve konutun tutarını yazarak 4747’ye mesaj göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz sms kredi başvuru sonucunuz en kısa sürede olumlu veya olumsuz olarak tarafınıza gönderilecektir.

Ziraat Bankası Sms İle Avans Hesabı Başvurusu

Kredili mevduat, Avans hesabı ve ek hesap olarak adlandırılan hesap türü, bankaların genelde maaş müşterilerine tanımlamış olduğu kredi türüdür. Ziraat avans hesabınız üzerinden 12 ay taksitli para çekemi yapabilirken, acil nakit ihtiyaçlarınız da bu hesabı kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi ödemenizin günü geldi ve siz ödeme yapmadınız. Bu durumda banka siciliniz’in etkilenmemesi için avans hesabından ödenecektir. Ziraat bankası sms ile avans hesabı açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriş yaparak; KMH yazıp birer boşluk bırakarak T.C. Kimlik No, KMH tutarı ve aylık net gelirinizi yazarak 4747‘ kısa mesaj göndererek, başvuru yapabilirsiniz. Avans hesabınız ile ilgili belirtmiş olduğunuz tutar onaylanmasa bile bankanın sizin için uygun gördüğü limit onaylanacaktır.

Avans hesabı her müşteriye onaylanmaz bunu nedeni ise bankadaki sicil durumunuz ve ödeme alışkanlıklarınız göz önünde bulundurulur. Bankanın uygun görmesi halinde tarafınıza olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanır.

Ziraat Bankası SMS Başvuru Olumlu Yapmam Gerekiyor

Başvurmuş olduğunuz kredi türüne gelen onay ön onaydır. Yani ihtiyacınız doğrultusunda sms kredisi başvuru yaptınız diyelim. Banka sizin son 5 yıl içerisinde ödemelerinizi kontrol eder. Kredi kayıt bürosu tarafından tutulan bilgiler bankaya iletilir ve banka size kredi vermeyi uygun görürse olumlu olarak geri dönüş sağlar. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ön onay alınan bütün kredilere kesin gözüyle bakmak doğru olmaz. Bunun nedeni ise banka sizlerden gerekli evrakları ister ve duruma göre kefil göstermenizi de isteyebilir. Bu yüzden ön onay alınmış bir kredinin kesinleşmesi için bankadan başvurunun devam edilmesi ve sonucun netleşmesi gerekmektedir.

Kredi için Ziraat Bankasının istediği belgeler

Ziraat bankası internet bankacılığı veya sms üzerinden başvurmuş olduğunuz krediler için tarafınıza ön onay mesajı gönderilecektir. Bu mesaj banka tarafından olumlu olarak değerlendirilmiş ise, sms kredisi başvuru yaptığınız esnada, vermiş olduğunuz bilgileri belgelemeniz istenecektir. Örneğin; Kredi başvuru sırasında gelirinizin 5000 TL olduğunu yazdınız. Banka sizlerden bu gelirin belgelenmesini ile ilgili gerekli evrakı isteyecektir.

Ziraat Bankası Sms Kredi Başvuru Belgeleri

  • Tc kimlik belgeniz veya Ehliyet
  • Gelirinizi beyan eden belgeler
  • Maaşlı Çalışan Kişiler: Maaş bordrosu, Kira geliri vb
  • Esnaflar: Vergi levhası ve harici geliri var ise gelir beyan edebilecek evrak
  • İkametgah belgeniz ve adınıza kayıtlı olan son üç aya ait elektrik, su veya doğal gaz faturası


Sonuç Olarak;
Kredi başvurusu yapan kişiler ön onaydan geçtiğinde bankanın müşteri hizmet yetkilisi tarafından aranır. Daha sonra başvuruda bulunan kişiden gelir belgesi ile ilgili gerekli evraklar istenir. Kredi için kefil istenirse ( bazı durumlarda bankalar kefili şart koşuyor ) kefil olacak kişinin de kimlik belgesi ile müracaat etmesi gerekmektedir.

Bazı durumlarda aranmayabilir böyle bir şeyle karşılaşırsanız kendiniz mesajı banka görevlisine göstererek kredi işlemlerinize devam edebilirsiniz.

NOT: Başvuru hakkında kafanıza takılan bir soru olursa, aşağıdaki iletişim bölümünden bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Siz değerli ziyaretçilerimize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.