Devlet Destek Kredileri | Devlet Hibe Destekleri 2018

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat bankası sim kart blokesi nasıl kaldırılır? Sim kart değişikliği nedeni ile kartınıza konulan geçici bloke kaldırılmaması durumunda bankacılık işlemlerinizi yürütemezsiniz. Ziraat sim kart blokesi uyguladı nasıl kalkar gibi sorularınızın cevabı ise yazımızın devamında.

Sim Kart Neden Bloke Edilir

Sim kart değişliği veya operatör değişikliği gibi durumlarda, sim kart blokeleri genelde bankalar tarafından uygulanmaktadır. Bunun amacı ise müşteri güvenliğidir. Bir banka müşterisi bankacılık işlemlerini kullanmak istediğinde, banka sistemlerinde kayıtlı olan SMS bildirimine ihtiyaç duyar. Banka tarafından gönderilen tek kullanımlık şifre ile hesaplarınıza giriş yarak tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilmenizi sağlamaktadır. Bu yüzden ziraat bloke kaldırma adımlarını nasıl yapacağız sizlere kısaca bahsedeceğim.

Ziraat Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır

Sizlerde bankacılık işlemlerini ziraat bankası aracılığı ile yapıyorsanız, sim kart bloke edilmesi durumunda sim blokesi kaldırma işlemlerini nasıl yapabiliriz buradan öğrenebilirsiniz. Sim kart blokesini kaldırmak için bir kaç yöntem bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntemlerin arasında ziraat atm sim kart blokesi kaldırma ve ziraat müşteri hizmetleri sim kart blokesi kaldırma seçenekleri yer almaktadır.

Ziraat Bankası Atm Sim Kart Blokesi Kaldırma

En sık kullanılan ve pratik olan yöntemlerin arasında yer alan ziraat atm sim blokesi kalırma işleminini yapmak için bölgenizde ziraat atm’lerine gidiniz. Ziraat bankası atm kartı veya kredi kartınız ile işlem yapmanız gerekmektedir. Kartınızı atm ye taktıktan sonra şifrenizi giriniz. Ziraat atm’leri sim kart bloke uyarısını ekranda gösterecektir. Bu kısımdan ilgili menüyü takip ederek “sim kart blokesi kaldırma” adımlarına kadar ilerleyin ve işlemlerinizi tamamlayınız.

Ziraat Müşteri Hizmetleri Sim Kart Blokesi Kaldırma

Sim kart değişikliği veya operatör değişikliğiniz nedeni ile bloke edilen sim kartınızı, ziraat müşteri hizmetlerine bağlanarak açtırmanız mümkündür. Bulunduğunuz yer itibari ile atm’ye girme durumunuz olmayabilir. Bu yüzden sizlere sim kart blokesi kaldırmanız için diğer alternatiflerden bahsetmek istiyorum.

Ziraat bankası çağrı merkezi numarası olan 0850 220 00 00 tuşlamanız yeterli olacaktır. İlgili menüde müşteri hizmetlerine bağlanma adımlarını takip ediniz. Daha sonra müşteri hizmet yetkilisi sizlere bazı güvenlik sorularını cevaplamanızı isteyecektir. Sizlere sorulan güvenlik sorularına doğru cevap vererek sim kart blokenizi kaldırmak için ilgili menüye aktarılırsınız ve blokenizi kaldırabilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı Sim Kart Blokesi Kaldırılır Mı?

Sim kart değişikliği sonucunda kaldırma işlemlerini ilgili hesabın sahibi tarafından yapılmaktadır. Ziraat bankası İnternet bankacılığı blokesi nasıl kaldırılır inceleyelim. Sim kartınıza banka tarafından bloke konulması durumunda tarafınıza kısa mesaj iletilmez. Bu durumda ise, bankanın İnternet bankacılığı, mobil uygulama gibi kanallarını kullanamazsınız. Yani ziraat İnternet bankacılığı ile sim kart blokesi kaldırma işlemi YAPILAMAZ. Bunun için atm ve müşteri hizmetleri adımlarını okuyunuz.

Sim Kart Blokesini Neden Kaldırmalıyım

Sim kart blokesini kaldırmamanız durumunda bankacılık işlemlerinizi yapamazsınız. Bu yüzden sim kart değişikliği nedeni ile banka tarafından uygulanan blokenin kaldırılması gerekmektedir. Bir banka müşterisinin sim kartının bloke edilmesi sonucunda, banka tarafından gönderilen sms, ilgili müşteriye ulaşamayacağından İnternet bankacılığı ve mobile giriş yapamaz.

Sim Kart Bloke Edildiğinde Hangi İşlemler Yapılamaz

Bankacılık işlemlerinizi yapmış olduğunuz ilgili banka sim kart blokesi koyması durumunda aşağıdaki bankacılık işlemlerinin yapılmasına izin verilmez. Bu işlemlerin tekrar aktif olabilmesi için yukarıda belirtmiş olduğumuz ziraat sim kart blokesi kaldırma adımlarını takip edebilirsiniz.

  • İnternet bankacılığı ve mobile giriş yapılmaz.
  • 3D güvenlik işlemi: İnternet alışverişlerinizi yapabilmeniz için ödeme esnasında 3D secure işlemi uygulanmaktadır. Sim kartınız bloke edilmiş ise bu işlemi yapamazsınız.
  • Kart şifresi belirleme: Kredi kartı veya banka kartınıza sms ile yeni şifre oluşturabiliyorsunuz. Sim kartınız bloke edilmesi durumunda sms ile şifre belirme işlemine izin verilmez.
  • Kişisel bilgileri görüntüleme ve değiştirme işlemi sağlayamazsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Uğur Aydın dedi ki:

    Verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim çok faydalı bilgiler