Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Emekli Kredisi

Ziraat Emekli Kredisi

Ziraat emekli kredisi detayları, faiz oranları ve vade seçenekleri gibi konuları inceleyerek siz değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalışacağız. Son zamanlarda sık sık karşılamış olduğumuz Emekliye Faizsiz Kredi veren bankalar ile ilgili bir araştırma yapmış bulunmaktayız. Ülkemizde yaklaşık 12 milyon civarında emekli varken, ek gelir harici emekli maaşı ile ailesini geçindirmeye çalışan çok az insan olduğunu hatırlatmak isteriz. Ssk emeklisi, bağkur emeklisi, çiftçi emeklisi gibi bir çok yerden emekli olan vatandaşlarımıza hangi bankalar ne şartlarda Emekli faizsiz kredi kampanyasından faydalandırıyor bunları inceleyelim.

Öncelikle sizlere şunu belirtmek isterim, hiç bir banka emekliye faizsiz kredi vermez, bu tür haberlere veya kampanyalara itibar etmeyiniz. En düşük faiz oranları ile kredi veren bankaların arasında yer alan Ziraat emekli kredisi kampanyalarını inceleyebilirsiniz. Emeklinin garanti bir geliri olsa da bankalar kredi verirken bu konuda oldukça temkinli davranırlar. Onlara her yeni bir müşteri kazanç kapısıdır fakat ödemeleri düzenli olan ve banka ile takıntıları olmayan emekliler bankaların her zaman önceliğidir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

En çok merak edilen konuların başında yer alan Emekliye faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalar ile ilgili sizlere ufak bir bilgi verelim. Yazımın içerisinde bahsettiğim gibi hiçbir banka kolay kolay emekli veya sigortalı olarak çalışan bir kişiye Faizsiz kredi vermez. Düşük faiz oranları ile kampanya sunabilirler ancak tamamen faizsiz bir kredi seçeneği bulunmamaktadır. Bankalar özellikle maaşlarını kendilerinden alan müşterilerine faiz oranında büyük ölçüde indirim yapabiliyor. Kredi çekmeden önce özellikle devlet bankalarını araştırmanızda fayda var. Özel bankalara göre faiz oranlarında gözle görülür bir fark olduğunu göreceksiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Emekli maaşını ziraat bankası üzerinden alan müşterilerine özel hazırlanmış bu kampanyada, emeklinin ihtiyacı doğrultusunda kredi kampanyasını inceleyip başvuru yapabilir. Ayrıca maaş müşterilerinin bankaya gitmeden müşteri hizmetleri ve İnternet bankacılığı üzerinden de kredi başvurusu yapabilecektir. Ziraat bankası emeklilerine özel iki tür kredi kampanyası bulunmaktadır. Konut ve İhtiyaç kredisi.

Ziraat Emekli İhtiyaç Kredisi

Aşağıdaki tabloda ziraat bankası emekli müşterilerine özel 20.000 TL hesaplama tutarı yer almaktadır. Emekli ihtiyaç kredisi için oran ve tutarlar aşağıdaki gibidir.

Ziraat Emekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu ( 20.000 TL )

Kredi TutarıKredi Vadesi (Ay)Faiz Oranı (%)Tahsis ÜcretiTaksit Tutarı
20.000 TL601,75100 TL589,37 TL

Ziraat Emekli Konut Kredisi

Ziraat bankası üzerinden emekli maaşınızı alıyorsanız konut kredisi almak için detaylar aşağıda yer almaktadır. 100.000 TL üzerinden hesaplanan konut kredisinin faiz oranı ve taksit tutarları için tabloyu inceleyiniz.

Ziraat Emekli Konut Kredisi Hesaplama Tablosu ( 100.000 TL )

Kredi TutarıKredi Vadesi (Ay)Faiz Oranı (%)Tahsis ÜcretiTaksit Tutarı
100.000 TL1201,45500 TL1.763,40 TL

Not: Ziraat bankası emekli ihtiyaç veya konut kredisinden faydalanabilmeniz için maaşınızın mutlaka ziraat üzerinden alınması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Faizsiz Emekli Kredisi Başvuru Ve Şartları
Ziraat bankası üzerinden çekmek istediğiniz krediye uygun faiz oranları hesaplamasını ziraat bankasının resmi sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Kredi başvuru yapmanız için aşağıdaki belgeler istenmektedir.

 • İhtiyaç kredilerini 60 ay vade süresine kadar kullanabilirken, konut kredisi için 120 ay vade seçeneklerini deneyebilirsiniz.
 • Aylık gelirinizi ispat edeceğiniz belge
 • Başvuru belgesi
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Konut satın alınacak ise konutun tapusu

Ziraat Bankası Faiz Oranları

Özellikle maaş müşterilerine özel ziraat bankası ihtiyaç kredisi ve konut kredilerinin faiz oranları çekeceğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; 50.000 Tl civarında 1,75 faiz oranı ile ihtiyaç kredisini 60 ay vade seçenekleri ile kullandığınızı varsayalım, bunun için aylık ödeme tutarı 1.473,43 TL iken, yıllık maliyet oranı % 28.657 olacaktır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı

Ülkemizde emeklilik yaşı ortalama 50 civarı olsa da 2008 yılından sonra sigortalı olan veya çalışan kişilerde bu rakam 65’li yaşlara çıkmaktadır. Bankalar kendi maaş müşterilerine özel kredi kampanyaları sunuyor olsa da, kredi kullanımı yapacak kişinin ödeme alışkanlıkları, yaş durumu ile ilgili bilgileri detaylı olarak incelemektedir. Bankaların geneli ev veya konut kredisi kullandırırken, yaş sınırı olarak 60 ile 65 yaşı değerlendirmektedir. Fakat postane ve bazı kurumlar 80 yaşa kadar ihtiyaç ve konut kredisi verdiği söylenmektedir.

Kredi kullanımında yaş ve vade hesaplamaları şu şekilde gerçekleşiyor. Örneğin; 62 yaşındasınız ve ihtiyaç kredisi kullanacaksınız. Kredi çekmek istediğiniz bankanın yaş sınırı 65 olarak belirtilmiş ise kredi vade sürenizin 3 yılı geçmemesi gerekmektedir. Kredi kullanmadan önce bu hususları dikkate almanızda fayda var.

Ziraat Bankası Emekli Maaşının Kaç Katı Kredi Veriyor

Her bankanın kendine göre şartları vardır. Emekli olsanız da bankalar sizlere kredi verirken iyi bir araştırma yapacağını açıklamıştım. Emekli yaş sınırı, faiz oranları ve vade seçenekleri gibi bir çok sorunun cevabını verirken, kafaları karıştıran en önemli sorulardan biri olan Emekli maaşının kaç katına kadar kredi kullandırılır adlı sorumuza da bir cevap verelim.

Bankalar genel olarak emekli maaşlarının 10 katına kadar kredi kullandırmaktadır. Fakat burada önemli olan bir kaç husus vardır. Emekli olan bir kişinin ayrıca geliri var ise bunları bankaya beyan edebilir ve çekebileceği kredi miktarını yükseltebilir. Örneğin; Kira getirisi, faiz getirisi gibi. Ziraat bankası emekli olan bir kişi bankadan 3.000 Tl civarında emekli maaşı alıyorsa, toplamda ödeyeceği taksit tutarı 1500 TL ye kadar olan kredi vade seçeneklerini kullanabilir. Örneğin; 50.000 Tl tutarında ihtiyaç kredisini 1,75 faiz oranı 60 ay vade seçeneğini kullanarak 1.473,43 TL gibi bir rakama ödeyebilir. Çekmek istediği kredi tutarı 70 80 bin civarı olsaydı banka kendisinden ayrıca bir gelirinin olup olmadığını soracaktır.

Kredi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Öncelikle kredi çekmek istediğiniz kredi türünü belirlemelisiniz. İhtiyacınız doğrultusunda kredi başvurusu yapmanız her zaman sizlerin avantajına olacaktır.
 • İhtiyacınız olan kredi tutarını belirlemek.
 • Ödeme gücünüze göre vade seçeneklerinden faydalanın. Uzun vadeli kredi çekmek daha fazla faiz ödeyeceğiniz anlamına gelir. Bu yüzden ödeme gücünüze göre taksit tutarı belirtin ve vade seçeneklerinden faydalanın.
 • Çekmek istediğiniz kredi kampanya türü ( sigortalı veya sigortasız ) iki seçeneğinde faiz oranlarını inceleyin.
 • Diğer bankalardan kredi tutarı, faiz oranı, vade, ve dosya masrafları için karşılaştırma yapın. ( Dosya masrafları her bankada değişmektedir bu yüzden çekeceğiniz kredi miktarına göre diğer bankalardan fiyat almanız faydanıza olacaktır.
 • Kredi çekmeden önce hayat sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Burada vereceğiniz tutar başınıza birş ey geldiğinde Ailenizi büyük bir yükten kurtaracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.