Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Ziraat bankasından satılık araçlara nasıl ulaşım sağlarım. Ziraat bankası satılık ikinci el araçlar için nereden teklif verebilirim gibi sorularınıza yanıt olması için hazırladığımız bu makalede tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Son günlerde merkez bankasının faiz oranlarını düşürmesinin ardından bir çok banka ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde faiz oranlarında indirime gitmiştir. 2019 Yılının en düşük oranlarında olan kredi faizi ile istediğiniz aracı seçip tutarına göre ziraat bankası veya özel bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

İkinci el bir çok araç icra tarafından ve bankalara aracılığı ile değerinin çok altında rakamlara satılabiliyor. Her ne kadar ağlayanın malı gülene hayır etmez temsili olsada, icra yolu ile satılan araçların yetkililerinin yaptıkları açıkmalarda durum biraz farklı.

Neticede icra yolu ile ihaleye çıkarılan araçlar modelli olmasına rağmen piyasa fiyatının 30 40 bin tl altına satılabiliyor. Bu durumda aracın asıl sahibi olan kişi aracına verilen en yüksek teklifi kabul etmek zorunda kalıyor. Kısa bir örnek verecek olursak; Piyasa fiyatı 100 bin tl olan bir araç var diyelim. Bu araç ziraat bankası tarafından veya icra tarafından ihale usulu ile açık arttırma yapılıyor. İhaleye katılan kişi sayısı arttığında araca verilen teklif daha fazla olacağından aracın piyasa koşullarındaki fiyata gitme ihtimali yükselmiş olacaktır.

Ziraat Bankası Satılık Araç Listesi

Ziraat bankası üzerinden satılık araçların listesine aşağıdaki vermiş olduğumuz Link üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu listede araca verilen teklifi inceleyebilir. Teklif vermek istediğiniz araç hakkında detaylara ulaşmak için aracın resminin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Sol kısımda aracın fotoğrafları ve araç hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ziraat İkinci El Araç Listesi

Ziraat Bankası Satılık Araçlara Nasıl Teklif Verilir

Ziraat bankası aracılığı ile satılan araçlar genelde kredisi olup borçlarını ödemediklerinden dolayı bankanın ihale usulü ile satışa çıkarmış olduğu araçlardır. Bu araçların listesine yukarıda vermiş olduğum link üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Teklif verbilmeniz için bölgenizde bulunan en yakın ziraat bankası şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Daha sonra teklif vermek istediğiniz aracın % 6 oranında muhammen bedelini ödeyip, araş satış sözleşmesi ile ilgili evrakların imzalanması gerekmektedir.

İşlemlerin tamamlanması sonucunda ziraat bankası sizlere sisteme kayıtlı olan cep telefonu numaranıza giriş bilgilerinizi yönlendirecektir. E posta adresiniz ve giriş bilgileriniz ile sisteme girerek istediğiniz araca teklif verebilirsiniz.

Ziraat Bankası İkinci El Araç Alımı İstenen Belgeler

İstediğiniz araca teklifinizi vermeniz için ikamet ettiğiniz il veya ilçelerde bulunan ziraat bankası şubelerine giderek aracın muhammen bedelinin yüzde 6’sını ödemeniz gerekmektedir. Bu bedeli ödediğinizde ihaleye katılarak teklifinizi iletebilirsiniz.

Teminat tutarlarını bankaya sadece nakit olarak ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ve benzeri banka kartları üzerinden teminat bedeli ödemesi yapamazsınız.

Gerçek kişiler için nüfus cüzdanını ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Araç satın alma ile ilgili sözleşme ve diğer tüm bilgiler aşağıda bulunan link üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Araç Alım Satımı İle İlgili Tüm Bilgiler İçin Tıklayınız: Ziraat bankası araç alımı hakkında bilgiler için TIKLAYINIZ.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.